Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:00 AM
Race #86, Event #1: K1 200 (Plan C) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Goble, Matthew West Lakes 00:38.50 1

8 Smith, Tate Manly-Warringah 00:39.07 2

2 Phillips, Jesse Bayswater 00:40.28 3

9 French, Rhys Holdfast Bay 00:41.03 4

6 Wilkinson, Glenn Sunshine Coast 00:42.32 5

3 Crow, Mitchell Kawana Waters 00:43.69 6

10 Fuller, Sam Onkaparinga 00:44.95 7

7 Keelan, Adam Manly-Warringah 00:46.90 8

1 Hall, Skip Holdfast Bay DNS

4 Maxwell, Bennett Holdfast Bay DNS

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:03 AM
Race #87, Event #1: K1 200 (Plan C) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Alagich, Chris Sunshine Coast 00:40.59 1

1 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 00:41.58 2

4 Thompson, Mitchell Manly-Warringah 00:42.05 3

6 Thomson, Dale Onkaparinga 00:43.13 4

3 Stretch, James Sunshine Coast 00:44.17 5

7 Sarson, Brendan Indian Ocean 00:44.46 6

9 Symonds, Tim Encounter 00:44.76 7

2 Bowker, Daniel Bayswater 00:45.97 8

8 Haniford, Luke West Lakes 00:47.51 9

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:06 AM
Race #88, Event #1: K1 200 (Plan C) Heat 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

9 Simpson, Joel Currumbin Creek 00:39.26 1

4 Gallard, Ben Holdfast Bay 00:40.44 2

7 Kilmurray, Chris St George 00:40.95 3

2 Fletcher, Laurence West Lakes 00:41.54 4

5 Morrison, Luke Onkaparinga 00:42.55 5

6 Muhlebach, Nicholas Kawana Waters 00:43.24 6

8 Baker, Michael Bayswater 00:43.74 7

3 MacDonald, Ross Mercantile 00:44.60 8

1 Boerema, Tomas Onkaparinga DNS

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:09 AM
Race #89, Event #1: K1 200 (Plan C) Heat 4 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Bird, Stephen Canning River 00:39.71 1

4 Vesely, Mario Manly-Warringah 00:40.34 2

1 Rypp, Glenn Holdfast Bay 00:40.82 3

9 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 00:41.59 4

8 Farrugia, Mark St George 00:42.78 5

6 Dallos, Zsolt Sunshine Coast 00:43.62 6

7 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 00:44.69 7

3 James, Gavin Manly-Warringah 00:45.57 8

2 Hardy, Pierce Kawana Waters 00:46.05 9

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:12 AM
Race #90, Event #37: WK2 200 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Davis, Hannah
Dehey, Sarah
Holdfast Bay
Holdfast Bay
00:43.23 1

5 Wallace, Bernadette
McGinty, Hailey
Currumbin Creek
Sunshine Coast
00:44.30 2

7 Yardley, Elyse
Jenkins, Kristina
Illawarra
Gold Coast
00:45.23 3

6 Dorham, Tennille
Ellis, Chantelle
Kawana Waters
Kawana Waters
00:46.59 4

3 Peters, Amy
Wait, Peta
Mitta Mitta
Fairfield
00:46.95 5

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:15 AM
Race #91, Event #37: WK2 200 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Dickinson, Rachel
Pickup, Christie
Sunshine Coast
Lourdes
00:43.31 1

3 Jury, Kelly
Tyrrell, Julia
St George
St George
00:44.05 2

4 Kidd, Fiona
Haymes, Anna
West Lakes
Holdfast Bay
00:44.67 3

7 Boerema, Mieke
Kanyitur, Ivana
Onkaparinga
Onkaparinga
00:47.20 4

6 Broad, Kylie
Stevens, Jennifer
Bayswater
Fairfield
00:49.38 5

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:18 AM
Race #92, Event #16: K2 200 18 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Laub, Adrian
Laws, Henry
Christian Brothers College
West Lakes
00:38.67 1

3 Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
00:38.98 2

5 Crouch, Joshua
Tom, Samuel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
00:40.63 3

6 Wilson, Shaun
Moses, Luke
Gold Coast
AC
00:41.54 4

1 Campbell, Angus
Ceddia, David
Fairfield
Patterson Lakes
00:42.56 5

2 Dodd, Travis
Davies, Gavin
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
00:43.59 6

9 Pople, Daniel
Lohse, Aaron
Onkaparinga
Onkaparinga
00:47.08 7

7 Mills, Kellen
Bolton, Nicholas
Sunshine Coast
Sunshine Coast
DQ

8 Copeland, Charlie
Gilliman, Matthew
Sunshine Coast
Sunshine Coast
DNF

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:21 AM
Race #93, Event #28: WK1 200 18 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 00:48.89 1

6 Rowe, Georgie Sydney Northern Beaches 00:49.87 2

4 Ethell, Heleena Currumbin Creek 00:52.16 3

2 Salih, Nat Ivanhoe-Northcote 00:54.31 4

3 O'Brien, Emily West Lakes 00:55.35 5

8 Harris, Laura-May West Lakes 01:00.36 6

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:24 AM
Race #94, Event #28: WK1 200 18 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Burnett, Alyce Sunshine Coast 00:48.37 1

5 Francis, Remi Currumbin Creek 00:49.00 2

6 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 00:50.53 3

4 Ferguson, Kate Holdfast Bay 00:51.00 4

8 McArthur, Catherine Ivanhoe-Northcote 00:51.90 5

7 St Hill, Eliza Ivanhoe-Northcote 00:53.30 6

2 Ahrens, Marlena Fairfield 00:54.38 7

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:27 AM
Race #95, Event #3: K1 200 16 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Ross, Daniel Currumbin Creek 00:44.74 1

4 Bain, Bill Sunshine Coast 00:46.91 2

2 Bennett, Jordan Encounter 00:47.41 3

1 Doyle, Jack Currumbin Creek 00:47.78 4

7 McKitterick, Joel Currumbin Creek 00:48.34 5

6 Salagaras, Nicholas Christian Brothers College 00:49.11 6

8 McAteer, Michael Currumbin Creek 00:49.45 7

5 Lohse, Aaron Onkaparinga 00:50.77 8

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:30 AM
Race #96, Event #3: K1 200 16 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Tracy, James Sunshine Coast 00:45.25 1

8 Anderson, Ryan Sunshine Coast 00:45.78 2

5 Kidd, James West Lakes 00:46.23 3

3 Geraghty, Tom Sunshine Coast 00:46.73 4

2 DeDai, Sean-Charles Christian Brothers College 00:47.87 5

6 Clark, Jordan Currumbin Creek 00:48.48 6

7 Bain, Jak Onkaparinga 00:49.87 7

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 9:33 AM
Race #97, Event #39: WK2 200 16 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Bryant, Alison
Sullivan, Ann-Sophie
Sydney Northern Beaches
Sunshine Coast
00:46.36 1

5 Hennessy, Anna
Scholz, Samantha
West Lakes
West Lakes
00:47.51 2

6 Tobitt, Gabriella
Degnian, Rebecca
Currumbin Creek
Currumbin Creek
00:48.14 3

4 Fuller, Grace
Reynolds, Shannon
Onkaparinga
Bayswater
00:50.46 4

2 Petho, Cassandra
Bulmer, Josephine
West Lakes
West Lakes
00:51.43 5

7 Howcroft, Coco
Jones, Jordan-Lee
Kawana Waters
Sunshine Coast
SCR

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:15 AM
Race #98, Event #1: K1 200 (Plan C) Semifinal 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Goble, Matthew West Lakes 00:38.40 1

7 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 00:38.92 2

4 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 00:39.40 3

3 Rypp, Glenn Holdfast Bay 00:40.20 4

6 Gallard, Ben Holdfast Bay 00:40.86 5

1 Sarson, Brendan Indian Ocean 00:41.52 6

8 Wilkinson, Glenn Sunshine Coast 00:42.61 7

9 Baker, Michael Bayswater 00:42.87 8

2 Morrison, Luke Onkaparinga 00:53.15 9

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:18 AM
Race #99, Event #1: K1 200 (Plan C) Semifinal 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Phillips, Jesse Bayswater 00:38.75 1

4 Vesely, Mario Manly-Warringah 00:39.69 2

5 Alagich, Chris Sunshine Coast 00:40.05 3

7 Fletcher, Laurence West Lakes 00:40.68 4

3 Kilmurray, Chris St George 00:41.37 5

8 Stretch, James Sunshine Coast 00:42.33 6

9 Dallos, Zsolt Sunshine Coast 00:42.61 7

1 MacDonald, Ross Mercantile 00:45.46 8

2 French, Rhys Holdfast Bay DQ

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:21 AM
Race #100, Event #1: K1 200 (Plan C) Semifinal 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Smith, Tate Manly-Warringah 00:38.99 1

4 Simpson, Joel Currumbin Creek 00:39.27 2

5 Bird, Stephen Canning River 00:39.53 3

8 Muhlebach, Nicholas Kawana Waters 00:40.94 4

7 Thomson, Dale Onkaparinga 00:42.20 5

9 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 00:42.81 6

1 Crow, Mitchell Kawana Waters 00:43.09 7

3 Thompson, Mitchell Manly-Warringah 00:44.31 8

2 Farrugia, Mark St George DQ

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:24 AM
Race #101, Event #37: WK2 200 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Dickinson, Rachel
Pickup, Christie
Sunshine Coast
Lourdes
00:42.77 1

4 Davis, Hannah
Dehey, Sarah
Holdfast Bay
Holdfast Bay
00:43.15 2

7 Haymes, Anna
Kidd, Fiona
Holdfast Bay
West Lakes
00:43.64 3

6 McGinty, Hailey
Wallace, Bernadette
Sunshine Coast
Currumbin Creek
00:44.01 4

3 Jury, Kelly
Tyrrell, Julia
St George
St George
00:44.31 5

2 Jenkins, Kristina
Yardley, Elyse
Gold Coast
Illawarra
00:45.26 6

9 Peters, Amy
Wait, Peta
Mitta Mitta
Fairfield
00:45.68 7

8 Dorham, Tennille
Ellis, Chantelle
Kawana Waters
Kawana Waters
00:46.44 8

1 Boerema, Mieke
Kanyitur, Ivana
Onkaparinga
Onkaparinga
00:47.53 9

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:36 AM
Race #105, Event #28: WK1 200 18 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Burnett, Alyce Sunshine Coast 00:47.79 1

3 Francis, Remi Currumbin Creek 00:48.10 2

4 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 00:48.48 3

6 Rowe, Georgie Sydney Northern Beaches 00:49.41 4

7 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 00:49.77 5

1 Ferguson, Kate Holdfast Bay 00:50.41 6

9 McArthur, Catherine Ivanhoe-Northcote 00:50.93 7

2 Ethell, Heleena Currumbin Creek 00:51.85 8

8 Salih, Nat Ivanhoe-Northcote 00:54.78 9

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:39 AM
Race #106, Event #2: K1 200 14 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Graham, Alexander Ascot 00:46.41 1

6 Gebarski, Victor West Lakes 00:46.87 2

4 Capaldo, Leon Encounter 00:53.49 3 1

3 Bain, Jak Onkaparinga 00:57.81

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:42 AM
Race #107, Event #26: WK1 200 14 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Bulmer, Josephine West Lakes 00:53.66 1

7 Mitchell, Kristy Currumbin Creek 00:54.20 2

3 Davies, Madison West Lakes 00:55.18 3

5 Petho, Cassandra West Lakes 00:55.84 4

2 Schubert, Elise Manly-Warringah 00:56.16 5

8 Fuller, Grace Onkaparinga 00:57.79 6

6 Martin, Bronwyn Ascot 00:58.33 7

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:45 AM
Race #108, Event #3: K1 200 16 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

4 Ross, Daniel Currumbin Creek 00:44.26 1

6 Bain, Bill Sunshine Coast 00:44.84 2

5 Tracy, James Sunshine Coast 00:45.22 3

3 Anderson, Ryan Sunshine Coast 00:45.80 4

7 Kidd, James West Lakes 00:46.43 5

1 Geraghty, Tom Sunshine Coast 00:46.96 6

8 Doyle, Jack Currumbin Creek 00:47.35 7

9 DeDai, Sean-Charles Christian Brothers College 00:47.68 8

2 Bennett, Jordan Encounter 00:48.24 9 1

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:48 AM
Race #109, Event #27: WK1 200 16 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 Howcroft, Coco Kawana Waters 00:52.94 1

4 Reynolds, Shannon Bayswater 00:54.00 2

6 Bryant, Alison Sydney Northern Beaches 00:54.62 3

3 Scholz, Samantha West Lakes 00:55.98 4

5 Fuller, Grace Onkaparinga SCR

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 10:51 AM
Race #110, Event #27: WK1 200 16 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Sullivan, Ann-Sophie Sunshine Coast 00:51.58 1

5 Hennessy, Anna West Lakes 00:52.16 2

3 Degnian, Rebecca Currumbin Creek 00:53.25 3

7 Tobitt, Gabriella Currumbin Creek 00:54.75 4

6 Jones, Jordan-Lee Sunshine Coast SCR

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 11:30 AM
Race #111, Event #25: WK1 200 Plan B) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Davis, Hannah Holdfast Bay 00:43.67 1

6 Dickinson, Rachel Sunshine Coast 00:46.95 2

2 Haymes, Anna Holdfast Bay 00:47.27 3

4 Wood, Samantha Manly-Warringah 00:47.73 4

3 Kidd, Fiona West Lakes 00:48.25 5

1 Tyrrell, Julia St George 00:48.58 6

7 Dorham, Tennille Kawana Waters 00:49.73 7

8 Broad, Kylie Bayswater 00:52.56 8

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 11:33 AM
Race #112, Event #25: WK1 200 Plan B) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 McGinty, Hailey Sunshine Coast TNA

8 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah TNA

6 Ellis, Chantelle Kawana Waters TNA

1 Yardley, Elyse Illawarra TNA

3 Haymes, Phoebe Holdfast Bay TNA

7 Wait, Peta Fairfield TNA

2 Newton, Lisa Fairfield TNA

5 Boerema, Mieke Onkaparinga SCR

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 11:36 AM
Race #113, Event #25: WK1 200 Plan B) Heat 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 00:45.34 1

4 Dehey, Sarah Holdfast Bay 00:45.64 2

8 Peters, Amy Mitta Mitta 00:46.98 3

2 Stevens, Jennifer Fairfield 00:48.80 4

6 Pickup, Christie Lourdes 00:49.23 5

7 Keelan, Rebecca Sydney Northern Beaches 00:50.24 6

3 Kanyitur, Ivana Onkaparinga 00:50.97 7

9 Marczak, Sebastian Penrith Valley 00:44.93 8

1 Jury, Kelly St George SCR

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 11:39 AM
Race #114, Event #1: K1 200 (Plan C) Final 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rypp, Glenn Holdfast Bay 00:39.71 1

6 Muhlebach, Nicholas Kawana Waters 00:40.21 2

3 Gallard, Ben Holdfast Bay 00:40.47 3

7 Kilmurray, Chris St George 00:40.82 4

8 Sarson, Brendan Indian Ocean 00:41.08 5

4 Fletcher, Laurence West Lakes 00:41.50 6

9 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 00:41.85 7

1 Stretch, James Sunshine Coast 00:42.20 8

2 Thomson, Dale Onkaparinga 00:42.90 9

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 11:42 AM
Race #115, Event #1: K1 200 (Plan C) Final 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Goble, Matthew West Lakes 00:36.41 1

1 Alagich, Chris Sunshine Coast 00:36.75 2

2 Simpson, Joel Currumbin Creek 00:37.63 3

6 Smith, Tate Manly-Warringah 00:38.35 4

8 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 00:38.71 5

9 Bird, Stephen Canning River 00:38.97 6 1

4 Phillips, Jesse Bayswater 00:39.22 7 2

3 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 00:39.57 8

7 Vesely, Mario Manly-Warringah 00:39.92 9

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 11:45 AM
Race #116, Event #40: WK2 200 18 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 Burnett, Alyce
Howcroft, Coco
Sunshine Coast
Kawana Waters
00:45.17 1

5 Ethell, Heleena
Francis, Remi
Currumbin Creek
Currumbin Creek
00:45.74 2

8 Ahrens, Marlena
McArthur, Catherine
Fairfield
Ivanhoe-Northcote
00:46.61 3

4 Rowe, Georgie
Thomson, Emma
Sydney Northern Beaches
Cronulla-Sutherland
00:46.89 4

3 Beaver, Jacqueline
Ferguson, Kate
Indooroopilly
Holdfast Bay
00:47.13 5

2 Salih, Nat
St Hill, Eliza
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
00:47.95 6

6 Harris, Laura-May
O'Brien, Emily
West Lakes
West Lakes
00:54.42 7

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 11:54 AM
Race #119, Event #27: WK1 200 16 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

4 Howcroft, Coco Kawana Waters 00:48.26 1

2 Bryant, Alison Sydney Northern Beaches 00:49.76 2

7 Degnian, Rebecca Currumbin Creek 00:50.49 3

1 Tobitt, Gabriella Currumbin Creek 00:50.80 4

5 Sullivan, Ann-Sophie Sunshine Coast 00:51.08 5

3 Hennessy, Anna West Lakes 00:51.38 6

6 Reynolds, Shannon Bayswater 00:53.55 7 1

8 Scholz, Samantha West Lakes 00:54.66 8

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 12:30 PM
Race #120, Event #13: K2 200 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Simpson, Joel
Smith, Tate
Currumbin Creek
Manly-Warringah
00:35.75 1

2 Bird, Stephen
Phillips, Jesse
Canning River
Bayswater
00:36.90 2

1 Thompson, Mitchell
Wilkinson, Glenn
Manly-Warringah
Sunshine Coast
00:37.89 3

5 Knauer, Michael
Thomson, Dale
Onkaparinga
Onkaparinga
00:38.88 4

9 Symonds, Tim
Fuller, Sam
Encounter
Onkaparinga
00:39.68 5

8 James, Gavin
Dunbar, Wayne
Manly-Warringah
Manly-Warringah
00:39.94 6

6 Crow, Mitchell
MacDonald, Ross
Kawana Waters
Mercantile
00:40.19 7

4 Dallos, Zsolt
Stretch, James
Sunshine Coast
Sunshine Coast
00:41.45 8

7 Alston, Chad
Baker, Michael
Holdfast Bay
Bayswater
DQ

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 12:33 PM
Race #121, Event #13: K2 200 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Alagich, Chris
Goble, Matthew
Sunshine Coast
West Lakes
00:35.85 1

3 Hoschke, Nigel
Vesely, Mario
Manly-Warringah
Manly-Warringah
00:36.32 2

9 Morrison, Luke
Wilkinson, Dane
Onkaparinga
Currumbin Creek
00:37.48 3

4 Haniford, Luke
Rypp, Glenn
West Lakes
Holdfast Bay
00:38.03 4

7 Hall, Skip
Gallard, Ben
Holdfast Bay
Holdfast Bay
00:38.26 5

1 Bowker, Daniel
Sarson, Brendan
Bayswater
Indian Ocean
00:38.48 6

2 Farrugia, Mark
Kilmurray, Chris
St George
St George
00:39.99 7

8 Muhlebach, Nicholas
Keelan, Adam
Kawana Waters
Manly-Warringah
00:40.96 8

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 12:36 PM
Race #122, Event #25: WK1 200 Plan B) Semifinal 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Dickinson, Rachel Sunshine Coast 00:47.03 1

7 Wood, Samantha Manly-Warringah 00:47.54 2

4 Ellis, Chantelle Kawana Waters 00:48.12 3

6 Peters, Amy Mitta Mitta 00:48.48 4

1 Tyrrell, Julia St George 00:49.25 5

3 Stevens, Jennifer Fairfield 00:49.51 6

2 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 00:50.57 7

8 Keelan, Rebecca Sydney Northern Beaches 00:50.86 8

9 Newton, Lisa Fairfield 01:25.53 9

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 12:39 PM
Race #123, Event #25: WK1 200 Plan B) Semifinal 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 00:46.74 1

4 Dehey, Sarah Holdfast Bay 00:46.98 2

2 Pickup, Christie Lourdes 00:49.35 3

6 Haymes, Anna Holdfast Bay 00:49.60 4

1 Dorham, Tennille Kawana Waters 00:51.10 5

8 Wait, Peta Fairfield 00:52.11 6

7 Kidd, Fiona West Lakes 00:52.97 7

3 Yardley, Elyse Illawarra 00:53.27 8

9 Kanyitur, Ivana Onkaparinga 00:57.40 9

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 12:42 PM
Race #124, Event #15: K2 200 16 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

2 Dunn, Callum
Kidd, James
West Lakes
West Lakes
00:40.65 1

8 Geraghty, Tom
Bain, Bill
Sunshine Coast
Sunshine Coast
00:41.13 2

3 Bennett, Jordan
Graham, Alexander
Encounter
Ascot
00:42.59 3

5 McKitterick, Joel
Clark, Jordan
Currumbin Creek
Currumbin Creek
00:43.76 4

4 Salagaras, Nicholas
DeDai, Sean-Charles
Christian Brothers College
Christian Brothers College
00:44.02 5

6 McAteer, Michael
Doyle, Jack
Currumbin Creek
Currumbin Creek
00:45.25 6

9 Bain, Jak
Lohse, Aaron
Onkaparinga
Onkaparinga
00:49.64 7

1 Anderson, Ryan
Tracy, James
Sunshine Coast
Sunshine Coast
DNF

7 Ross, Daniel
POOL, A
Currumbin Creek
POOL
SCR

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 12:51 PM
Race #127, Event #25: WK1 200 Plan B) Final 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 Stevens, Jennifer Fairfield 00:48.79 1

5 Peters, Amy Mitta Mitta 00:49.11 2

3 Tyrrell, Julia St George 00:49.66 3

4 Haymes, Anna Holdfast Bay 00:49.94 4

1 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 00:51.03 5

9 Keelan, Rebecca Sydney Northern Beaches 00:51.40 6

6 Dorham, Tennille Kawana Waters 00:51.89 7

2 Wait, Peta Fairfield 00:52.26 8

8 Kidd, Fiona West Lakes DNF

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 12:54 PM
Race #128, Event #25: WK1 200 Plan B) Final 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Davis, Hannah Holdfast Bay 00:43.19 1

4 McGinty, Hailey Sunshine Coast 00:44.48 2

10 Marczak, Sebastian Penrith Valley 00:45.45 3

7 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 00:45.84 4

6 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 00:46.13 5

2 Dehey, Sarah Holdfast Bay 00:47.05 6

8 Wood, Samantha Manly-Warringah 00:47.29 7

9 Pickup, Christie Lourdes 00:47.70 8 1

3 Dickinson, Rachel Sunshine Coast 00:48.11 9

1 Ellis, Chantelle Kawana Waters 00:48.50 EST EST

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 12:57 PM
Race #129, Event #57: K2 200 14 Mixed (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 Bulmer, Josephine
Capaldo, Leon
West Lakes
Encounter
00:46.30 1

5 Graham, Alexander
Martin, Bronwyn
Ascot
Ascot
00:46.60 2

3 Mitchell, Kristy
Schubert, Elise
Currumbin Creek
Manly-Warringah
00:48.38 3

8 Bain, Jak
Fuller, Grace
Onkaparinga
Onkaparinga
00:52.17 4

4 DeDai, Sean-Charles
Petho, Cassandra
Christian Brothers College
West Lakes
00:52.53 5

6 Davies, Madison
Gebarski, Victor
West Lakes
West Lakes
00:52.93 6

Printed 14 December 2009 2:26 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 13 December 2009 1:00 PM
Race #130, Event #13: K2 200 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Alagich, Chris
Goble, Matthew
Sunshine Coast
West Lakes
00:34.38 1

6 Bird, Stephen
Phillips, Jesse
Canning River
Bayswater
00:35.45 2 1

4 Simpson, Joel
Smith, Tate
Currumbin Creek
Manly-Warringah
00:35.85 3

3 Hoschke, Nigel
Vesely, Mario
Manly-Warringah
Manly-Warringah
00:36.29 4

8 Knauer, Michael
Thomson, Dale
Onkaparinga
Onkaparinga
00:37.70 5

2 Thompson, Mitchell
Wilkinson, Glenn
Manly-Warringah
Sunshine Coast
00:38.22 6

7 Morrison, Luke
Wilkinson, Dane
Onkaparinga
Currumbin Creek
00:38.49 7

1 Haniford, Luke
Rypp, Glenn
West Lakes
Holdfast Bay
00:38.98 8

9 Gallard, Ben
Hall, Skip
Holdfast Bay
Holdfast Bay
00:39.53 9