Printed 17 March 2008 23:32 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 09:30
Race #63, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fouhy, Ben New Zealand 03:41.83 1

6 Smith, David Illawarra 03:43.15 2

7 Baker, Michael Bayswater 03:44.02 3

3 Blanche, Dean St George 03:44.78 4

8 Scarpa, Daniele Italy 03:46.18 5

1 Fullarton, Rick Indooroopilly SCR

2 Bonney, Damon Mercantile SCR

4 Janic, Stjepan Croatia SCR

Printed 17 March 2008 23:32 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 09:37
Race #64, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rhodes, David Cape Byron 03:42.58 1

4 Morrison, Luke Onkaparinga 03:43.69 2

3 Phillips, Jesse Bayswater 03:44.12 3

6 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 03:44.73 4

7 French, Rhys Holdfast Bay 03:48.32 5

2 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 03:56.00 6

1 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 04:04.25 7

8 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 04:10.42 8

9 Lacap, John Guam 05:16.44 9

Printed 17 March 2008 23:32 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 09:44
Race #65, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:38.68 1

6 Martin, Simon Kawana Waters 03:41.20 2

3 Michael, Jake St George 03:42.77 3

7 Bird, Stephen Western Australia 03:46.78 4

4 Teear, Fred New Zealand 03:49.24 5

1 Scott, James New Zealand 03:49.86 6

2 Thomson, Dale Onkaparinga 03:55.07 7

8 Dawe, Nicholas Manly-Warringah 03:55.14 8

9 Vujanic, Sasa Cronulla-Sutherland 04:05.48 9

Printed 17 March 2008 23:33 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 09:51
Race #66, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Robinson, Clint Sunshine Coast 03:38.50 1

6 Alston, Chad Holdfast Bay 03:39.42 2

4 Baker, Reece Bayswater 03:41.74 3

3 Needham, Justin Holdfast Bay 03:43.34 4

7 Goble, Matthew West Lakes 03:47.05 5

1 MacDonald, Ross Mercantile 03:48.18 6

2 Smith, Paul St George 03:48.44 7

8 Thompson, Mitchel Manly-Warringah 03:53.99 8

Printed 17 March 2008 23:33 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 09:58
Race #67, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Heat 5 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Smith, Tate Manly-Warringah 03:41.43 1

6 Christiansen, Piers Mercantile 03:41.84 2

7 Norton, Sam Tasmania CC 03:48.58 3

2 Farrugia, Mark St George 03:53.65 4

1 Kendall, Jason Burley Griffin 04:16.09 5

5 Michael, Luke St George SCR

8 James, Gavin Manly-Warringah SCR

Printed 17 March 2008 23:33 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 10:05
Race #68, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Heat 6 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Clear, Jacob Gold Coast 03:38.84 1

4 Schumacher, Tony St George 03:39.85 2

3 Stewart, Murray Manly-Warringah 03:40.29 3

7 McDowell, Marty New Zealand 03:41.39 4

6 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:41.78 5

2 Alagich, Chris Holdfast Bay 03:51.53 6

1 Williams, Rudolph Samoa 03:57.11 7

8 Fisher, Liam Canada 04:02.67 8

9 Pangelinan, Sean Guam 04:47.07 9

Printed 17 March 2008 23:33 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 10:12
Race #69, Event #102: K2 1000 18 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rypp, Glenn
Haniford, Luke
West Lakes
West Lakes
03:33.79 1

4 Gallard, Ben
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
West Lakes
03:43.91 2

3 Morgan, Dion
Dyason, Nicholas
Sunshine Coast
Wynnum Redlands
03:49.54 3

6 Yates, Joshua
Bendeich, Joe
Currumbin Creek
Currumbin Creek
03:55.46 4

2 Henderson, Tyler
Arvier, Matthew
Currumbin Creek
Indooroopilly
03:58.27 5

8 Cox, Jonathon
Burke, Michael
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
04:09.67 6

7 Osling, Eden
Rowe, Jason
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
04:40.30 7

Printed 17 March 2008 23:33 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 10:19
Race #70, Event #102: K2 1000 18 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Ray, Michael
Rice, Brendan
Canning River
Bayswater
03:47.86 1

4 Duggin, Matt
Boerema, Tomas
West Lakes
West Lakes
03:50.03 2

2 Campbell, Angus
Alger, Eric
Fairfield
Patterson Lakes
03:50.33 3

6 Mainstone, Tomas
Millard, Nathan
Ascot
Ascot
03:50.48 4

7 Rovira, Alexander
Brewer, Todd
Ascot
Bayswater
03:52.50 5

3 Murphy, Aaron
Rios, Andrew
Tasmania CC
Guam
04:41.58 6

Printed 17 March 2008 23:34 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 10:26
Race #71, Event #148: WK1 1000 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fogarty, Lyndsie Indooroopilly 04:10.89 1

7 Carrington, Lisa New Zealand 04:13.72 2

4 Bateman, Jenni Bayswater 04:17.07 3

9 Richards, Connie New Zealand 04:20.13 4

1 Kanyitur, Ivana Onkaparinga 04:21.07 5

6 Mitchell, Allison Mercantile 04:21.48 6

3 Rose, Megan Cobram-Barooga 04:26.81 7

2 Whatley, Jo-Anne Gold Coast 04:41.27 8

8 Tzvetanova, Manouela Indooroopilly SCR

Printed 17 March 2008 23:34 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 10:33
Race #72, Event #148: WK1 1000 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Taylor, Erin New Zealand 04:11.31 1

4 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:12.45 2

6 Belcher, Lani Indooroopilly 04:22.13 3

3 McGrath, Kate Manly-Warringah 04:24.17 4

2 Yardley, Elyse Illawarra 04:31.15 5

8 Wood, Samantha Manly-Warringah 04:49.42 6

1 Keelan, Rebecca Sydney Northern Beaches 04:53.21 7

7 Lovett, Jamie New Zealand SCR

Printed 17 March 2008 23:34 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 10:47
Race #74, Event #65: K1 1000 16 (Plan C) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Laub, Adrian Christian Brothers College 04:07.88 1

8 Gardner, Neil Kawana Waters 04:24.12 2

9 Carter, Johnathon Sherbrooke-Knox 04:25.05 3

5 Gold, Alex Sydney Northern Beaches 04:33.82 4

2 Runic, Michael Sherbrooke-Knox 04:34.39 5

6 Pople, Daniel Onkaparinga 04:37.59 6

4 Elliott, Ryan Canning River 04:38.23 7

3 Vinks, Luke Sydney Northern Beaches 04:54.02 8

1 Kidd, James Holdfast Bay 04:58.83 9

Printed 17 March 2008 23:34 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 10:54
Race #75, Event #65: K1 1000 16 (Plan C) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Petho, Jeremy West Lakes 04:10.83 1

8 Davis, Henri Christian Brothers College 04:15.51 2

3 Bulmer, Nicholas West Lakes 04:20.36 3

7 Tom, Samuel Currumbin Creek 04:22.37 4

5 Robinson, James Cobram-Barooga 04:26.26 5

1 Kelly, Sam West Lakes 04:30.46 6

6 Rogers, Conor Sherbrooke-Knox 04:33.34 7

2 Wroe, Nicholas Canning River 04:39.60 8

9 Dyason, Alexander Wynnum Redlands 04:45.78 9

Printed 17 March 2008 23:35 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 11:01
Race #76, Event #65: K1 1000 16 (Plan C) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 04:04.45 1

2 Wilson, Shaun Cronulla-Sutherland 04:10.74 2

4 Doak-Smith, Joss Ascot 04:11.12 3

3 Norton, Tom Tasmania CC 04:13.10 4

6 Dodd, Travis Sherbrooke-Knox 04:16.02 5

7 Thompson, Liam Canning River 04:16.54 6

9 Ross, Daniel Currumbin Creek 04:40.99 7

1 Berry, Samuel Bayswater 04:42.15 8

5 Brannigan, Michael Sydney Northern Beaches SCR

Printed 17 March 2008 23:35 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 11:08
Race #77, Event #65: K1 1000 16 (Plan C) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Griffiths, Ben Illawarra 04:12.56 1

4 Smith, Scott Illawarra 04:16.50 2

5 Herd, James Indooroopilly 04:18.90 3

2 Laws, Henry West Lakes 04:19.48 4

8 Wetherbee, Bryce Wagga Bidgee 04:35.15 5

6 Schubert, Joel Manly-Warringah 04:46.60 7

3 Pearson, Joel Kawana Waters 05:03.99 8

Printed 17 March 2008 23:35 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 12:00
Race #78, Event #166: WK2 1000 16 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Polson, Danielle
Thomson, Emma
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
04:15.89 1

7 Hoy, Emme
Rowe, Georgie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
04:22.58 2

4 Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole
Ascot
Bayswater
04:25.44 3

6 Simionato, Chelsey
Vitucci, Ella
Onkaparinga
West Lakes
04:36.37 4

2 Hill, Georgia
O'Brien, Emily
Manly-Warringah
West Lakes
04:48.55 5

3 Phillips, Tayla
Lamb, Kaitlin
Canning River
Sherbrooke-Knox
05:00.16 6

Printed 17 March 2008 23:35 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 12:07
Race #79, Event #166: WK2 1000 16 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann
Indooroopilly
Sunshine Coast
04:11.68 1

5 Ferguson, Kate
Kidd, Fiona
Holdfast Bay
Holdfast Bay
04:16.73 2

3 Francis, Remi
Ethell, Heleena
Currumbin Creek
Currumbin Creek
04:18.88 3

4 Prior, Maddison
Le Lievre, Perri
Illawarra
Sherbrooke-Knox
04:21.99 4

6 Bryant, Alison
Sizeland, Jodie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
04:43.96 5

Printed 17 March 2008 23:35 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 12:14
Race #80, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Semifinal 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 French, Rhys Holdfast Bay 03:48.45 1

4 MacDonald, Ross Mercantile 03:49.48 2

7 Thomson, Dale Onkaparinga 03:56.77 3

3 Williams, Rudolph Samoa 04:00.91 4

8 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches DNS

Printed 17 March 2008 23:36 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 12:21
Race #81, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Semifinal 5 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Smith, Paul St George 03:51.25 1

6 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 03:55.14 2

5 Teear, Fred New Zealand 03:57.00 3

2 Fisher, Liam Canada DNS

8 Dawe, Nicholas Manly-Warringah DQ

9 Lacap, John Guam DNS

Printed 17 March 2008 23:36 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 12:28
Race #81.1, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Semifinal 6 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Alagich, Chris Holdfast Bay 03:46.47 1

6 Scott, James New Zealand 03:50.14 2

2 Thompson, Mitchel Manly-Warringah 03:56.16 3

7 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 04:08.92 4

5 Kendall, Jason Burley Griffin 04:14.21 5

1 Pangelinan, Sean Guam 04:50.59 6

9 Vujanic, Sasa Cronulla-Sutherland DNS

Printed 17 March 2008 23:36 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 12:35
Race #82, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Robinson, Clint Sunshine Coast 03:29.43 1

5 Fouhy, Ben New Zealand 03:29.69 2

6 Martin, Simon Kawana Waters 03:34.12 3

9 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:36.85 4

7 Phillips, Jesse Bayswater 03:38.07 5

8 Blanche, Dean St George 03:38.24 6

2 Norton, Sam Tasmania CC 03:41.21 7

1 Needham, Justin Holdfast Bay 03:42.43 8

3 Schumacher, Tony St George DQ

Printed 17 March 2008 23:36 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 12:42
Race #83, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Smith, Tate Manly-Warringah 03:33.33 1

3 Alston, Chad Holdfast Bay 03:35.80 2

5 Rhodes, David Cape Byron 03:35.81 3

6 Smith, David Illawarra 03:36.08 4

2 Stewart, Murray Manly-Warringah 03:38.49 5

7 Michael, Jake St George 03:40.12 6

8 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 03:42.73 7

1 Farrugia, Mark St George 03:47.17 8

9 Scarpa, Daniele Italy 03:47.98 9

Printed 17 March 2008 23:36 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 12:49
Race #83.1, Event #74: K1 1000 (Plan E1) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:33.83 1

4 Clear, Jacob Gold Coast 03:34.97 2

6 Morrison, Luke Onkaparinga 03:35.58 3

2 Baker, Reece Bayswater 03:36.54 4

1 McDowell, Marty New Zealand 03:39.62 5

3 Christiansen, Piers Mercantile 03:39.66 6

7 Baker, Michael Bayswater 03:43.80 7

8 Bird, Stephen Western Australia 03:43.91 8

9 Goble, Matthew West Lakes 04:03.68 9

Printed 17 March 2008 23:37 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 12:56
Race #84, Event #66: K1 1000 18 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Haniford, Luke West Lakes 03:44.98 1

6 Boerema, Tomas West Lakes 03:56.72 2

7 Alger, Eric Patterson Lakes 03:56.75 3

4 Rice, Brendan Bayswater 03:56.77 4

9 Dyason, Nicholas Wynnum Redlands 04:01.58 5

1 Fletcher, Laurence West Lakes 04:02.83 6

3 Yates, Joshua Currumbin Creek 04:05.40 7

8 Millard, Nathan Ascot 04:12.06 8

2 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 04:14.09 9

Printed 17 March 2008 23:37 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 13:03
Race #85, Event #66: K1 1000 18 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Boon, Haydn Manly-Warringah 03:55.36 1

1 Murphy, Aaron Tasmania CC 03:58.12 2

4 Ray, Michael Canning River 04:01.59 3

6 Bendeich, Joe Currumbin Creek 04:08.60 4

8 Boon, Joshua Manly-Warringah 04:16.98 5

3 Arvier, Matthew Indooroopilly 04:25.41 6

9 Osling, Eden Sydney Northern Beaches 04:32.86 7

7 Burke, Michael Sherbrooke-Knox 04:34.39 8

2 Rowe, Jason Sydney Northern Beaches 05:02.10 9

Printed 17 March 2008 23:37 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 13:10
Race #86, Event #66: K1 1000 18 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rypp, Glenn West Lakes 03:56.32 1

4 Gallard, Ben Onkaparinga 04:05.98 2

1 Campbell, Angus Fairfield 04:08.94 3

3 Mainstone, Tomas Ascot 04:09.22 4

9 Brewer, Todd Bayswater 04:14.03 5

8 Henderson, Tyler Currumbin Creek 04:17.75 6

7 Rovira, Alexander Ascot 04:20.09 7

2 Morgan, Dion Sunshine Coast 04:21.99 8

6 Duggin, Matt West Lakes 04:27.45 9

Printed 17 March 2008 23:37 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 14:30
Race #89, Event #144: WK1 1000 18 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

1 Peters, Amy Mitta Mitta 04:12.82 1

9 Gowan, Danielle Cronulla-Sutherland 04:21.97 2

5 Schorer, Melanie Bayswater 04:25.57 3

7 Heidke, Gina Lourdes 04:25.58 4

8 Higgins, Stacey Sunshine Coast 04:25.79 5

2 Kenny, Claire Currumbin Creek 04:35.32 6

4 Martin, Jaymee-Lee Ascot 04:45.11 7

3 Marshall, Samantha Manly-Warringah 05:07.13 8

6 Burton-Hockam, Rhyann Sunshine Coast SCR

Printed 17 March 2008 23:37 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 14:37
Race #90, Event #144: WK1 1000 18 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Smith, Lauren Illawarra 04:18.83 1

5 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 04:23.53 2

2 Tiley, Samantha Indooroopilly 04:27.02 3

9 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 04:28.91 4

4 Harding, Lisa Bayswater 04:30.64 5

1 Priddis, Jessica Bayswater 04:40.42 6

3 Robinson, Madison Cobram-Barooga 04:47.49 7

7 Chipperfield, Chelsea Onkaparinga 04:49.56 8

8 Hogan, Jessica Sydney Northern Beaches 04:52.92 9

Printed 17 March 2008 23:38 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 14:44
Race #91, Event #65: K1 1000 16 (Plan C) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Laub, Adrian Christian Brothers College 04:01.16 1

4 Davis, Henri Christian Brothers College 04:07.03 2

3 Herd, James Indooroopilly 04:07.76 3

2 Dodd, Travis Sherbrooke-Knox 04:11.11 4

7 Laws, Henry West Lakes 04:11.38 5

6 Wilson, Shaun Cronulla-Sutherland 04:17.46 6

9 Rogers, Conor Sherbrooke-Knox 04:20.56 7

8 Runic, Michael Sherbrooke-Knox 04:26.12 8

1 Kelly, Sam West Lakes 04:33.21 9

Printed 17 March 2008 23:38 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 14:51
Race #92, Event #65: K1 1000 16 (Plan C) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Petho, Jeremy West Lakes 03:59.55 1

7 Norton, Tom Tasmania CC 04:05.34 2

4 Smith, Scott Illawarra 04:07.10 3

3 Doak-Smith, Joss Ascot 04:07.60 4

8 Robinson, James Cobram-Barooga 04:21.10 5

6 Carter, Johnathon Sherbrooke-Knox 04:27.48 6

2 Gold, Alex Sydney Northern Beaches 04:28.61 7

1 Elliott, Ryan Canning River 04:39.08 8

Printed 17 March 2008 23:38 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 14:58
Race #93, Event #65: K1 1000 16 (Plan C) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Griffiths, Ben Illawarra 03:51.48 1

4 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 03:58.58 2

3 Bulmer, Nicholas West Lakes 04:09.28 3

8 Thompson, Liam Canning River 04:10.40 4

6 Gardner, Neil Kawana Waters 04:14.79 5

7 Tom, Samuel Currumbin Creek 04:15.73 6

2 Wetherbee, Bryce Wagga Bidgee 04:27.95 7

9 Wroe, Nicholas Canning River 04:30.99 8

1 Pople, Daniel Onkaparinga 04:33.04 9

Printed 17 March 2008 23:38 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 15:05
Race #94, Event #143: WK1 1000 16 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Prior, Maddison Illawarra 04:16.73 1

3 Francis, Remi Currumbin Creek 04:29.03 2

5 Ethell, Heleena Currumbin Creek 04:36.49 3

2 Ferguson, Kate Holdfast Bay 04:37.77 4

4 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 04:45.39 5

7 Vitucci, Ella West Lakes 04:52.31 6

8 Sizeland, Jodie Sydney Northern Beaches 04:56.31 7

Printed 17 March 2008 23:39 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 15:12
Race #95, Event #143: WK1 1000 16 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Burton-Hockam, Rhyann Sunshine Coast 04:33.91 1

3 Rowe, Georgie Sydney Northern Beaches 04:42.20 2

7 Hoy, Emme Sydney Northern Beaches 04:51.09 3

4 Herrera, Nicole Bayswater 04:51.71 4

2 Simionato, Chelsey Onkaparinga 04:54.13 5

8 Phillips, Tayla Canning River 05:18.13 6

5 Lamb, Kaitlin Sherbrooke-Knox 05:28.53 7

Printed 17 March 2008 23:39 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 15:19
Race #96, Event #143: WK1 1000 16 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Polson, Danielle Cronulla-Sutherland 04:17.27 1

6 Kidd, Fiona Holdfast Bay 04:26.82 2

7 Brereton, Rebecca Ascot 04:39.05 3

5 O'Brien, Emily West Lakes 04:50.13 4

4 Le Lievre, Perri Sherbrooke-Knox 05:06.05 5

3 Bryant, Alison Sydney Northern Beaches 05:46.40 6

Printed 17 March 2008 23:39 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 15:26
Race #97, Event #107: K2 1000 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Ferguson, Steve
Walker, Mike
New Zealand
New Zealand
03:12.55 1

8 Vujanic, Sasa
Scarpa, Daniele
Cronulla-Sutherland
Italy
03:24.20 2

5 Rhodes, David
Morrison, Luke
Cape Byron
Onkaparinga
03:24.33 3

2 Bonney, Damon
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:27.36 4

1 Scott, James
Williams, Rudolph
New Zealand
Samoa
03:33.58 5

3 French, Rhys
Alston, Chad
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:46.06 6

7 Bird, Stephen
Phillips, Jesse
Western Australia
Bayswater
03:57.60 7

6 Michael, Luke
Michael, Jake
St George
St George
SCR

Printed 17 March 2008 23:39 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 15:33
Race #98, Event #107: K2 1000 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Clear, Jacob
Smith, Tate
Gold Coast
Manly-Warringah
03:18.52 1

4 Martin, Simon
Schumacher, Tony
Kawana Waters
St George
03:23.50 2

6 Christiansen, Piers
Hoschke, Nigel
Mercantile
Manly-Warringah
03:25.90 3

7 Farrugia, Mark
Smith, Paul
St George
St George
03:28.28 4

3 Wilkinson, Dane
Blanche, Dean
Currumbin Creek
St George
03:31.62 5

2 Dawe, Nicholas
Thompson, Mitchel
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:33.58 6

1 Lacap, John
Pangelinan, Sean
Guam
Guam
04:43.21 7

8 Sirote, Chris
POOL, A
Sydney Northern Beaches
POOL
SCR

Printed 17 March 2008 23:39 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 15:40
Race #99, Event #107: K2 1000 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Fouhy, Ben
Burbidge, Troy
New Zealand
New Zealand
03:14.54 1

6 Janic, Mico
Janic, Stjepan
Croatia
Croatia
03:17.24 2

5 Robinson, Clint
Baker, Reece
Sunshine Coast
Bayswater
03:29.88 3

4 Smith, David
Wallace, Ken
Illawarra
Currumbin Creek
03:32.00 4

3 Stewart, Murray
Baker, Michael
Manly-Warringah
Bayswater
03:34.58 5

2 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
03:36.01 6

8 Gargiulo, Peter
Kowarzik, Mitch
Mercantile
Sherbrooke-Knox
03:39.85 7

Printed 17 March 2008 23:40 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 16:00
Race #100, Event #171: WK2 2500 14 DF Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Place

102 Tobitt, Gabriella
Degnian, Rebecca
Currumbin Creek
Lourdes
11:49.09 1

103 Murray, Celeste
Sullivan, Ann-Sophie
Currumbin Creek
Kawana Waters
11:55.47 2

101 Bulmer, Josephine
Petho, Cassandra
West Lakes
West Lakes
14:14.99 3

Printed 17 March 2008 23:40 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 16:00
Race #101, Event #76: K1 2500 14 DF Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

204 Ross, Daniel Currumbin Creek 11:40.45 1

208 Clark, Jordan Currumbin Creek 11:43.77 2

212 McKeen, Dane Illawarra 12:32.88 3

205 Graham, Alexander Ascot 12:37.65 4

206 DeDai, Sean-Charles Christian Brothers College 12:39.14 5

209 Hoy, Angus Sydney Northern Beaches 13:16.41 6

211 Donkin, Drue Sydney Northern Beaches 13:22.57 7

202 Metcalfe, Simon Sydney Northern Beaches 13:55.17 8

203 McLean, Ben Sydney Northern Beaches 14:43.55 9

207 Salagaras, Nicholas Christian Brothers College 14:46.80 10

210 Bryant, Jack-Henry Sydney Northern Beaches 15:19.89 11

201 Rios, Andrew Guam 16:22.52 12 1

213 Marshall, Benjamin Manly-Warringah SCR SCR

Printed 17 March 2008 23:40 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 16:30
Race #102, Event #66: K1 1000 18 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Ray, Michael Canning River 03:48.29 1

7 Rice, Brendan Bayswater 03:50.30 2

5 Boerema, Tomas West Lakes 03:53.80 3

1 Fletcher, Laurence West Lakes 04:00.21 4

3 Mainstone, Tomas Ascot 04:00.26 5

6 Campbell, Angus Fairfield 04:06.71 6

8 Henderson, Tyler Currumbin Creek 04:10.30 7

2 Boon, Joshua Manly-Warringah 04:11.03 8

9 Osling, Eden Sydney Northern Beaches 04:38.29 9

Printed 17 March 2008 23:40 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 16:37
Race #103, Event #66: K1 1000 18 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Gallard, Ben Onkaparinga 03:52.46 1

5 Murphy, Aaron Tasmania CC 03:54.39 2

6 Alger, Eric Patterson Lakes 03:57.65 3

7 Dyason, Nicholas Wynnum Redlands 04:00.82 4

3 Bendeich, Joe Currumbin Creek 04:01.61 5

1 Yates, Joshua Currumbin Creek 04:03.08 6

2 Brewer, Todd Bayswater 04:05.65 7

9 Rovira, Alexander Ascot 04:15.45 8

8 Arvier, Matthew Indooroopilly 04:22.21 9

Printed 17 March 2008 23:40 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 16:44
Race #104, Event #101: K2 1000 16 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Laub, Adrian
Petho, Jeremy
Christian Brothers College
West Lakes
03:49.41 1

8 Davis, Henri
Bulmer, Nicholas
Christian Brothers College
West Lakes
03:54.38 2

5 Tom, Samuel
Norton, Tom
Currumbin Creek
Tasmania CC
03:54.63 3

1 Wilson, Shaun
Dyason, Alexander
Cronulla-Sutherland
Wynnum Redlands
03:58.47 4

4 Runic, Michael
Dodd, Travis
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
04:06.21 5

3 Kelly, Sam
Berry, Samuel
West Lakes
Bayswater
04:07.35 6

6 Gardner, Neil
Pearson, Joel
Kawana Waters
Kawana Waters
04:10.75 7

7 Robinson, James
Brannigan, Michael
Cobram-Barooga
Sydney Northern Beaches
04:10.85 8

6 DeDai, Sean-Charles
Kidd, James
Christian Brothers College
Holdfast Bay

Printed 17 March 2008 23:41 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 16:51
Race #105, Event #101: K2 1000 16 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Griffiths, Ben
Dunbar, Wayne
Illawarra
Manly-Warringah
03:45.57 1

4 Doak-Smith, Joss
Thompson, Liam
Ascot
Canning River
03:49.24 2

7 Pople, Daniel
Laws, Henry
Onkaparinga
West Lakes
03:57.65 3

5 Carter, Johnathon
Rogers, Conor
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
03:59.01 4

6 Vinks, Luke
Gold, Alex
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
04:15.00 5

8 Wroe, Nicholas
Elliott, Ryan
Canning River
Canning River
04:17.16 6

2 Smith, Scott
Herd, James
Illawarra
Indooroopilly
04:23.29 7

1 DeDai, Sean-Charles
Kidd, James
Gardner, Neil
Pearson, Joel
Christian Brothers College
Holdfast Bay
Kawana Waters
Kawana Waters
04:56.18 8

Printed 17 March 2008 23:41 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 16:58
Race #106, Event #143: WK1 1000 16 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Francis, Remi Currumbin Creek 04:28.76 1

7 Ferguson, Kate Holdfast Bay 04:32.75 2

6 Brereton, Rebecca Ascot 04:38.85 3

4 Hoy, Emme Sydney Northern Beaches 04:45.70 4

1 Vitucci, Ella West Lakes 04:50.93 5

2 Simionato, Chelsey Onkaparinga 04:51.44 6

3 O'Brien, Emily West Lakes 04:52.15 7

8 Bryant, Alison Sydney Northern Beaches 04:57.96 8

9 Lamb, Kaitlin Sherbrooke-Knox 05:29.36 9

Printed 17 March 2008 23:41 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 17:05
Race #107, Event #143: WK1 1000 16 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Kidd, Fiona Holdfast Bay 04:26.51 1

6 Ethell, Heleena Currumbin Creek 04:28.72 2

7 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 04:36.03 3

5 Rowe, Georgie Sydney Northern Beaches 04:39.50 4

3 Herrera, Nicole Bayswater 04:57.22 5

1 Sizeland, Jodie Sydney Northern Beaches 04:57.91 6

2 Le Lievre, Perri Sherbrooke-Knox 05:07.58 7

8 Phillips, Tayla Canning River 05:19.70 8

Printed 17 March 2008 23:41 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 17:12
Race #108, Event #107: K2 1000 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Smith, David
Wallace, Ken
Illawarra
Currumbin Creek
03:16.39 1

4 Christiansen, Piers
Hoschke, Nigel
Mercantile
Manly-Warringah
03:16.53 2

6 Robinson, Clint
Baker, Reece
Sunshine Coast
Bayswater
03:18.11 3

5 Vujanic, Sasa
Scarpa, Daniele
Cronulla-Sutherland
Italy
03:19.02 4

1 French, Rhys
Alston, Chad
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:22.30 5

2 Wilkinson, Dane
Blanche, Dean
Currumbin Creek
St George
03:23.12 6

7 Bonney, Damon
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:29.06 7

8 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
03:30.78 8

9 Lacap, John
Pangelinan, Sean
Guam
Guam
04:47.08 9

Printed 17 March 2008 23:41 by JRaceman
2008 Oceania & Australian Flatwater Championships 13 March 2008 17:19
Race #109, Event #107: K2 1000 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Janic, Mico
Janic, Stjepan
Croatia
Croatia
03:16.66 1

6 Rhodes, David
Morrison, Luke
Cape Byron
Onkaparinga
03:17.31 2

1 Bird, Stephen
Phillips, Jesse
Western Australia
Bayswater
03:19.46 3

2 Stewart, Murray
Baker, Michael
Manly-Warringah
Bayswater
03:20.35 4

3 Farrugia, Mark
Smith, Paul
St George
St George
03:25.36 5

8 Dawe, Nicholas
Thompson, Mitchel
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:34.07 6

7 Scott, James
Williams, Rudolph
New Zealand
Samoa
03:38.47 7

9 Gargiulo, Peter
Kowarzik, Mitch
Mercantile
Sherbrooke-Knox
03:48.13 8

5 Martin, Simon
Schumacher, Tony
Kawana Waters
St George
03:57.30 9