Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 8:30 AM
Race #1, Event #9: K1 1000 (Plan C) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Baker, Michael Bayswater 03:55.69 1

5 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 03:56.82 2

8 Hardy, Pierce Kawana Waters 03:57.77 3

4 Haniford, Luke West Lakes 04:00.38 4

7 Boerema, Tomas Onkaparinga 04:01.24 5

2 Farrugia, Mark St George 04:07.98 6

3 Kilmurray, Chris St George 04:09.13 7

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 8:37 AM
Race #2, Event #9: K1 1000 (Plan C) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Alston, Chad Holdfast Bay 03:51.19 1

4 Bowker, Daniel Bayswater 03:52.82 2

3 Thomson, Dale Onkaparinga 03:55.54 3

2 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 03:56.01 4

6 Sarson, Brendan Indian Ocean 03:57.06 5

9 Fletcher, Laurence West Lakes 03:59.64 6

8 Crow, Mitchell Kawana Waters 04:00.49 7

7 Stretch, James Sunshine Coast 04:01.60 8

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 8:44 AM
Race #3, Event #9: K1 1000 (Plan C) Heat 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Morrison, Luke Onkaparinga 03:52.51 1

2 Knauer, Michael Onkaparinga 03:52.95 2

7 Rypp, Glenn Holdfast Bay 03:53.45 3

4 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:54.30 4

3 Wilkinson, Glenn Sunshine Coast 03:54.63 5

6 French, Rhys Holdfast Bay 04:02.19 6

1 Symonds, Tim Encounter 04:03.19 7

8 Keelan, Adam Manly-Warringah 04:12.59 8

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 8:51 AM
Race #4, Event #9: K1 1000 (Plan C) Heat 4 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 MacDonald, Ross Mercantile 03:52.67 1

8 Simpson, Joel Currumbin Creek 03:53.06 2

4 Alagich, Chris Sunshine Coast 03:53.54 3

7 Muhlebach, Nicholas Kawana Waters 03:56.45 4

5 Thompson, Mitchell Manly-Warringah 03:56.74 5

6 Dallos, Zsolt Sunshine Coast 03:57.08 6

2 James, Gavin Manly-Warringah 04:08.93 7

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 8:58 AM
Race #5, Event #12: K1 1000 18 (Plan B) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

8 Gilliman, Matthew Sunshine Coast 04:04.12 1

5 Laub, Adrian Christian Brothers College 04:06.02 2

2 Speer, Sam Manly-Warringah 04:09.77 3

4 Mills, Kellen Sunshine Coast 04:10.59 4

6 Tom, Samuel Currumbin Creek 04:20.87 5

7 Wetherbee, Bryce Wagga Bidgee 04:24.59 6

3 Pople, Daniel Onkaparinga 04:37.14 7

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 9:05 AM
Race #6, Event #12: K1 1000 18 (Plan B) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Petho, Jeremy West Lakes 03:59.57 1

6 Dunn, Callum West Lakes 04:02.35 2

3 Crouch, Joshua Currumbin Creek 04:06.25 3

8 Ceddia, David Patterson Lakes 04:08.18 4

1 Kidd, James West Lakes 04:13.69 5

4 Dodd, Travis Sherbrooke-Knox 04:17.58 6

2 Boler, Luke No Team 04:25.09 7

7 Davies, Gavin Sherbrooke-Knox 04:35.17 8

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 9:12 AM
Race #7, Event #12: K1 1000 18 (Plan B) Heat 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Bolton, Nicholas Sunshine Coast 03:56.65 1

7 Bain, Bill Sunshine Coast 03:58.98 2

6 Bulmer, Nicholas West Lakes 04:02.94 3

5 Laws, Henry West Lakes 04:03.69 4

8 Gardner, Neil Kawana Waters 04:05.01 5

3 Wilson, Shaun Gold Coast 04:10.91 6

2 Moses, Luke AC 04:11.16 7

1 Campbell, James Fairfield 04:16.20 8

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 9:19 AM
Race #8, Event #33: WK1 1000 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 McGinty, Hailey Sunshine Coast 04:17.97 1

3 Pickup, Christie Lourdes 04:19.13 2

6 Tyrrell, Julia St George 04:22.00 3

2 Dorham, Tennille Kawana Waters 04:27.10 4

5 Jury, Kelly St George 04:27.97 5

8 Wait, Peta Fairfield 04:28.87 6

7 Wood, Samantha Manly-Warringah 04:36.04 7

1 Broad, Kylie Bayswater 04:41.78 8

9 Stevens, Jennifer Fairfield 04:45.64 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 9:26 AM
Race #9, Event #33: WK1 1000 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Jenkins, Kristina Gold Coast 04:15.44 1

2 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 04:17.85 2

9 Yardley, Elyse Illawarra 04:19.15 3

4 Kanyitur, Ivana Onkaparinga 04:19.91 4

6 Ellis, Chantelle Kawana Waters 04:21.32 5

3 Peters, Amy Mitta Mitta 04:23.68 6

1 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 04:39.22 7

8 Keelan, Rebecca Sydney Northern Beaches 04:42.94 8

7 Newton, Lisa Fairfield 06:28.01 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 9:33 AM
Race #10, Event #36: WK1 1000 18 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Burnett, Alyce Sunshine Coast 04:21.84 1

6 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 04:31.35 2

4 Ethell, Heleena Currumbin Creek 04:31.80 3

2 McArthur, Catherine Ivanhoe-Northcote 04:39.84 4

7 Salih, Nat Ivanhoe-Northcote 04:52.84 5

3 Hennessy, Anna West Lakes SCR

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 9:40 AM
Race #11, Event #36: WK1 1000 18 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Rowe, Georgie Sydney Northern Beaches 04:30.86 1

5 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 04:34.40 2

4 Francis, Remi Currumbin Creek 04:36.00 3

2 St Hill, Eliza Ivanhoe-Northcote 04:40.99 4

3 Ahrens, Marlena Fairfield 04:48.91 5

7 O'Brien, Emily West Lakes 05:00.41 6

8 Harris, Laura-May West Lakes 05:07.81 7

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 9:47 AM
Race #12, Event #11: K1 1000 16 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 DeDai, Sean-Charles Christian Brothers College 04:14.51 1

6 Tracy, James Sunshine Coast 04:15.41 2

4 Geraghty, Tom Sunshine Coast 04:18.68 3

2 Salagaras, Nicholas Christian Brothers College 04:23.60 4

5 Clark, Jordan Currumbin Creek 04:24.49 5

8 Bennett, Jordan Encounter 04:24.91 6

3 Ross, Daniel Currumbin Creek SCR

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 9:54 AM
Race #13, Event #11: K1 1000 16 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Anderson, Ryan Sunshine Coast 04:12.95 1

7 McKitterick, Joel Currumbin Creek 04:17.46 2

6 Doyle, Jack Currumbin Creek 04:18.85 3

2 McAteer, Michael Currumbin Creek 04:32.30 4

3 Bain, Jak Onkaparinga 04:56.30 5

5 Lohse, Aaron Onkaparinga 04:57.27 6

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 10:30 AM
Race #14, Event #9: K1 1000 (Plan C) Semifinal 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Baker, Michael Bayswater 03:46.75 1

3 Alagich, Chris Sunshine Coast 03:48.56 2

4 Bowker, Daniel Bayswater 03:49.61 3

2 Wilkinson, Glenn Sunshine Coast 03:50.26 4

6 Knauer, Michael Onkaparinga 03:51.59 5

7 Muhlebach, Nicholas Kawana Waters 03:54.57 6

8 Boerema, Tomas Onkaparinga 03:55.20 7

9 Crow, Mitchell Kawana Waters 03:59.25 8

1 Fletcher, Laurence West Lakes 04:00.22 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 10:37 AM
Race #15, Event #9: K1 1000 (Plan C) Semifinal 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

8 Sarson, Brendan Indian Ocean 03:45.00 1

3 Rypp, Glenn Holdfast Bay 03:47.77 2

2 Haniford, Luke West Lakes 03:48.42 3

4 Simpson, Joel Currumbin Creek 03:48.78 4

9 Dallos, Zsolt Sunshine Coast 03:49.17 5

6 Hardy, Pierce Kawana Waters 03:54.45 6

7 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:56.67 7

5 Alston, Chad Holdfast Bay 03:56.92 8

1 Stretch, James Sunshine Coast 04:06.72 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 10:44 AM
Race #16, Event #9: K1 1000 (Plan C) Semifinal 3 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Morrison, Luke Onkaparinga 03:44.70 1

2 Thompson, Mitchell Manly-Warringah 03:45.58 2

6 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 03:46.44 3

5 MacDonald, Ross Mercantile 03:50.69 4

8 French, Rhys Holdfast Bay 03:51.94 5

3 Thomson, Dale Onkaparinga 03:55.58 6

7 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 03:59.26 7

9 Symonds, Tim Encounter 04:02.65 8

1 Farrugia, Mark St George 04:07.20 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 10:51 AM
Race #17, Event #12: K1 1000 18 (Plan B) Semifinal 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Bulmer, Nicholas West Lakes 03:59.71 1

4 Crouch, Joshua Currumbin Creek 04:00.32 2

5 Laub, Adrian Christian Brothers College 04:01.21 3

7 Mills, Kellen Sunshine Coast 04:01.80 4

3 Laws, Henry West Lakes 04:02.54 5

8 Wilson, Shaun Gold Coast 04:10.83 6

2 Kidd, James West Lakes 04:13.06 7

1 Wetherbee, Bryce Wagga Bidgee 04:20.58 8

9 Boler, Luke No Team 04:21.16 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 10:58 AM
Race #18, Event #12: K1 1000 18 (Plan B) Semifinal 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Bain, Bill Sunshine Coast 03:59.63 1

5 Dunn, Callum West Lakes 04:00.91 2

3 Ceddia, David Patterson Lakes 04:04.00 3

2 Gardner, Neil Kawana Waters 04:04.54 4

7 Tom, Samuel Currumbin Creek 04:11.44 5

6 Speer, Sam Manly-Warringah 04:12.06 6

9 Moses, Luke AC 04:13.52 7

8 Dodd, Travis Sherbrooke-Knox 04:14.59 8

1 Pople, Daniel Onkaparinga 04:47.61 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 11:12 AM
Race #20, Event #34: WK1 1000 14 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Mitchell, Kristy Currumbin Creek 04:47.37 1

6 Bulmer, Josephine West Lakes 04:50.16 2

5 Schubert, Elise Manly-Warringah 04:51.64 3

2 Petho, Cassandra West Lakes 05:00.27 4

1 Fuller, Grace Onkaparinga 05:02.04 5

4 Martin, Bronwyn Ascot 05:08.12 6

7 Davies, Madison West Lakes 05:10.66 7

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 11:19 AM
Race #21, Event #11: K1 1000 16 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Anderson, Ryan Sunshine Coast 04:09.39 1

4 DeDai, Sean-Charles Christian Brothers College 04:11.06 2

3 McKitterick, Joel Currumbin Creek 04:12.12 3

2 Geraghty, Tom Sunshine Coast 04:19.11 4

9 Clark, Jordan Currumbin Creek 04:20.76 5

7 Doyle, Jack Currumbin Creek 04:22.86 6

8 Salagaras, Nicholas Christian Brothers College 04:23.44 7

1 McAteer, Michael Currumbin Creek 04:29.57 8

6 Tracy, James Sunshine Coast DNS

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 11:26 AM
Race #22, Event #35: WK1 1000 16 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

9 Howcroft, Coco Kawana Waters 04:29.60 1

4 Bryant, Alison Sydney Northern Beaches 04:31.79 2

8 Jones, Jordan-Lee Sunshine Coast 04:33.84 3

3 Hennessy, Anna West Lakes 04:35.01 4

5 Degnian, Rebecca Currumbin Creek 04:36.93 5

1 Sullivan, Ann-Sophie Sunshine Coast 04:38.91 6

6 Tobitt, Gabriella Currumbin Creek 04:40.54 7

2 Scholz, Samantha West Lakes 04:47.72 8

7 Reynolds, Shannon Bayswater 04:50.55 9 1

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 11:33 AM
Race #23, Event #36: WK1 1000 18 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Burnett, Alyce Sunshine Coast 04:21.36 1

2 Ethell, Heleena Currumbin Creek 04:29.62 2

6 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 04:30.81 3

5 Rowe, Georgie Sydney Northern Beaches 04:31.44 4

3 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 04:32.92 5

7 Francis, Remi Currumbin Creek 04:35.01 6

8 McArthur, Catherine Ivanhoe-Northcote 04:37.44 7

1 St Hill, Eliza Ivanhoe-Northcote 04:42.22 8

9 Ahrens, Marlena Fairfield 04:50.52 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 11:40 AM
Race #24, Event #33: WK1 1000 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

4 McGinty, Hailey Sunshine Coast 04:09.91 1

5 Jenkins, Kristina Gold Coast 04:13.37 2

1 Kanyitur, Ivana Onkaparinga 04:13.85 3

3 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 04:15.49 4

6 Pickup, Christie Lourdes 04:16.55 5 1

7 Yardley, Elyse Illawarra 04:18.65 6

9 Ellis, Chantelle Kawana Waters 04:23.66 7

2 Tyrrell, Julia St George 04:24.17 8

8 Dorham, Tennille Kawana Waters 04:32.64 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 11:47 AM
Race #25, Event #9: K1 1000 (Plan C) Final 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 MacDonald, Ross Mercantile 03:47.22 1

7 Dallos, Zsolt Sunshine Coast 03:47.59 2

5 Wilkinson, Glenn Sunshine Coast 03:47.90 3

3 Knauer, Michael Onkaparinga 03:53.31 4

1 Hardy, Pierce Kawana Waters 03:53.75 5

4 Simpson, Joel Currumbin Creek 03:55.14 6

9 Thomson, Dale Onkaparinga 03:56.05 7

8 Muhlebach, Nicholas Kawana Waters 03:58.31 8

2 French, Rhys Holdfast Bay 04:00.07 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 11:54 AM
Race #26, Event #9: K1 1000 (Plan C) Final 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

3 Alagich, Chris Sunshine Coast 03:43.35 1

6 Morrison, Luke Onkaparinga 03:43.85 2

2 Thompson, Mitchell Manly-Warringah 03:44.24 3

4 Sarson, Brendan Indian Ocean 03:44.71 4 1

5 Baker, Michael Bayswater 03:45.57 5 2

8 Bowker, Daniel Bayswater 03:49.05 6 3

7 Rypp, Glenn Holdfast Bay 03:50.27 7

9 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 03:50.58 8

1 Haniford, Luke West Lakes 03:52.99 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 12:40 PM
Race #27, Event #12: K1 1000 18 (Plan B) Final 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Laws, Henry West Lakes 04:04.10 1

5 Mills, Kellen Sunshine Coast 04:04.40 2

4 Gardner, Neil Kawana Waters 04:05.77 3

7 Wilson, Shaun Gold Coast 04:11.91 4

6 Tom, Samuel Currumbin Creek 04:12.57 5

1 Kidd, James West Lakes 04:13.10 6

2 Speer, Sam Manly-Warringah 04:14.41 7

8 Moses, Luke AC 04:15.21 8

9 Dodd, Travis Sherbrooke-Knox 04:15.49 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 12:47 PM
Race #28, Event #12: K1 1000 18 (Plan B) Final 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Petho, Jeremy West Lakes 03:51.83 1

6 Bolton, Nicholas Sunshine Coast 03:52.30 2

7 Bain, Bill Sunshine Coast 03:54.30 3

8 Crouch, Joshua Currumbin Creek 03:57.06 4

3 Bulmer, Nicholas West Lakes 03:57.34 5

1 Laub, Adrian Christian Brothers College 03:58.85 6

2 Dunn, Callum West Lakes 04:00.74 7

9 Ceddia, David Patterson Lakes 04:01.11 8

5 Gilliman, Matthew Sunshine Coast 04:05.99 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 12:54 PM
Race #29, Event #19: K2 1000 16 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

2 Tracy, James
Anderson, Ryan
Sunshine Coast
Sunshine Coast
03:48.70 1

3 Clark, Jordan
McKitterick, Joel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
03:54.35 2

1 Salagaras, Nicholas
DeDai, Sean-Charles
Christian Brothers College
Christian Brothers College
03:54.85 3

8 Bain, Jak
Geraghty, Tom
Onkaparinga
Sunshine Coast
04:06.96 4

7 McAteer, Michael
Doyle, Jack
Currumbin Creek
Currumbin Creek
04:08.02 5

4 Bennett, Jordan
Capaldo, Leon
Encounter
Encounter
04:25.55 6 1

6 Gebarski, Victor
Graham, Alexander
West Lakes
Ascot
DQ DQ

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 1:01 PM
Race #30, Event #17: K2 1000 (Plan A) Heat 1 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Alston, Chad
Baker, Michael
Holdfast Bay
Bayswater
03:25.40 1

5 Bird, Stephen
Phillips, Jesse
Canning River
Bayswater
03:26.84 2

2 Alagich, Chris
Muhlebach, Nicholas
Sunshine Coast
Kawana Waters
03:27.13 3

4 Crow, Mitchell
MacDonald, Ross
Kawana Waters
Mercantile
03:27.59 4

9 Bowker, Daniel
Sarson, Brendan
Bayswater
Indian Ocean
03:29.62 5

8 Knauer, Michael
Thomson, Dale
Onkaparinga
Onkaparinga
03:33.39 6

6 Dunbar, Wayne
James, Gavin
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:37.35 7

7 Farrugia, Mark
Kilmurray, Chris
St George
St George
03:45.25 8

1 Keelan, Adam
Hardy, Pierce
Manly-Warringah
Kawana Waters
SCR

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 1:08 PM
Race #31, Event #17: K2 1000 (Plan A) Heat 2 West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

1 Simpson, Joel
Smith, Tate
Currumbin Creek
Manly-Warringah
03:24.54 1

3 Wilkinson, Glenn
Thompson, Mitchell
Sunshine Coast
Manly-Warringah
03:27.17 2

7 Rypp, Glenn
Haniford, Luke
Holdfast Bay
West Lakes
03:27.79 3

2 Morrison, Luke
French, Rhys
Onkaparinga
Holdfast Bay
03:29.44 4

4 Symonds, Tim
Maxwell, Bennett
Encounter
Holdfast Bay
03:30.20 5

6 Fletcher, Laurence
Boerema, Tomas
West Lakes
Onkaparinga
03:30.62 6

8 POOL, A
Stretch, James
POOL
Sunshine Coast
03:33.54 7

5 Hoschke, Nigel
Wilkinson, Dane
Manly-Warringah
Currumbin Creek
SCR

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 2:10 PM
Race #32, Event #17: K2 1000 (Plan A) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Simpson, Joel
Smith, Tate
Currumbin Creek
Manly-Warringah
03:18.99 1

4 Alston, Chad
Baker, Michael
Holdfast Bay
Bayswater
03:19.22 2

3 Thompson, Mitchell
Wilkinson, Glenn
Manly-Warringah
Sunshine Coast
03:22.24 3

6 Bird, Stephen
Phillips, Jesse
Canning River
Bayswater
03:23.61 4 1

2 Alagich, Chris
Muhlebach, Nicholas
Sunshine Coast
Kawana Waters
03:24.07 5

7 Haniford, Luke West Lakes 03:26.34 6

8 Crow, Mitchell
MacDonald, Ross
Kawana Waters
Mercantile
00:00.03 7

9 Bowker, Daniel
Sarson, Brendan
Bayswater
Indian Ocean
03:32.36 8 2

1 French, Rhys Holdfast Bay 03:36.64 9

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 2:17 PM
Race #33, Event #23: K4 1000 16 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Copeland, Charlie
Tracy, James
Anderson, Ryan
Bain, Bill
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Sunshine Coast
Sunshine Coast
03:23.35 1

4 Kidd, James
Wetherbee, Bryce
DeDai, Sean-Charles
Salagaras, Nicholas
West Lakes
Wagga Bidgee
Christian Brothers College
Christian Brothers College
03:34.64 2

5 Doyle, Jack
McKitterick, Joel
Clark, Jordan
McAteer, Michael
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
03:36.95 3

3 Gebarski, Victor
Bain, Jak
Graham, Alexander
Lohse, Aaron
West Lakes
Onkaparinga
Ascot
Onkaparinga
SCR

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 2:24 PM
Race #34, Event #20: K2 1000 18 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Bulmer, Nicholas
Petho, Jeremy
West Lakes
West Lakes
03:32.23 1

5 Laub, Adrian
Laws, Henry
Christian Brothers College
West Lakes
03:33.85 2

7 Bain, Bill
Gardner, Neil
Sunshine Coast
Kawana Waters
03:37.54 3

4 Crouch, Joshua
Tom, Samuel
Currumbin Creek
Currumbin Creek
03:37.54 4

8 Ceddia, David
Campbell, James
Patterson Lakes
Fairfield
03:41.12 5

3 Kidd, James
Dunn, Callum
West Lakes
West Lakes
03:41.12 6

1 Davies, Gavin
Dodd, Travis
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
03:47.53 7

9 Pople, Daniel
Lohse, Aaron
Onkaparinga
Onkaparinga
04:16.78 8

2 Bolton, Nicholas
Mills, Kellen
Sunshine Coast
Sunshine Coast
DQ

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 3:30 PM
Race #35, Event #24: K4 1000 18 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Bulmer, Nicholas
Dunn, Callum
Petho, Jeremy
Laub, Adrian
West Lakes
West Lakes
West Lakes
Christian Brothers College
03:17.46 1

6 Bolton, Nicholas
Gardner, Neil
Mills, Kellen
Gilliman, Matthew
Sunshine Coast
Kawana Waters
Sunshine Coast
Sunshine Coast
03:20.37 2

3 Ceddia, David
Dodd, Travis
Davies, Gavin
Campbell, James
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
Fairfield
03:27.08 3

5 Crouch, Joshua
Geraghty, Tom
Bennett, Jordan
Tom, Samuel
Currumbin Creek
Sunshine Coast
Encounter
Currumbin Creek
03:32.70 4

2 Bain, Jak
Lohse, Aaron
Laws, Henry
Pople, Daniel
Onkaparinga
Onkaparinga
West Lakes
Onkaparinga
03:50.07 5

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 4:45 PM
Race #36, Event #45: WK4 500 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Jenkins, Kristina
Dickinson, Rachel
Pickup, Christie
Yardley, Elyse
Gold Coast
Sunshine Coast
Lourdes
Illawarra
01:39.92 1

2 Boerema, Mieke
Dehey, Sarah
Haymes, Anna
Kidd, Fiona
Onkaparinga
Holdfast Bay
Holdfast Bay
West Lakes
01:41.32 2

5 Tyrrell, Julia
McGinty, Hailey
Jury, Kelly
Wallace, Bernadette
St George
Sunshine Coast
St George
Currumbin Creek
01:41.66 3

6 Dorham, Tennille
Ellis, Chantelle
Haymes, Phoebe
Kanyitur, Ivana
Kawana Waters
Kawana Waters
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:43.87 4

3 Keelan, Rebecca
Reynolds, Shannon
Stevens, Jennifer
Broad, Kylie
Sydney Northern Beaches
Bayswater
Fairfield
Bayswater
01:51.65 5

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 3:45 PM
Race #37, Event #49: WK1 5000 18 (DF) Final West Lakes LD
Results
Lane Person Team Result Place

2 Burnett, Alyce Sunshine Coast 26:16.37 1

1 Ahrens, Marlena Fairfield 26:48.70 2

3 McArthur, Catherine Ivanhoe-Northcote SCR

4 Ethell, Heleena Currumbin Creek SCR

5 Francis, Remi Currumbin Creek SCR

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 3:50 PM
Race #38, Event #50: WK1 2500 16 (DF) Final West Lakes LD
Results
Lane Person Team Result Place

1 Sullivan, Ann-Sophie Sunshine Coast 12:14.35 1

7 Scholz, Samantha West Lakes 12:44.03 2

3 Reynolds, Shannon Bayswater TNA

2 Degnian, Rebecca Currumbin Creek DNS

4 Jones, Jordan-Lee Sunshine Coast SCR

5 Howcroft, Coco Kawana Waters SCR

6 Tobitt, Gabriella Currumbin Creek DNS

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 3:55 PM
Race #39, Event #51: WK1 2500 14 (DF) Final West Lakes LD
Results
Lane Person Team Result Place

2 Mitchell, Kristy Currumbin Creek 12:42.81 1

4 Fuller, Grace Onkaparinga TNA

5 Martin, Bronwyn Ascot TNA

6 Davies, Madison West Lakes TNA

1 Bulmer, Josephine West Lakes TNA

3 Petho, Cassandra West Lakes DQ

Printed 13 December 2009 6:24 PM by JRaceman
2010 Kayak Sprint Grand Prix 1 11 December 2009 4:15 PM
Race #40, Event #21: K4 1000 (DF) Final West Lakes
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

4 Thompson, Mitchell
Alagich, Chris
Muhlebach, Nicholas
Wilkinson, Glenn
Manly-Warringah
Sunshine Coast
Kawana Waters
Sunshine Coast
03:01.64 1

5 Bird, Stephen
Phillips, Jesse
Bowker, Daniel
Sarson, Brendan
Canning River
Bayswater
Bayswater
Indian Ocean
03:02.75 2 1

7 MacDonald, Ross
Crow, Mitchell
Dallos, Zsolt
Stretch, James
Mercantile
Kawana Waters
Sunshine Coast
Sunshine Coast
03:05.17 3

3 Rypp, Glenn
French, Rhys
Alston, Chad
Haniford, Luke
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
West Lakes
03:13.58 4

2 Thomson, Dale
Maxwell, Bennett
Symonds, Tim
Knauer, Michael
Onkaparinga
Holdfast Bay
Encounter
Onkaparinga
03:13.81 5

6 POOL, A
POOL, B
Hardy, Pierce
Keelan, Adam
POOL
POOL
Kawana Waters
Manly-Warringah
SCR SCR