Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:00
Race #101, K1 500 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Alagich, Chris West Lakes 01:41.91 1

7 Ferguson, Steve New Zealand 01:42.23 2

6 Singleton, Glenn Mercantile 01:42.91 3

3 Schumacher, Tony St George 01:43.72 4

1 Gargiulo, Peter Mercantile 01:45.88 5

8 McGee, Sean Mercantile 01:47.01 6

2 Goble, Matthew West Lakes 01:47.21 7

9 Davey, Lee Swan 01:48.47 8

4 Collins, Daniel Cronulla-Sutherland 01:54.10 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:05
Race #102, K1 500 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 01:42.13 1

6 Rhodes, David Cape Byron 01:42.40 2

3 Murray, Glen Gold Coast 01:43.09 3

7 Carrie, Alistair Mercantile 01:43.98 4

1 Christiansen, Piers Mercantile 01:46.22 5

8 Vermey, Steven St George 01:48.15 6

2 Minchin, Mark Manly-Warringah 01:48.16 7

4 Smith, Tate Cape Byron 01:50.59 8

9 Walker, Mike New Zealand 02:00.10 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:10
Race #103, K1 500 Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Michael, Luke St George 01:42.51 1

5 Burns, Steve Manly-Warringah 01:42.56 2

4 Morrison, Luke Onkaparinga 01:43.19 3

3 Baker, Reece Sorrento 01:43.65 4

2 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 01:44.87 5

7 Phillips, Jesse Sorrento 01:45.23 6

1 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 01:51.05 7

8 Cowdrey, Glenn St George 01:51.22 8

9 Quill, Justin Mercantile 01:51.34 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:15
Race #104, K1 500 16 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Rovira, Alexander Ascot 01:57.40 1

6 Alger, Eric Patterson Lakes 01:59.45 2

2 Hollindale, Matthew Kawana Waters 01:59.61 3

5 Bendeich, Joe Currumbin Creek 01:59.76 4

7 Wood, Chris Sorrento 02:03.21 5

1 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 02:04.08 6

8 Funtowicz, Paul Sorrento 02:05.91 7

9 Refeld, Dan Sorrento 02:06.85 8

3 Cornish, James Indooroopilly 02:07.20 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:20
Race #105, K1 500 16 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Hardy, Pierce Kawana Waters 01:52.53 1

4 Ray, Michael Canning River 01:56.52 2

2 Fletcher, Laurence West Lakes 01:56.86 3

6 De Haas, Jake Canning River 01:59.15 4

8 Duggin, Matt West Lakes 02:01.60 5

3 Boon, Joshua Manly-Warringah 02:01.79 6

7 Boerema, Tomas Onkaparinga 02:02.53 7

1 Hatfield, Jack Manly-Warringah 02:11.85 8

9 Jackson, Christopher Sorrento 02:11.92 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:25
Race #106, K1 500 16 Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Beaver, Michael Indooroopilly 01:57.12 1

7 Gallard, Ben Onkaparinga 01:57.74 2

6 Arvier, Matthew Indooroopilly 01:58.79 3

5 Rice, Brendan Sorrento 02:00.25 4

3 Beale, Caleb Kawana Waters 02:01.50 5

8 Haniford, Luke West Lakes 02:07.09 6

1 McNamara, William West Lakes 02:07.45 7

2 Thatcher, Josh Canning River 02:08.65 8

9 Gohier, Benjamin Kawana Waters 02:18.57 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:30
Race #107, WK1 500 18 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Belcher, Lani Indooroopilly 02:08.41 1

4 Rose, Megan Cobram-Barooga 02:10.22 2

9 Farr, Hilary Sorrento 02:13.05 3

6 Grinceri, Eleanor Sorrento 02:13.14 4

2 May, Aria Sorrento 02:13.35 5

7 Brown, Karine Patterson Lakes 02:15.05 6

3 Stone, Casey Sherbrooke-Knox 02:19.66 7

1 Jonsson, Ilona Malte Kayak 02:22.33 8

8 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 02:30.00 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:35
Race #108, WK1 500 18 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 02:09.09 1

3 Peters, Amy Mitta Mitta 02:11.33 2

6 Dehey, Sarah West Lakes 02:11.65 3

8 Peters, Emma Mitta Mitta 02:13.46 4

4 Schorer, Melanie Sorrento 02:14.23 5

7 Hammond, Kathleen Swan 02:18.49 6

1 Persson, Karin Malte Kayak 02:19.45 7

2 Roberts, Alison Ascot 02:25.86 8

9 Bonner, Kate Manly-Warringah 02:28.21 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:40
Race #109, K1 500 18 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Goble, Matthew West Lakes 01:48.44 1

5 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 01:48.91 2

3 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 01:49.80 3

7 Buckton, Brendon Sydney Northern Beaches 01:53.37 4

2 Robertson, Angus Illawarra 01:53.96 5

4 Herrera, Thomas Sorrento 01:54.46 6

1 Norton, Sam Derwent 01:55.11 7

9 Knauer, Michael Onkaparinga 01:56.25 8

8 Linardi, Kurt Ascot 01:56.85 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 08:45
Race #110, K1 500 18 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Donkin, Tim Indooroopilly 01:49.54 1

6 Blanche, Dean St George 01:50.86 2

7 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 01:51.51 3

5 Arundel, Luke Sunshine Coast 01:52.88 4

3 Jenkin, Beau Mercantile 01:54.18 5

1 French, Rhys West Lakes 01:55.38 6

2 Berry, Joseph Sorrento 01:56.61 7

8 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 01:56.62 8

9 Culbertson, Liam Footscray 02:03.33 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 09:00
Race #111, WK1 500 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Meek, Chantal Manly-Warringah 01:53.54 1

7 Oldenhof, Lisa Canning River 01:55.14 2

2 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 01:55.23 3

6 Rankin, Amanda Gold Coast 01:55.27 4

1 Harvey, Paula Manly-Warringah 01:55.98 5

4 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 01:56.55 6

9 Wood, Andrea Gold Coast 01:57.58 7

8 Davis, Hannah Holdfast Bay 01:58.20 8

3 Simper, Rachel Gold Coast 01:59.14 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 09:05
Race #112, WK1 500 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Barclay, Kate West Lakes 01:56.80 1

6 Forgione, Kate Canning River 01:56.85 2

2 Haymes, Anna Holdfast Bay 01:57.24 3

7 Yardley, Elyse Illawarra 01:58.99 4

1 Field, Chantel Holdfast Bay 02:00.68 5

8 Davies, Louise West Lakes 02:01.44 6

5 Wood, Anna Gold Coast 02:01.66 7

3 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:02.19 8

9 McGrath, Kate Manly-Warringah 02:05.51 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 09:45
Race #113, WK1 500 16 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Andersson, Klara Malte Kayak 02:07.71 1

5 Velin, Cecilia Malte Kayak 02:14.10 2

2 Granstedt, Agneta Malte Kayak 02:16.52 3

6 Tiley, Samantha Indooroopilly 02:17.03 4

3 Burton-Hockam, Rhyann Kawana Waters 02:20.26 5

8 Robinson, Madison Cobram-Barooga 02:21.09 6

7 Higgins, Stacey Sunshine Coast 02:23.43 7

9 Morrissey, Theda Ascot 02:24.59 8

1 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 02:29.71 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 09:55
Race #115, WK1 500 18 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Davies, Louise West Lakes 02:02.58 1

6 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 02:03.55 2

5 Davis, Jemimah Holdfast Bay 02:04.74 3

3 Belcher, Lani Indooroopilly 02:06.44 4

2 Peters, Amy Mitta Mitta 02:07.76 5

7 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 02:08.06 6

8 Rose, Megan Cobram-Barooga 02:10.12 7

9 Dehey, Sarah West Lakes 02:12.30 8

1 Farr, Hilary Sorrento 02:14.27 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 10:00
Race #116, WK1 500 18 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Peters, Emma Mitta Mitta 02:10.49 1

5 Grinceri, Eleanor Sorrento 02:12.31 2

6 Schorer, Melanie Sorrento 02:12.76 3

8 Persson, Karin Malte Kayak 02:15.42 4

3 May, Aria Sorrento 02:15.94 5

7 Brown, Karine Patterson Lakes 02:16.67 6

2 Hammond, Kathleen Swan 02:17.37 7

9 Jonsson, Ilona Malte Kayak 02:18.07 8

1 Stone, Casey Sherbrooke-Knox 02:20.67 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 10:05
Race #117, K1 500 16 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Hardy, Pierce Kawana Waters 01:51.03 1

6 Beaver, Michael Indooroopilly 01:55.35 2

5 Rovira, Alexander Ascot 01:56.30 3

7 Ray, Michael Canning River 01:56.59 4

2 Gallard, Ben Onkaparinga 01:58.40 5

1 Fletcher, Laurence West Lakes 01:58.45 6

8 Hollindale, Matthew Kawana Waters 02:00.14 7

9 Arvier, Matthew Indooroopilly 02:01.62 8

3 Alger, Eric Patterson Lakes 02:04.76 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 10:10
Race #118, K1 500 16 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Rice, Brendan Sorrento 01:57.61 1

2 Beale, Caleb Kawana Waters 02:00.25 2

1 Boon, Joshua Manly-Warringah 02:00.77 3

5 Bendeich, Joe Currumbin Creek 02:01.22 4

7 Duggin, Matt West Lakes 02:01.79 5

4 De Haas, Jake Canning River 02:03.10 6

9 Haniford, Luke West Lakes 02:04.03 7

3 Wood, Chris Sorrento 02:05.64 8

8 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 02:06.49 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 10:15
Race #119, K1 500 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Rhodes, David Cape Byron 01:40.60 1

3 Ferguson, Steve New Zealand 01:41.52 2

6 Michael, Luke St George 01:41.94 3

5 Alagich, Chris West Lakes 01:42.24 4

4 Wallace, Ken Currumbin Creek 01:42.54 5

2 Burns, Steve Manly-Warringah 01:42.60 6

9 Morrison, Luke Onkaparinga 01:43.16 7

8 Singleton, Glenn Mercantile 01:44.23 8

1 Murray, Glen Gold Coast 01:46.31 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 10:20
Race #120, K1 500 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Schumacher, Tony St George 01:44.30 1

6 Baker, Reece Sorrento 01:44.58 2

9 Phillips, Jesse Sorrento 01:45.42 3

2 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 01:45.59 4

4 Carrie, Alistair Mercantile 01:45.62 5

7 Christiansen, Piers Mercantile 01:46.54 6

3 Gargiulo, Peter Mercantile 01:46.78 7

8 McGee, Sean Mercantile 01:47.71 8

1 Vermey, Steven St George 01:48.08 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 10:25
Race #121, K1 500 18 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Boon, Haydn Manly-Warringah 01:45.29 1

3 Goble, Matthew West Lakes 01:47.18 2

4 Davis, Rupert Christian Brothers College 01:48.15 3

1 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 01:49.49 4

8 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 01:49.82 5

5 Thomson, Dale Onkaparinga 01:50.26 6

2 Blanche, Dean St George 01:51.10 7

7 Donkin, Tim Indooroopilly 01:51.48 8

9 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 01:52.10 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 10:30
Race #122, K1 500 18 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Buckton, Brendon Sydney Northern Beaches 01:52.96 1

4 Arundel, Luke Sunshine Coast 01:53.10 2

7 Herrera, Thomas Sorrento 01:54.39 3

1 Norton, Sam Derwent 01:55.20 4

3 Robertson, Angus Illawarra 01:55.77 5

6 Jenkin, Beau Mercantile 01:55.89 6

8 Berry, Joseph Sorrento 01:56.50 7

2 French, Rhys West Lakes 01:57.85 8

9 Knauer, Michael Onkaparinga 01:58.55 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 10:35
Race #123, K1 500 20 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Bayer, Samuel Holdfast Bay 01:49.91 1

6 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 01:50.39 2

7 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 01:50.39 3

2 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 01:52.00 4

4 Baker, Michael Sorrento 01:55.22 5

5 James, Gavin Manly-Warringah 01:58.38 6

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 11:10
Race #124, WK2 500 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Yardley, Elyse
Boerema, Mieke
Illawarra
Onkaparinga
01:51.10 1

5 Fogarty, Lyndsie
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Holdfast Bay
01:51.18 2

4 Haymes, Anna
Field, Chantel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:52.21 3

2 Forgione, Kate
Barclay, Kate
Canning River
West Lakes
01:53.08 4

7 Field, Khalee
Mitchell, Allison
Holdfast Bay
Mercantile
01:59.04 5

3 Wilkinson, Katrina
Bateman, Jenni
Cape Byron
Sorrento
02:00.17 6

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 11:15
Race #125, WK2 500 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Oldenhof, Lisa
Meek, Chantal
Canning River
Manly-Warringah
01:49.66 1

2 Oates-Wilding, Shelley
Harvey, Paula
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:51.34 2

5 Wood, Anna
Cohen, Jasmin
Gold Coast
Kawana Waters
01:55.31 3

3 CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Kawana Waters
Kawana Waters
01:57.30 4

4 Robinson, Stephanie
Bohm, Margi
Canada
Burley Griffin
02:05.41 5

6 McGrath, Kate
Bonner, Kate
Manly-Warringah
Manly-Warringah
02:12.81 6

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 11:25
Race #126, K2 500 16 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rovira, Alexander
Ray, Michael
Ascot
Canning River
01:47.09 1

6 Beale, Caleb
Hardy, Pierce
Kawana Waters
Kawana Waters
01:50.15 2

1 Arvier, Matthew
Beaver, Michael
Indooroopilly
Indooroopilly
01:50.75 3

4 Boerema, Tomas
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
West Lakes
01:50.85 4

3 De Haas, Jake
Funtowicz, Paul
Canning River
Sorrento
01:51.65 5

8 Bendeich, Joe
Hollindale, Matthew
Currumbin Creek
Kawana Waters
01:53.68 6

2 Alger, Eric
Rice, Brendan
Patterson Lakes
Sorrento
01:55.21 7

7 Gallard, Ben
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
01:55.97 8

9 Haniford, Luke
McNamara, William
West Lakes
West Lakes
02:00.29 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 11:50
Race #127, K2 500 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Davis, Rupert
Goble, Matthew
Christian Brothers College
West Lakes
01:40.56 1

6 Wilkinson, Dane
Donkin, Tim
Currumbin Creek
Indooroopilly
01:42.74 2

5 Thomson, Dale
French, Rhys
Onkaparinga
West Lakes
01:44.10 3

3 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
01:45.35 4

2 Berry, Joseph
Herrera, Thomas
Sorrento
Sorrento
01:45.58 5

8 Sirote, Chris
Norton, Sam
Sydney Northern Beaches
Derwent
01:47.80 6

1 Buckton, Brendon
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
01:48.09 7

9 Linardi, Kurt
Knauer, Michael
Ascot
Onkaparinga
01:49.29 8

7 Jenkin, Beau
Kowarzik, Mitch
Mercantile
Sherbrooke-Knox
01:51.08 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 12:10
Race #128, WK2 500 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Davis, Jemimah
Davies, Louise
Holdfast Bay
West Lakes
01:56.53 1

5 Peters, Emma
Peters, Amy
Mitta Mitta
Mitta Mitta
01:56.55 2

3 Hellgren, Sandra
Andersson, Klara
Malte Kayak
Malte Kayak
02:00.48 3

6 Brigden-Jones, Jo
Belcher, Lani
Sydney Northern Beaches
Indooroopilly
02:00.52 4

2 Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie
Sorrento
Sorrento
02:03.42 5

1 Persson, Karin
Jonsson, Ilona
Malte Kayak
Malte Kayak
02:07.23 6

7 Brown, Karine
Stone, Casey
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox
02:09.21 7

9 Roberts, Alison
Farr, Hilary
Ascot
Sorrento
02:10.20 8

8 Hammond, Kathleen
May, Aria
Swan
Sorrento
02:13.09 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 12:15
Race #129, K2 500 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Wallace, Ken
Hipwood, Troy
Currumbin Creek
Currumbin Creek
01:35.50 1

6 Quill, Justin
Christiansen, Piers
Mercantile
Mercantile
01:35.66 2

5 Ferguson, Steve
Walker, Mike
New Zealand
New Zealand
01:36.29 3

4 Welsh, Dale
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:37.78 4

3 Austin, Darren
Gorrie, Christian
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
01:39.28 5

2 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
01:42.19 6

9 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:49.48 7

1 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:37.48 DQ

8 Morrison, Luke
Schumacher, Tony
Onkaparinga
St George

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 12:20
Race #130, K2 500 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Carrie, Alistair
Singleton, Glenn
Mercantile
Mercantile
01:34.81 1

7 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
01:35.22 2

4 Jacobs, Tim
Burns, Steve
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:35.23 3

3 Minchin, Mark
Spur, Lieven
Manly-Warringah
Germany
01:37.24 4

6 Smith, Tate
Murray, Glen
Cape Byron
Gold Coast
01:37.26 5

1 Ferguson, Andrew
Bayer, Samuel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:40.19 6

2 MacDonald, Ross
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
01:40.22 7

9 Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn
St George
St George
01:50.25 8

8 Clark, Grant
Coutts, Aaron
Fairfield
Ivanhoe-Northcote
01:51.82 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 12:50
Race #132, WK2 500 16 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Granstedt, Agneta
Velin, Cecilia
Malte Kayak
Malte Kayak
02:02.79 1

3 Beaver, Jacqueline
Brennan, Bess
Indooroopilly
Indooroopilly
02:07.88 2

6 Morrissey, Theda
Haymes, Phoebe
Ascot
Holdfast Bay
02:10.70 3

2 Macklin, Kara
Tiley, Samantha
Kawana Waters
Indooroopilly
02:15.77 4

7 Cullen, Carleanne
Meywes, Anneliese
Currumbin Creek
Currumbin Creek
02:18.06 5

4 Marshall, Samantha
Larsen, Sarah
Manly-Warringah
Manly-Warringah
02:18.07 6

8 Lamb, Alycia
Le Lievre, Riley
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
02:20.06 7

1 Love, Kathleen
Thomson, Emma
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
02:25.71 8

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 13:45
Race #133, WK2 500 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Oldenhof, Lisa
Meek, Chantal
Canning River
Manly-Warringah
01:41.36 1

3 Oates-Wilding, Shelley
Harvey, Paula
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:44.27 2

8 Forgione, Kate
Barclay, Kate
Canning River
West Lakes
01:44.94 3

6 Fogarty, Lyndsie
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Holdfast Bay
01:45.23 4

4 Yardley, Elyse
Boerema, Mieke
Illawarra
Onkaparinga
01:47.48 5

2 Haymes, Anna
Field, Chantel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:48.52 6

7 Wood, Anna
Cohen, Jasmin
Gold Coast
Kawana Waters
01:49.77 7

1 CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Kawana Waters
Kawana Waters
01:51.40 8

9 Field, Khalee
Mitchell, Allison
Holdfast Bay
Mercantile
01:53.27 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 13:50
Race #134, K4 500 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Davis, Rupert
Thomson, Dale
Goble, Matthew
French, Rhys
Christian Brothers College
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
01:30.62 1

4 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Berry, Joseph
Herrera, Thomas
Manly-Warringah
St George
Sorrento
Sorrento
01:31.57 2

2 Wilkinson, Dane
Hardy, Pierce
Arundel, Luke
Donkin, Tim
Currumbin Creek
Kawana Waters
Sunshine Coast
Indooroopilly
01:33.59 3

5 Buckton, Brendon
Sirote, Chris
Dunstan, Oliver
Norton, Sam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Derwent
01:33.97 4

6 Jenkin, Beau
Alger, Arthur
Alger, Eric
Kowarzik, Mitch
Mercantile
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox
01:37.04 5

8 Linardi, Kurt
Knauer, Michael
Gallard, Ben
McNamara, William
Ascot
Onkaparinga
Onkaparinga
West Lakes
01:45.91 6

7 Boerema, Tomas
Haniford, Luke
Fletcher, Laurence
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
West Lakes
01:51.25 7

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 14:10
Race #135, K2 500 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
01:29.78 1

1 Ferguson, Steve
Walker, Mike
New Zealand
New Zealand
01:29.92 2

6 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
01:31.06 3

9 Jacobs, Tim
Burns, Steve
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:32.25 4

2 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
01:32.36 5

7 Carrie, Alistair
Singleton, Glenn
Mercantile
Mercantile
01:32.60 6

8 Quill, Justin
Christiansen, Piers
Mercantile
Mercantile
01:32.72 7

4 Rhodes, David
Collins, Daniel
Cape Byron
Cronulla-Sutherland
01:32.78 8

3 Wallace, Ken
Hipwood, Troy
Currumbin Creek
Currumbin Creek
01:33.13 9

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 14:15
Race #136, K2 500 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Welsh, Dale
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:35.50 1

3 Austin, Darren
Gorrie, Christian
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
01:36.42 2

8 MacDonald, Ross
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
01:37.40 3

2 Ferguson, Andrew
Bayer, Samuel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:38.52 4

7 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
01:41.76 5

1 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:46.75 6

4 Minchin, Mark
Spur, Lieven
Manly-Warringah
Germany
DNS

6 Smith, Tate
Murray, Glen
Cape Byron
Gold Coast
DNS

9 Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn
St George
St George
DNS

Printed 10 March 2006 16:56 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:57 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 14:25
Race #137, WK4 500 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Wallace, Bernadette
Davis, Jemimah
Brigden-Jones, Jo
Belcher, Lani
Currumbin Creek
Holdfast Bay
Sydney Northern Beaches
Indooroopilly
01:43.82 1

4 Rose, Megan
Peters, Emma
Peters, Amy
Brown, Karine
Cobram-Barooga
Mitta Mitta
Mitta Mitta
Patterson Lakes
01:44.88 2

6 Persson, Karin
Hellgren, Sandra
Andersson, Klara
Velin, Cecilia
Malte Kayak
Malte Kayak
Malte Kayak
Malte Kayak
01:49.40 3

7 Roberts, Alison
Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie
Farr, Hilary
Ascot
Sorrento
Sorrento
Sorrento
01:51.67 4

8 Hammond, Kathleen
May, Aria
Stone, Casey
Dehey, Sarah
Swan
Sorrento
Sherbrooke-Knox
West Lakes
01:51.71 5

1 Morrissey, Theda
Love, Kathleen
Jonsson, Ilona
Granstedt, Agneta
Ascot
Cronulla-Sutherland
Malte Kayak
Malte Kayak
01:54.17 6

3 Marshall, Samantha
Larsen, Sarah
Bonner, Kate
Horsnell, Larissa
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Manly-Warringah
02:00.80 7

5 Macklin, Kara
Otte, Stephanie
Higgins, Stacey
Tiley, Samantha
Kawana Waters
Kawana Waters
Sunshine Coast
Indooroopilly
02:02.53 8

Printed 10 March 2006 16:57 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:57 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 15:10
Race #138, WK4 500 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Oldenhof, Lisa
Rankin, Amanda
Meek, Chantal
Barclay, Kate
Canning River
Gold Coast
Manly-Warringah
West Lakes
01:35.16 1

6 Fogarty, Lyndsie
Forgione, Kate
Simper, Rachel
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Canning River
Gold Coast
Holdfast Bay
01:37.07 2

3 Wood, Andrea
Haymes, Anna
Oates-Wilding, Shelley
Harvey, Paula
Gold Coast
Holdfast Bay
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:37.55 3

5 Wood, Anna
CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Cohen, Jasmin
Gold Coast
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
01:41.13 4

2 Field, Chantel
Yardley, Elyse
Boerema, Mieke
Davies, Louise
Holdfast Bay
Illawarra
Onkaparinga
West Lakes
01:41.40 5

7 Field, Khalee
Mitchell, Allison
McGrath, Kate
Whatley, Jo-Anne
Holdfast Bay
Mercantile
Manly-Warringah
Sunshine Coast
01:45.64 6

8 Wilkinson, Katrina
Wallace, Bernadette
Jenkins, Kristina
Bateman, Jenni
Cape Byron
Currumbin Creek
Manly-Warringah
Sorrento
01:48.24 7

Printed 10 March 2006 16:57 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:57 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 15:15
Race #139, K4 500 16 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Rovira, Alexander
Ray, Michael
De Haas, Jake
Rice, Brendan
Ascot
Canning River
Canning River
Sorrento
01:37.71 1

5 Bendeich, Joe
Arvier, Matthew
Beaver, Michael
Cornish, James
Currumbin Creek
Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly
01:39.58 2

6 Boerema, Tomas
Haniford, Luke
Fletcher, Laurence
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
West Lakes
01:40.21 3

3 Funtowicz, Paul
Refeld, Dan
Wood, Chris
Melville, Craig
Sorrento
Sorrento
Sorrento
Western Australia
01:41.42 4

8 Hollindale, Matthew
Beale, Caleb
Gohier, Benjamin
Hardy, Pierce
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
01:42.56 5

2 Thatcher, Josh
Boon, Joshua
Dunbar, Wayne
Hatfield, Jack
Canning River
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:44.73 6

7 Gallard, Ben
Petho, Jeremy
McNamara, William
Norton, Tom
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
Derwent
01:48.32 7

Printed 10 March 2006 16:57 by JRaceman

Printed 10 March 2006 16:57 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 10 March 2006 15:20
Race #140, K4 500 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Quill, Justin
Carrie, Alistair
Singleton, Glenn
Christiansen, Piers
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile
01:23.43 1

6 Rogers, George
Bayer, James
Botha, Alex
Alagich, Chris
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
01:23.64 2

2 Davey, Lee
Baker, Reece
Baker, Michael
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
Sorrento
Sorrento
01:25.00 3

8 Ferguson, Andrew
Welsh, Dale
Bayer, Samuel
Needham, Justin
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:27.12 4

3 Bonney, Damon
MacDonald, Ross
McGee, Sean
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile
01:28.07 5

1 Vowles, Kevin
Boon, Haydn
Stedman, Ty
Halpin, Mark
Mercantile
Manly-Warringah
Sorrento
Burley Griffin
01:28.58 6

7 Austin, Darren
Gorrie, Christian
James, Gavin
Buckton, Alex
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:29.63 7

5 French, Mathew
Flower, Matthew
Minchin, Mark
Spur, Lieven
Mercantile
Mitta Mitta
Manly-Warringah
Germany

Printed 10 March 2006 16:57 by JRaceman