Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 8:30 AM
Race #41, Event #29: WK1 500 (Plan B) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:02.57 1

1 Haymes, Anna Holdfast Bay 02:03.25 2

6 Pickup, Christie Lourdes 02:05.93 3

4 Kanyitur, Ivana Onkaparinga 02:06.41 4

3 Peters, Amy Mitta Mitta 02:06.86 5

2 Tyrrell, Julia St George 02:07.59 6

9 Wait, Peta Fairfield 02:09.32 7

7 Wood, Samantha Manly-Warringah 02:09.76 8

8 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 02:12.48 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 8:35 AM
Race #42, Event #29: WK1 500 (Plan B) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 02:01.79 1

6 Kidd, Fiona West Lakes 02:03.86 2

4 Dehey, Sarah Holdfast Bay 02:05.10 3

3 Jury, Kelly St George 02:10.33 4

8 Stevens, Jennifer Fairfield 02:10.88 5

9 Keelan, Rebecca Sydney Northern Beaches 02:11.66 6

1 Broad, Kylie Bayswater 02:16.44 7

7 Newton, Lisa Fairfield 03:25.62 8

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 8:40 AM
Race #43, Event #29: WK1 500 (Plan B) Heat 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 McGinty, Hailey Sunshine Coast 02:01.46 1

5 Jenkins, Kristina Gold Coast 02:02.96 2

8 Yardley, Elyse Illawarra 02:06.78 3

6 Ellis, Chantelle Kawana Waters 02:09.28 4

3 Dickinson, Rachel Sunshine Coast 02:09.52 5

1 Dorham, Tennille Kawana Waters 02:12.30 6

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 8:45 AM
Race #44, Event #32: WK1 500 18 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Francis, Remi Currumbin Creek 02:11.02 1

4 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 02:12.55 2

6 Ferguson, Kate Holdfast Bay 02:13.70 3

8 St Hill, Eliza Ivanhoe-Northcote 02:17.85 4

7 O'Brien, Emily West Lakes 02:20.47 5

3 Ahrens, Marlena Fairfield 02:20.77 6

2 Harris, Laura-May West Lakes 02:29.18 7

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 8:50 AM
Race #45, Event #32: WK1 500 18 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Burnett, Alyce Sunshine Coast 02:05.95 1

5 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 02:10.25 2

6 Rowe, Georgie Sydney Northern Beaches 02:10.73 3

3 Ethell, Heleena Currumbin Creek 02:12.18 4

2 McArthur, Catherine Ivanhoe-Northcote 02:12.53 5

7 Salih, Nat Ivanhoe-Northcote 02:22.16 6

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 8:55 AM
Race #46, Event #5: K1 500 (Plan C) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Alagich, Chris Sunshine Coast 01:48.62 1

6 Bowker, Daniel Bayswater 01:49.19 2

7 Thomson, Dale Onkaparinga 01:50.05 3

9 Fletcher, Laurence West Lakes 01:50.36 4

4 Baker, Michael Bayswater 01:50.86 5

3 Haniford, Luke West Lakes 01:51.44 6

1 Hardy, Pierce Kawana Waters 01:53.63 7

2 Maxwell, Bennett Holdfast Bay SCR

8 Boerema, Tomas Onkaparinga SCR

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:00 AM
Race #47, Event #5: K1 500 (Plan C) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Thompson, Mitchell Manly-Warringah 01:49.98 1

7 Vesely, Mario Manly-Warringah 01:50.93 2

2 Rypp, Glenn Holdfast Bay 01:51.36 3

4 Wilkinson, Glenn Sunshine Coast 01:51.96 4

5 Morrison, Luke Onkaparinga 01:52.22 5

8 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 01:52.43 6

3 Muhlebach, Nicholas Kawana Waters 01:52.92 7

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:05 AM
Race #48, Event #5: K1 500 (Plan C) Heat 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 Knauer, Michael Onkaparinga 01:50.72 1

4 Sarson, Brendan Indian Ocean 01:52.92 2

2 Stretch, James Sunshine Coast 01:53.61 3

1 Keelan, Adam Manly-Warringah 01:55.79 4

6 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 01:56.80 5

3 MacDonald, Ross Mercantile 01:58.56 6

8 Hall, Skip Holdfast Bay 01:59.98 7

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:10 AM
Race #49, Event #5: K1 500 (Plan C) Heat 4 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Goble, Matthew West Lakes 01:48.86 1

1 Kilmurray, Chris St George 01:51.52 2

7 Dallos, Zsolt Sunshine Coast 01:51.75 3

3 Farrugia, Mark St George 01:53.56 4

5 Symonds, Tim Encounter 01:53.81 5

8 Crow, Mitchell Kawana Waters 01:54.32 6

6 Gallard, Ben Onkaparinga 01:55.68 7

2 James, Gavin Manly-Warringah 01:56.26 8

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:15 AM
Race #50, Event #8: K1 500 18 (Plan B) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Petho, Jeremy West Lakes 01:53.84 1

4 Wilson, Shaun Gold Coast 01:56.78 2

2 Bain, Bill Sunshine Coast 01:57.17 3

1 Crouch, Joshua Currumbin Creek 01:57.91 4

3 Kidd, James West Lakes 02:00.22 5

6 Tom, Samuel Currumbin Creek 02:04.67 6

8 Davies, Gavin Sherbrooke-Knox 02:09.39 7

7 Pople, Daniel Onkaparinga 02:09.88 8

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:20 AM
Race #51, Event #8: K1 500 18 (Plan B) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Dunn, Callum West Lakes 01:52.44 1

4 Bolton, Nicholas Sunshine Coast 01:57.73 2

8 Gilliman, Matthew Sunshine Coast 01:58.20 3

1 Gardner, Neil Kawana Waters 01:59.08 4

5 Laub, Adrian Christian Brothers College 02:01.21 5

7 Boler, Luke No Team 02:02.05 6

2 Speer, Sam Manly-Warringah 02:02.47 7

6 Dodd, Travis Sherbrooke-Knox 02:08.05 8

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:25 AM
Race #52, Event #8: K1 500 18 (Plan B) Heat 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Bulmer, Nicholas West Lakes 01:55.33 1

5 Laws, Henry West Lakes 01:56.26 2

2 Ceddia, David Patterson Lakes 01:56.69 3

1 Campbell, James Fairfield 01:57.42 4

6 Mills, Kellen Sunshine Coast 01:59.71 5

8 Wetherbee, Bryce Wagga Bidgee 02:01.44 6

7 Moses, Luke AC 02:02.33 7

4 Symonds, Tim Encounter SCR

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:30 AM
Race #53, Event #7: K1 500 16 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Anderson, Ryan Sunshine Coast 01:57.98 1

4 Tracy, James Sunshine Coast 01:59.88 2

2 Geraghty, Tom Sunshine Coast 02:01.89 3

7 DeDai, Sean-Charles Christian Brothers College 02:03.94 4

5 Doyle, Jack Currumbin Creek 02:04.17 5

6 Bennett, Jordan Encounter 02:05.15 6

8 Clark, Jordan Currumbin Creek 02:06.51 7

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:35 AM
Race #54, Event #7: K1 500 16 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Copeland, Charlie Sunshine Coast 01:59.24 1

7 McKitterick, Joel Currumbin Creek 02:04.34 2

3 Salagaras, Nicholas Christian Brothers College 02:05.01 3

5 McAteer, Michael Currumbin Creek 02:09.85 4

8 Lohse, Aaron Onkaparinga 02:14.98 5

6 Bain, Jak Onkaparinga 02:20.15 6

2 Ross, Daniel Currumbin Creek SCR

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:40 AM
Race #55, Event #29: WK1 500 (Plan B) Semifinal 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Dehey, Sarah Holdfast Bay 02:04.30 1

7 Kanyitur, Ivana Onkaparinga 02:04.96 2

5 Haymes, Anna Holdfast Bay 02:05.54 3

3 Ellis, Chantelle Kawana Waters 02:06.87 4

1 Tyrrell, Julia St George 02:07.59 5

6 Yardley, Elyse Illawarra 02:08.00 6

8 Dorham, Tennille Kawana Waters 02:09.02 7

2 Stevens, Jennifer Fairfield 02:11.65 8

9 Broad, Kylie Bayswater DNS

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:45 AM
Race #56, Event #29: WK1 500 (Plan B) Semifinal 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Jenkins, Kristina Gold Coast 02:03.20 1

6 Pickup, Christie Lourdes 02:04.65 2

5 Kidd, Fiona West Lakes 02:05.03 3

7 Peters, Amy Mitta Mitta 02:07.42 4

2 Dickinson, Rachel Sunshine Coast 02:08.67 5

1 Wait, Peta Fairfield 02:10.24 6

3 Jury, Kelly St George 02:10.86 7

8 Keelan, Rebecca Sydney Northern Beaches 02:14.35 8

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 9:50 AM
Race #57, Event #47: WK4 500 16 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Degnian, Rebecca
Tobitt, Gabriella
Mitchell, Kristy
Sullivan, Ann-Sophie
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Sunshine Coast
01:55.12 1

5 Davies, Madison
Hennessy, Anna
Petho, Cassandra
Scholz, Samantha
West Lakes
West Lakes
West Lakes
West Lakes
01:59.01 2

4 Martin, Bronwyn
Fuller, Grace
Bulmer, Josephine
Reynolds, Shannon
Ascot
Onkaparinga
West Lakes
Bayswater
02:03.59 3

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 10:30 AM
Race #58, Event #32: WK1 500 18 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Burnett, Alyce Sunshine Coast 02:03.94 1

3 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 02:08.19 2

1 Ethell, Heleena Currumbin Creek 02:08.58 3

7 Rowe, Georgie Sydney Northern Beaches 02:09.21 4

4 Francis, Remi Currumbin Creek 02:09.70 5

6 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 02:10.37 6

9 McArthur, Catherine Ivanhoe-Northcote 02:11.51 7

2 Ferguson, Kate Holdfast Bay 02:13.30 8

8 St Hill, Eliza Ivanhoe-Northcote 02:20.60 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 10:35 AM
Race #59, Event #5: K1 500 (Plan C) Semifinal 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Alagich, Chris Sunshine Coast 01:46.84 1

6 Sarson, Brendan Indian Ocean 01:47.23 2

2 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 01:47.68 3

3 Dallos, Zsolt Sunshine Coast 01:48.31 4

8 Baker, Michael Bayswater 01:49.29 5

1 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 01:51.16 6

9 Muhlebach, Nicholas Kawana Waters 01:54.50 7

4 Vesely, Mario Manly-Warringah 01:54.77 8

7 Farrugia, Mark St George 01:55.73 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 10:40 AM
Race #60, Event #5: K1 500 (Plan C) Semifinal 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Thompson, Mitchell Manly-Warringah 01:47.52 1

6 Thomson, Dale Onkaparinga 01:48.59 2

1 Hardy, Pierce Kawana Waters 01:49.95 3

2 Fletcher, Laurence West Lakes 01:50.99 4

4 Kilmurray, Chris St George 01:52.07 5

9 Crow, Mitchell Kawana Waters 01:53.29 6

3 Stretch, James Sunshine Coast 01:54.33 7

7 Keelan, Adam Manly-Warringah 01:55.73 8

8 Morrison, Luke Onkaparinga DQ

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 10:45 AM
Race #61, Event #5: K1 500 (Plan C) Semifinal 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Goble, Matthew West Lakes 01:47.00 1

3 Rypp, Glenn Holdfast Bay 01:47.67 2

4 Knauer, Michael Onkaparinga 01:48.65 3

7 Wilkinson, Glenn Sunshine Coast 01:49.23 4

1 Haniford, Luke West Lakes 01:51.38 5

2 Symonds, Tim Encounter 01:52.70 6

9 Gallard, Ben Onkaparinga 01:53.61 7

6 Bowker, Daniel Bayswater 01:55.57 8

8 MacDonald, Ross Mercantile 01:56.19 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 10:50 AM
Race #62, Event #8: K1 500 18 (Plan B) Semifinal 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 Crouch, Joshua Currumbin Creek 01:53.78 1

2 Laub, Adrian Christian Brothers College 01:54.27 2

4 Gilliman, Matthew Sunshine Coast 01:55.02 3

1 Tom, Samuel Currumbin Creek 01:55.77 4

6 Ceddia, David Patterson Lakes 01:56.23 5

5 Wilson, Shaun Gold Coast 01:57.64 6

3 Campbell, James Fairfield 01:59.29 7

9 Speer, Sam Manly-Warringah 02:00.48 8

8 Wetherbee, Bryce Wagga Bidgee 02:01.02 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 10:55 AM
Race #63, Event #8: K1 500 18 (Plan B) Semifinal 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Bain, Bill Sunshine Coast 01:55.12 1

4 Laws, Henry West Lakes 01:56.38 2

5 Bolton, Nicholas Sunshine Coast 01:56.98 3

3 Gardner, Neil Kawana Waters 01:58.25 4

7 Kidd, James West Lakes 02:00.88 5

2 Mills, Kellen Sunshine Coast 02:01.72 6

9 Moses, Luke AC 02:02.37 7

8 Boler, Luke No Team 02:03.33 8

1 Davies, Gavin Sherbrooke-Knox 02:10.39 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 11:00 AM
Race #64, Event #31: WK1 500 16 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

1 Bryant, Alison Sydney Northern Beaches

2 Degnian, Rebecca Currumbin Creek

3 Reynolds, Shannon Bayswater

4 Sullivan, Ann-Sophie Sunshine Coast

5 Scholz, Samantha West Lakes

6 Hennessy, Anna West Lakes

7 Tobitt, Gabriella Currumbin Creek

8 Jones, Jordan-Lee Sunshine Coast

9 Howcroft, Coco Kawana Waters

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 11:05 AM
Race #65, Event #29: WK1 500 (Plan B) Final 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Peters, Amy Mitta Mitta 02:05.63 1

7 Yardley, Elyse Illawarra 02:06.54 2

8 Jury, Kelly St George 02:07.13 3

5 Ellis, Chantelle Kawana Waters 02:08.51 4

1 Dorham, Tennille Kawana Waters 02:08.86 5

2 Wait, Peta Fairfield 02:09.15 6

6 Dickinson, Rachel Sunshine Coast 02:09.43 7

3 Tyrrell, Julia St George 02:09.93 8

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 11:10 AM
Race #66, Event #29: WK1 500 (Plan B) Final 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

6 McGinty, Hailey Sunshine Coast 01:59.02 1

7 Jenkins, Kristina Gold Coast 02:01.36 2

1 Haymes, Anna Holdfast Bay 02:01.80 3

4 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 02:02.22 4

9 Kidd, Fiona West Lakes 02:03.15 5

3 Dehey, Sarah Holdfast Bay 02:03.87 6

2 Pickup, Christie Lourdes 02:04.45 7 1

8 Kanyitur, Ivana Onkaparinga 02:05.12 8

5 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:05.87 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 11:15 AM
Race #67, Event #7: K1 500 16 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

9 Doyle, Jack Currumbin Creek 02:08.74 1

1 McAteer, Michael Currumbin Creek 02:10.45 2

6 Tracy, James Sunshine Coast 02:12.05 3

2 Geraghty, Tom Sunshine Coast 02:13.14 4

7 Salagaras, Nicholas Christian Brothers College 02:14.02 5

4 Anderson, Ryan Sunshine Coast 02:16.06 6

3 McKitterick, Joel Currumbin Creek 02:17.55 7

5 Copeland, Charlie Sunshine Coast 02:19.85 8

8 DeDai, Sean-Charles Christian Brothers College SCR

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 11:20 AM
Race #68, Event #30: WK1 500 14 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Mitchell, Kristy Currumbin Creek 02:17.93 1

6 Bulmer, Josephine West Lakes 02:20.58 2

7 Schubert, Elise Manly-Warringah 02:22.37 3

8 Fuller, Grace Onkaparinga 02:23.16 4

5 Petho, Cassandra West Lakes 02:26.77 5

2 Davies, Madison West Lakes 02:29.04 6

4 Martin, Bronwyn Ascot 02:32.06 7

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 11:25 AM
Race #69, Event #6: K1 500 14 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Gebarski, Victor West Lakes 02:03.94 1

4 Graham, Alexander Ascot 02:08.59 2

3 Bain, Jak Onkaparinga 02:18.41 3

6 Capaldo, Leon Encounter 02:25.61 4 1

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 11:30 AM
Race #70, Event #48: WK4 500 18 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Beaver, Jacqueline
Burnett, Alyce
Ethell, Heleena
Francis, Remi
Indooroopilly
Sunshine Coast
Currumbin Creek
Currumbin Creek
01:51.19 1

5 Ahrens, Marlena
McArthur, Catherine
Salih, Nat
St Hill, Eliza
Fairfield
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
01:52.88 2

4 Ferguson, Kate
Rowe, Georgie
Howcroft, Coco
Thomson, Emma
Holdfast Bay
Sydney Northern Beaches
Kawana Waters
Cronulla-Sutherland
01:53.84 3

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 12:15 PM
Race #71, Event #41: WK2 500 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Davis, Hannah
Dehey, Sarah
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:56.61 1

7 Kanyitur, Ivana
Kidd, Fiona
Onkaparinga
West Lakes
01:56.92 2

5 Dorham, Tennille
Ellis, Chantelle
Kawana Waters
Kawana Waters
01:58.08 3

2 Wallace, Bernadette
McGinty, Hailey
Currumbin Creek
Sunshine Coast
01:58.63 4

3 Peters, Amy
Wait, Peta
Mitta Mitta
Fairfield
02:00.32 5

4 Broad, Kylie
Stevens, Jennifer
Bayswater
Fairfield
02:01.84 6

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 12:20 PM
Race #72, Event #41: WK2 500 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 Jenkins, Kristina
Yardley, Elyse
Gold Coast
Illawarra
01:55.00 1

5 Dickinson, Rachel
Pickup, Christie
Sunshine Coast
Lourdes
01:58.54 2

6 Jury, Kelly
Tyrrell, Julia
St George
St George
01:59.38 3

3 Haymes, Anna
Haymes, Phoebe
Holdfast Bay
Holdfast Bay
02:02.39 4

4 Keelan, Rebecca
Newton, Lisa
Sydney Northern Beaches
Fairfield
02:40.33 5

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 12:25 PM
Race #73, Event #5: K1 500 (Plan C) Final 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Wilkinson, Glenn Sunshine Coast 01:49.62 1

5 Dallos, Zsolt Sunshine Coast 01:50.03 2

4 Fletcher, Laurence West Lakes 01:51.54 3

3 Baker, Michael Bayswater 01:52.11 4

7 Kilmurray, Chris St George 01:52.49 5

1 Crow, Mitchell Kawana Waters 01:54.51 6

8 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 01:54.90 7

9 Symonds, Tim Encounter 01:55.56 8

2 Haniford, Luke West Lakes 01:56.87 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 12:30 PM
Race #74, Event #5: K1 500 (Plan C) Final 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Alagich, Chris Sunshine Coast 01:45.49 1

4 Thompson, Mitchell Manly-Warringah 01:46.80 2

8 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 01:48.18 3

3 Sarson, Brendan Indian Ocean 01:48.61 4 1

2 Rypp, Glenn Holdfast Bay 01:49.21 5

9 Knauer, Michael Onkaparinga 01:49.87 6

1 Hardy, Pierce Kawana Waters 01:50.50 7

7 Thomson, Dale Onkaparinga 01:51.60 8

6 Goble, Matthew West Lakes 01:57.90 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 12:35 PM
Race #75, Event #8: K1 500 18 (Plan B) Final 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Crouch, Joshua Currumbin Creek 01:56.05 1

7 Bain, Bill Sunshine Coast 01:56.33 2

4 Dunn, Callum West Lakes 01:56.55 3

2 Laws, Henry West Lakes 01:58.03 4

1 Gilliman, Matthew Sunshine Coast 01:58.62 5

6 Bulmer, Nicholas West Lakes 01:59.12 6

9 Bolton, Nicholas Sunshine Coast 01:59.51 7

5 Petho, Jeremy West Lakes 02:00.66 8

8 Laub, Adrian Christian Brothers College 02:03.22 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 12:40 PM
Race #76, Event #8: K1 500 18 (Plan B) Final 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

9 Speer, Sam Manly-Warringah 01:50.47 1

4 Gardner, Neil Kawana Waters 01:52.35 2

7 Wilson, Shaun Gold Coast 01:52.82 3

6 Kidd, James West Lakes 01:53.45 4

3 Ceddia, David Patterson Lakes 01:54.26 5

2 Mills, Kellen Sunshine Coast 01:55.77 6

1 Campbell, James Fairfield 01:57.43 7

8 Moses, Luke AC 01:58.63 8

5 Tom, Samuel Currumbin Creek 01:58.89 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 12:45 PM
Race #77, Event #42: WK2 500 14 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Petho, Cassandra
Bulmer, Josephine
West Lakes
West Lakes
02:10.44 1

4 Martin, Bronwyn
Mitchell, Kristy
Ascot
Currumbin Creek
02:20.22 2

6 Davies, Madison
Schubert, Elise
West Lakes
Manly-Warringah
DQ

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 12:50 PM
Race #78, Event #43: WK2 500 16 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Sullivan, Ann-Sophie
Bryant, Alison
Sunshine Coast
Sydney Northern Beaches
02:01.88 1

7 Hennessy, Anna
Scholz, Samantha
West Lakes
West Lakes
02:03.02 2

3 Tobitt, Gabriella
Degnian, Rebecca
Currumbin Creek
Currumbin Creek
02:04.53 3

5 Reynolds, Shannon
Fuller, Grace
Bayswater
Onkaparinga
02:18.64 4

4 Jones, Jordan-Lee
Howcroft, Coco
Sunshine Coast
Kawana Waters

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 1:30 PM
Race #79, Event #41: WK2 500 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Kanyitur, Ivana
Kidd, Fiona
Onkaparinga
West Lakes
01:54.83 1

5 Jenkins, Kristina
Yardley, Elyse
Gold Coast
Illawarra
01:55.13 2

3 Dickinson, Rachel
Pickup, Christie
Sunshine Coast
Lourdes
01:56.39 3

4 Davis, Hannah
Dehey, Sarah
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:57.11 4

8 Wallace, Bernadette
McGinty, Hailey
Currumbin Creek
Sunshine Coast
01:58.21 5

7 Jury, Kelly
Tyrrell, Julia
St George
St George
01:58.66 6

1 Haymes, Anna
Haymes, Phoebe
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:59.64 7

9 Peters, Amy
Wait, Peta
Mitta Mitta
Fairfield
02:00.63 8

2 Dorham, Tennille
Ellis, Chantelle
Kawana Waters
Kawana Waters
02:03.79 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 2:00 PM
Race #80, Event #44: WK2 500 18 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

2 Howcroft, Coco
Burnett, Alyce
Kawana Waters
Sunshine Coast
01:59.49 1

4 Francis, Remi
Ethell, Heleena
Currumbin Creek
Currumbin Creek
02:01.09 2

3 Rowe, Georgie
Thomson, Emma
Sydney Northern Beaches
Cronulla-Sutherland
02:02.36 3

7 Ahrens, Marlena
McArthur, Catherine
Fairfield
Ivanhoe-Northcote
02:04.11 4

6 Salih, Nat
St Hill, Eliza
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
02:05.36 5

5 Beaver, Jacqueline
Ferguson, Kate
Indooroopilly
Holdfast Bay
02:07.71 6

8 Harris, Laura-May
Sullivan, Ann-Sophie
West Lakes
Sunshine Coast
02:16.89 7

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 2:30 PM
Race #81, Event #52: WK4 500 TIME TRIAL (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 2:50 PM
Race #82, Event #53: K1 5000 (DF) Final West Lakes LD
Results
Lane Person Team Result Place

5 MacDonald, Ross Mercantile 1

3 Baker, Michael Bayswater 2

7 Dallos, Zsolt Sunshine Coast 3

4 Wilkinson, Glenn Sunshine Coast 4

12 Farrugia, Mark St George 5

1 Thomson, Dale Onkaparinga 6

13 Kilmurray, Chris St George 7

2 Bowker, Daniel Bayswater 8

6 Thompson, Mitchell Manly-Warringah 9

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 2:55 PM
Race #83, Event #54: K1 5000 18 (DF) Final West Lakes LD
Results
Lane Person Team Result Place

8 Ceddia, David Patterson Lakes 1

5 Crouch, Joshua Currumbin Creek 2

1 Gardner, Neil Kawana Waters 3

10 Dodd, Travis Sherbrooke-Knox 4

4 Davies, Gavin Sherbrooke-Knox 5

9 Mills, Kellen Sunshine Coast 6

2 Farrugia, Mark St George SCR

3 Kilmurray, Chris St George SCR

6 Bolton, Nicholas Sunshine Coast DNF

7 Pople, Daniel Onkaparinga SCR

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 3:00 PM
Race #84, Event #55: K1 2500 16 (DF) Final West Lakes LD
Results
Lane Person Team Result Place

9 Bain, Bill Sunshine Coast 1

1 Gilliman, Matthew Sunshine Coast 2

5 McKitterick, Joel Currumbin Creek 3

13 DeDai, Sean-Charles Christian Brothers College 4

8 Anderson, Ryan Sunshine Coast 5

3 Clark, Jordan Currumbin Creek 6

2 Lohse, Aaron Onkaparinga 7

4 Geraghty, Tom Sunshine Coast 8

6 Bain, Jak Onkaparinga 9

7 Tracy, James Sunshine Coast 10

10 McAteer, Michael Currumbin Creek 11

11 Doyle, Jack Currumbin Creek 12

12 Salagaras, Nicholas Christian Brothers College DQ

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 3:05 PM
Race #85, Event #56: K1 2500 14 (DF) Final West Lakes LD
Results
Lane Person Team Result Place

1 Graham, Alexander Ascot 1

3 Gebarski, Victor West Lakes 2

2 Capaldo, Leon Encounter 3

Printed 13 December 2009 6:23 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 12 December 2009 3:10 PM
Race #85.1, Event #58: WK1 5000 (DF) Final West Lakes LD
Results
Lane Person Team Result Place

2 Ellis, Chantelle Kawana Waters 23:45.92 1

5 Wait, Peta Fairfield 23:47.44 2

6 Dorham, Tennille Kawana Waters 24:50.26 3

8 Stevens, Jennifer Fairfield 24:52.51 4

7 Broad, Kylie Bayswater 26:26.52 5

1 Pickup, Christie Lourdes SCR

3 McGinty, Hailey Sunshine Coast SCR

4 Peters, Amy Mitta Mitta SCR