Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 08:00

Race #45, K1 1000 Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Rhodes, David

Cape Byron

03:35.38

1

 


6

Wallace, Ken

Currumbin Creek

03:36.38

2

 


7

Michael, Luke

St George

03:39.41

3

 


1

Alagich, Chris

West Lakes

03:40.19

4

 


2

Murray, Glen

Gold Coast

03:43.33

5

 


8

Jacobs, Tim

Manly-Warringah

03:43.63

6

 


5

Morrison, Luke

Onkaparinga

03:44.03

7

 


3

Smith, Tate

Cape Byron

03:47.24

8

 


9

Botha, Alex

Onkaparinga

03:51.30

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 08:07

Race #46, K1 1000 Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Baker, Reece

Sorrento

03:43.04

1

 


5

Hipwood, Troy

Currumbin Creek

03:43.29

2

 


7

Cowdrey, Glenn

St George

03:43.73

3

 


2

Gorrie, Christian

Ivanhoe-Northcote

03:43.77

4

 


1

Michael, Jake

St George

03:43.93

5

 


8

Vermey, Steven

St George

03:49.29

6

 


3

Christiansen, Piers

Mercantile

03:49.37

7

 


9

MacDonald, Ross

Mercantile

03:58.97

8

 


4

Smith, David

Illawarra

04:00.24

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 08:14

Race #47, K1 1000 18 Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


3

Boon, Haydn

Manly-Warringah

03:46.56

1

 


5

Goble, Matthew

West Lakes

03:49.06

2

 


4

Thomson, Dale

Onkaparinga

03:49.62

3

 


8

Davis, Rupert

Christian Brothers College

03:50.21

4

 


2

Wilkinson, Dane

Currumbin Creek

03:51.21

5

 


7

Sirote, Chris

Sydney Northern Beaches

03:51.48

6

 


1

Blanche, Dean

St George

03:52.81

7

 


6

Norton, Sam

Derwent

03:56.53

8

1


9

Dunstan, Oliver

Sydney Northern Beaches

03:59.15

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 08:21

Race #48, K1 1000 18 Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Buckton, Brendon

Sydney Northern Beaches

03:56.93

1

 


5

Donkin, Tim

Indooroopilly

03:58.04

2

 


3

Jenkin, Beau

Mercantile

03:58.88

3

 


7

Robertson, Angus

Illawarra

04:03.55

4

 


6

Arundel, Luke

Sunshine Coast

04:05.28

5

 


8

French, Rhys

West Lakes

04:05.68

6

 


2

Herrera, Thomas

Sorrento

04:05.81

7

 


1

Kowarzik, Mitch

Sherbrooke-Knox

04:08.94

8

 


9

Alger, Arthur

Patterson Lakes

04:11.79

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 08:28

Race #49, WK1 1000 16 Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Smith, Lauren

Illawarra

04:25.26

1

 


3

Andersson, Klara

Malte Kayak

04:29.62

2

1


6

Schorer, Melanie

Sorrento

04:33.73

3

 


7

Grinceri, Eleanor

Sorrento

04:39.30

4

 


9

Velin, Cecilia

Malte Kayak

04:45.46

5

2


8

Tiley, Samantha

Indooroopilly

04:48.08

6

3


4

Burton-Hockam, Rhyann

Kawana Waters

04:49.78

7

 


2

Granstedt, Agneta

Malte Kayak

04:50.45

8

4


1

Haymes, Phoebe

Holdfast Bay

05:01.59

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 08:35

Race #50, WK1 1000 16 Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Robinson, Madison

Cobram-Barooga

04:55.16

1

 


6

Morrissey, Theda

Ascot

04:55.81

2

 


7

Higgins, Stacey

Sunshine Coast

05:00.53

3

 


1

Ferguson, Kate

Holdfast Bay

05:09.93

4

 


5

Brennan, Bess

Indooroopilly

05:10.05

5

 


9

Macklin, Kara

Kawana Waters

05:11.18

6

 


8

Le Lievre, Riley

Sherbrooke-Knox

05:21.73

7

 


2

Meywes, Anneliese

Currumbin Creek

 

DNS

 


3

Cullen, Carleanne

Currumbin Creek

 

DNS

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 08:42

Race #51, WK1 1000 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Fogarty, Lyndsie

Currumbin Creek

04:06.72

1

 


5

Wood, Andrea

Gold Coast

04:09.93

2

 


6

Jenkins, Kristina

Manly-Warringah

04:14.98

3

 


7

Bateman, Jenni

Sorrento

04:15.57

4

 


3

Field, Chantel

Holdfast Bay

04:15.75

5

 


2

Mitchell, Allison

Mercantile

04:22.99

6

 


1

McGrath, Kate

Manly-Warringah

04:26.36

7

 


9

Edwards, Suzi

Manly-Warringah

04:33.43

8

 


8

Field, Khalee

Holdfast Bay

04:54.03

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 08:56

Race #53, WK1 1000 18 Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


4

Davies, Louise

West Lakes

04:14.01

1

 


6

Wallace, Bernadette

Currumbin Creek

04:19.06

2

 


5

Davis, Jemimah

Holdfast Bay

04:22.17

3

 


7

Brigden-Jones, Jo

Sydney Northern Beaches

04:22.69

4

 


3

Belcher, Lani

Indooroopilly

04:24.68

5

1


8

Peters, Amy

Mitta Mitta

04:25.95

6

 


9

Rose, Megan

Cobram-Barooga

04:26.29

7

 


2

Smith, Lauren

Illawarra

04:27.24

8

 


1

Peters, Emma

Mitta Mitta

04:32.01

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 09:03

Race #54, WK1 1000 18 Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Farr, Hilary

Sorrento

04:35.65

1

 


4

Dehey, Sarah

West Lakes

04:37.83

2

 


3

Jonsson, Ilona

Malte Kayak

04:42.56

3

 


8

May, Aria

Sorrento

04:44.53

4

 


6

Hammond, Kathleen

Swan

04:46.60

5

 


7

Stone, Casey

Sherbrooke-Knox

04:50.33

6

 


1

Persson, Karin

Malte Kayak

04:53.43

7

 


2

Hellgren, Sandra

Malte Kayak

04:55.65

8

 


9

Roberts, Alison

Ascot

04:56.82

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 09:10

Race #55, K1 1000 20 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Bayer, Samuel
Phillips, Jesse

Holdfast Bay
Sorrento

03:51.08

1

 


5

Buckton, Alex

Sydney Northern Beaches

03:51.56

2

 


4

Baker, Michael

Sorrento

03:54.47

3

 


3

James, Gavin

Manly-Warringah

04:04.46

4

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 09:24

Race #56, K2 1000 18 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Thomson, Dale
Goble, Matthew

Onkaparinga
West Lakes

03:33.30

1

 


3

Boon, Haydn
Blanche, Dean

Manly-Warringah
St George

03:34.71

2

 


4

Sirote, Chris
Norton, Sam

Sydney Northern Beaches
Derwent

03:38.98

3

 


7

Wilkinson, Dane
Donkin, Tim

Currumbin Creek
Indooroopilly

03:40.99

4

 


6

Buckton, Brendon
Dunstan, Oliver

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

03:41.83

5

 


2

Berry, Joseph
Herrera, Thomas

Sorrento
Sorrento

03:43.59

6

 


1

Davis, Rupert
French, Rhys

Christian Brothers College
West Lakes

03:46.95

7

 


8

Linardi, Kurt
Rovira, Alexander

Ascot
Ascot

03:51.38

8

 


9

Bartram, Roy
Arundel, Luke

Mitta Mitta
Sunshine Coast

03:53.16

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 09:45

Race #57, WK2 1000 16 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


4

Andersson, Klara
Velin, Cecilia

Malte Kayak
Malte Kayak

04:10.64

1

1


1

Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie

Sorrento
Sorrento

04:11.73

2

 


5

Beaver, Jacqueline
Brennan, Bess

Indooroopilly
Indooroopilly

04:33.05

3

2


8

Morrissey, Theda
Haymes, Phoebe

Ascot
Holdfast Bay

04:37.02

4

 


7

Macklin, Kara
Tiley, Samantha

Kawana Waters
Indooroopilly

04:41.98

5

 


3

Marshall, Samantha
Larsen, Sarah

Manly-Warringah
Manly-Warringah

04:48.53

6

 


2

Lamb, Alycia
Le Lievre, Riley

Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox

04:49.65

7

 


6

Cullen, Carleanne
Meywes, Anneliese

Currumbin Creek
Currumbin Creek

04:52.24

8

 


9

Love, Kathleen
Thomson, Emma

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

05:03.90

9

3


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 09:59

Race #58, K1 1000 16 Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Hardy, Pierce

Kawana Waters

03:53.99

1

 


4

Fletcher, Laurence

West Lakes

04:02.87

2

 


6

Ray, Michael

Canning River

04:02.90

3

 


3

Beaver, Michael

Indooroopilly

04:06.06

4

1


9

Rice, Brendan

Sorrento

04:10.69

5

 


7

Bendeich, Joe

Currumbin Creek

04:10.83

6

 


2

Rovira, Alexander

Ascot

04:11.33

7

 


8

Boerema, Tomas

Onkaparinga

04:14.74

8

 


1

Haniford, Luke

West Lakes

04:14.92

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 10:06

Race #59, K1 1000 16 Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


2

Duggin, Matt

West Lakes

04:12.11

1

 


8

Hollindale, Matthew

Kawana Waters

04:13.92

2

 


5

Alger, Eric

Patterson Lakes

04:15.55

3

 


4

Beale, Caleb

Kawana Waters

04:17.29

4

 


3

Gallard, Ben

Onkaparinga

04:20.21

5

 


9

De Haas, Jake

Canning River

04:20.23

6

 


7

Wood, Chris

Sorrento

04:20.58

7

 


6

Boon, Joshua

Manly-Warringah

04:20.62

8

 


1

Refeld, Dan

Sorrento

04:27.29

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 10:13

Race #60, K2 1000 Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Ferguson, Steve
Walker, Mike

New Zealand
New Zealand

03:17.91

1

 


1

Young, Luke
Smith, David

Currumbin Creek
Illawarra

03:20.73

2

 


5

Rhodes, David
Collins, Daniel

Cape Byron
Cronulla-Sutherland

03:20.79

3

 


9

Michael, Jake
Michael, Luke

St George
St George

03:21.35

4

 


4

Wallace, Ken
Hipwood, Troy

Currumbin Creek
Currumbin Creek

03:22.13

5

 


8

Singleton, Glenn
Jacobs, Tim

Mercantile
Manly-Warringah

03:22.64

6

 


7

Bayer, James
Alagich, Chris

Holdfast Bay
West Lakes

03:24.04

7

 


3

Smith, Tate
Murray, Glen

Cape Byron
Gold Coast

03:25.64

8

 


2

Carrie, Alistair
Christiansen, Piers

Mercantile
Mercantile

03:28.45

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 10:20

Race #61, K2 1000 Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Quill, Justin
MacDonald, Ross

Mercantile
Mercantile

03:25.87

1

 


6

Welsh, Dale
Needham, Justin

Holdfast Bay
Holdfast Bay

03:26.75

2

 


3

Davey, Lee
Phillips, Jesse

Swan
Sorrento

03:28.73

3

 


5

Rogers, George
Botha, Alex

Holdfast Bay
Onkaparinga

03:30.44

4

 


8

Bonney, Damon
Gargiulo, Peter

Mercantile
Mercantile

03:30.93

5

 


2

Austin, Darren
Gorrie, Christian

Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote

03:32.81

6

 


7

French, Mathew
Flower, Matthew

Mercantile
Mitta Mitta

03:34.53

7

 


9

Baker, Reece
Baker, Michael

Sorrento
Sorrento

03:35.94

8

 


1

Galaz, Tim
Maxwell, Bennett

Holdfast Bay
Holdfast Bay

03:38.43

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 10:27

Race #62, WK2 1000 18 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Peters, Emma
Peters, Amy

Mitta Mitta
Mitta Mitta

04:05.47

1

 


4

Brigden-Jones, Jo
Belcher, Lani

Sydney Northern Beaches
Indooroopilly

04:07.39

2

 


6

Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie

Sorrento
Sorrento

04:14.63

3

 


7

Roberts, Alison
Farr, Hilary

Ascot
Sorrento

04:22.95

4

 


3

Jonsson, Ilona
Granstedt, Agneta

Malte Kayak
Malte Kayak

04:23.50

5

 


8

Rose, Megan
Brown, Karine

Cobram-Barooga
Patterson Lakes

04:25.65

6

 


2

Persson, Karin
Hellgren, Sandra

Malte Kayak
Malte Kayak

04:26.37

7

 


1

Hammond, Kathleen
May, Aria

Swan
Sorrento

04:35.66

8

 


9

Higgins, Stacey
Stone, Casey

Sunshine Coast
Sherbrooke-Knox

04:40.09

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 10:34

Race #63, WK4 1000 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Rose, Megan
Peters, Emma
Peters, Amy
Brown, Karine

Cobram-Barooga
Mitta Mitta
Mitta Mitta
Patterson Lakes

 

 

 


4

Wood, Anna
CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Cohen, Jasmin

Gold Coast
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters

 

 

 


5

Hellgren, Sandra
Jonsson, Ilona
Andersson, Klara
Velin, Cecilia

Malte Kayak
Malte Kayak
Malte Kayak
Malte Kayak

 

 

 


6

Wilkinson, Katrina
Field, Chantel
Yardley, Elyse
Boerema, Mieke

Cape Byron
Holdfast Bay
Illawarra
Onkaparinga

 

 

 


7

Mitchell, Allison
McGrath, Kate
Edwards, Suzi
Bateman, Jenni

Mercantile
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Sorrento

 

 

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 11:02

Race #64, K4 1000 18 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Davis, Rupert
Thomson, Dale
Goble, Matthew
French, Rhys

Christian Brothers College
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes

03:14.84

1

 


6

Boon, Haydn
Blanche, Dean
Berry, Joseph
Herrera, Thomas

Manly-Warringah
St George
Sorrento
Sorrento

03:15.06

2

 


9

Buckton, Brendon
Sirote, Chris
Dunstan, Oliver
Norton, Sam

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Derwent

03:18.28

3

 


7

Wilkinson, Dane
Hardy, Pierce
Arundel, Luke
Donkin, Tim

Currumbin Creek
Kawana Waters
Sunshine Coast
Indooroopilly

03:24.03

4

 


4

Jenkin, Beau
Alger, Arthur
Alger, Eric
Kowarzik, Mitch

Mercantile
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox

03:30.60

5

 


0

Wood, Anna
CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Cohen, Jasmin

Gold Coast
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters

03:33.70

 

 


8

Linardi, Kurt
Knauer, Michael
Gallard, Ben
McNamara, William

Ascot
Onkaparinga
Onkaparinga
West Lakes

03:35.27

6

 


5

Rovira, Alexander
Ray, Michael
De Haas, Jake
Rice, Brendan

Ascot
Canning River
Canning River
Sorrento

03:36.04

7

 


2

Boerema, Tomas
Haniford, Luke
Fletcher, Laurence
Duggin, Matt

Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
West Lakes

03:38.57

8

 


1

Funtowicz, Paul
Refeld, Dan
Wood, Chris
Melville, Craig

Sorrento
Sorrento
Sorrento
Western Australia

03:53.58

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 11:51

Race #65, K4 1000 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Young, Luke
Jacobs, Tim
Burns, Steve
Cowdrey, Glenn

Currumbin Creek
Manly-Warringah
Manly-Warringah
St George

03:03.28

1

 


2

Quill, Justin
Carrie, Alistair
Singleton, Glenn
Christiansen, Piers

Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile

03:03.34

2

 


8

Bonney, Damon
MacDonald, Ross
McGee, Sean
Gargiulo, Peter

Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile

03:08.02

3

 


5

Davey, Lee
Baker, Reece
Baker, Michael
Phillips, Jesse

Swan
Sorrento
Sorrento
Sorrento

03:10.17

4

 


6

Sloss, Dane
French, Mathew
Flower, Matthew
Stedman, Ty

Gold Coast
Mercantile
Mitta Mitta
Sorrento

03:12.69

5

 


7

Galaz, Tim
Bayer, Samuel
Maxwell, Bennett
Botha, Alex

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga

03:13.98

6

 


4

Austin, Darren
Gorrie, Christian
James, Gavin
Buckton, Alex

Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches

03:21.13

7

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 11:58

Race #66, K2 1000 16 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Boerema, Tomas
Fletcher, Laurence

Onkaparinga
West Lakes

03:48.28

1

 


3

Beale, Caleb
Hardy, Pierce

Kawana Waters
Kawana Waters

03:49.77

2

 


4

Bendeich, Joe
Hollindale, Matthew

Currumbin Creek
Kawana Waters

03:51.69

3

 


7

De Haas, Jake
Funtowicz, Paul

Canning River
Sorrento

03:58.09

4

 


8

Arvier, Matthew
Beaver, Michael

Indooroopilly
Indooroopilly

03:58.11

5

 


2

Haniford, Luke
McNamara, William

West Lakes
West Lakes

03:58.86

6

 


1

Refeld, Dan
Wood, Chris

Sorrento
Sorrento

03:59.61

7

 


9

Gallard, Ben
Duggin, Matt

Onkaparinga
West Lakes

04:04.26

8

 


6

Ray, Michael
Rice, Brendan

Canning River
Sorrento

 

CAP

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:00

Race #67, WK1 500 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Meek, Chantal

Manly-Warringah

01:53.84

1

 


6

Fogarty, Lyndsie

Currumbin Creek

01:56.32

2

 


4

Oldenhof, Lisa

Canning River

01:57.72

3

 


8

Yardley, Elyse

Illawarra

01:59.10

4

 


3

Boerema, Mieke

Onkaparinga

02:00.18

5

 


7

Wilkinson, Katrina

Cape Byron

02:03.99

6

 


2

Holmes, Kirsty

Kawana Waters

02:04.60

7

 


1

Deek, Diana

Canada

02:08.89

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:05

Race #68, WK1 500 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Harvey, Paula

Manly-Warringah

01:54.57

1

 


4

Davis, Hannah

Holdfast Bay

01:55.33

2

 


1

Haymes, Anna

Holdfast Bay

01:57.36

3

 


6

Wood, Andrea

Gold Coast

01:57.92

4

 


3

Bateman, Jenni

Sorrento

02:02.06

5

 


7

CurryKenny, Lisa

Kawana Waters

02:02.90

6

 


2

Field, Khalee

Holdfast Bay

02:03.75

7

 


8

Ley, Tiffany

Holdfast Bay

02:12.06

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:10

Race #69, WK1 500 Heat 3

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Rankin, Amanda

Gold Coast

01:56.54

1

 


8

Simper, Rachel

Gold Coast

01:57.34

2

 


4

Oates-Wilding, Shelley

Manly-Warringah

01:58.89

3

 


6

Field, Chantel

Holdfast Bay

02:02.26

4

 


3

Wood, Anna

Gold Coast

02:04.94

5

 


7

McGrath, Kate

Manly-Warringah

02:06.01

6

 


2

Whatley, Jo-Anne

Sunshine Coast

02:07.03

7

 


1

Wallace, Bernadette

Currumbin Creek

02:09.86

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:15

Race #70, WK1 500 Heat 4

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Forgione, Kate

Canning River

01:54.88

1

 


5

Barclay, Kate

West Lakes

01:54.97

2

 


6

Jenkins, Kristina

Manly-Warringah

01:59.63

3

 


3

Davies, Louise

West Lakes

02:02.28

4

 


7

Cohen, Jasmin

Kawana Waters

02:03.55

5

 


2

Mitchell, Allison

Mercantile

02:05.02

6

 


8

Edwards, Suzi

Manly-Warringah

02:05.84

7

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:20

Race #71, K1 500 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


2

Alagich, Chris

West Lakes

01:42.70

1

 


5

Rhodes, David

Cape Byron

01:43.94

2

 


6

Phillips, Jesse

Sorrento

01:44.55

3

 


3

McGee, Sean

Mercantile

01:44.84

4

 


9

Walker, Mike

New Zealand

01:45.27

5

 


7

Quill, Justin

Mercantile

01:45.80

6

 


1

Vowles, Kevin

Mercantile

01:47.81

7

 


8

Stedman, Ty

Sorrento

01:51.85

8

 


4

Michael, Jake

St George

01:57.10

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:25

Race #72, K1 500 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Wallace, Ken

Currumbin Creek

01:42.17

1

 


5

Michael, Luke

St George

01:42.31

2

 


2

Ferguson, Steve

New Zealand

01:44.05

3

 


6

Vermey, Steven

St George

01:44.56

4

 


3

Davey, Lee

Swan

01:45.02

5

 


7

Bayer, Samuel

Holdfast Bay

01:46.87

6

 


8

Halpin, Mark

Burley Griffin

01:48.61

7

 


1

MacDonald, Ross

Mercantile

01:54.66

8

 


9

Coutts, Aaron

Ivanhoe-Northcote

01:57.66

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:30

Race #73, K1 500 Heat 3

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Burns, Steve

Manly-Warringah

01:42.05

1

 


4

Singleton, Glenn

Mercantile

01:43.42

2

 


6

Carrie, Alistair

Mercantile

01:44.99

3

 


3

Cowdrey, Glenn

St George

01:46.72

4

 


9

Ferguson, Andrew

Holdfast Bay

01:48.13

5

 


2

Galaz, Tim

Holdfast Bay

01:49.11

6

 


8

Flower, Matthew

Mitta Mitta

01:50.70

7

 


7

Bonney, Damon

Mercantile

01:50.82

8

 


1

French, Mathew

Mercantile

01:51.92

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:35

Race #74, K1 500 Heat 4

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Collins, Daniel

Cronulla-Sutherland

01:44.30

1

 


5

Murray, Glen

Gold Coast

01:44.99

2

 


4

Gorrie, Christian

Ivanhoe-Northcote

01:45.59

3

 


3

Gargiulo, Peter

Mercantile

01:45.89

4

 


2

Sloss, Dane

Gold Coast

01:48.09

5

 


8

Elkington-Cole, Rupert

Manly-Warringah

01:52.18

6

 


1

Baker, Michael

Sorrento

01:54.06

7

 


7

Botha, Alex

Onkaparinga

 

 

 


9

Munro, David

Manly-Warringah

 

 

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:40

Race #75, K1 500 Heat 5

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Smith, Tate

Cape Byron

01:47.37

1

 


4

Baker, Reece

Sorrento

01:47.44

2

 


7

Goble, Matthew

West Lakes

01:47.60

3

 


6

Christiansen, Piers

Mercantile

01:47.73

4

 


2

Welsh, Dale

Holdfast Bay

01:48.00

5

 


9

Needham, Justin

Holdfast Bay

01:48.30

6

 


3

Rogers, George

Holdfast Bay

01:50.21

7

 


8

Buckton, Alex

Sydney Northern Beaches

01:54.32

8

 


1

James, Gavin

Manly-Warringah

01:59.47

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:45

Race #76, K1 500 Heat 6

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Morrison, Luke

Onkaparinga

01:44.83

1

 


7

Schumacher, Tony

St George

01:44.89

2

 


6

Minchin, Mark

Manly-Warringah

01:47.75

3

 


2

Austin, Darren

Ivanhoe-Northcote

01:51.27

4

 


8

Berkley, Michael

Cronulla-Sutherland

01:55.44

5

 


3

Hipwood, Troy

Currumbin Creek

01:55.45

6

 


4

Bayer, James

Holdfast Bay

02:03.06

7

 


1

Clark, Grant

Fairfield

02:03.18

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:50

Race #77, K1 500 16 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Bendeich, Joe

Currumbin Creek

02:00.62

1

 


4

Arvier, Matthew

Indooroopilly

02:00.89

2

 


7

De Haas, Jake

Canning River

02:01.09

3

 


2

Fletcher, Laurence

West Lakes

02:06.53

4

 


1

Funtowicz, Paul

Sorrento

02:08.11

5

 


6

McNamara, William

West Lakes

02:11.16

6

 


3

Hatfield, Jack

Manly-Warringah

02:12.99

7

 


8

Mitchell, Ben

Manly-Warringah

02:20.42

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 14:55

Race #78, K1 500 16 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Hardy, Pierce

Kawana Waters

01:53.00

1

 


4

Rovira, Alexander

Ascot

01:59.27

2

 


8

Beale, Caleb

Kawana Waters

02:00.37

3

 


6

Gallard, Ben

Onkaparinga

02:00.89

4

 


7

Duggin, Matt

West Lakes

02:01.01

5

 


2

Dunbar, Wayne

Manly-Warringah

02:02.14

6

 


5

Refeld, Dan

Sorrento

02:06.21

7

 


 

Printed 9 March 2006 18:43 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 15:00

Race #79, K1 500 16 Heat 3

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Beaver, Michael

Indooroopilly

02:01.07

1

 


8

Alger, Eric

Patterson Lakes

02:01.82

2

 


4

Boon, Joshua

Manly-Warringah

02:02.02

3

 


7

Boerema, Tomas

Onkaparinga

02:02.40

4

 


3

Hollindale, Matthew

Kawana Waters

02:02.72

5

 


2

Haniford, Luke

West Lakes

02:04.29

6

 


6

Gohier, Benjamin

Kawana Waters

02:17.28

7

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 15:05

Race #80, K1 500 16 Heat 4

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Rice, Brendan

Sorrento

02:00.49

1

 


5

Ray, Michael

Canning River

02:02.34

2

 


3

Cornish, James

Indooroopilly

02:03.26

3

 


2

Wood, Chris

Sorrento

02:05.28

4

 


6

Thatcher, Josh

Canning River

02:08.23

5

 


8

Jackson, Christopher

Sorrento

02:09.01

6

 


7

Melville, Craig

Western Australia

 

DNF

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 15:10

Race #81, WK1 500 18 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Davis, Jemimah

Holdfast Bay

02:04.79

1

 


5

Belcher, Lani

Indooroopilly

02:07.62

2

 


2

Dehey, Sarah

West Lakes

02:11.91

3

 


3

Brown, Karine

Patterson Lakes

02:14.21

4

 


4

Hammond, Kathleen

Swan

02:15.90

5

 


8

Jonsson, Ilona

Malte Kayak

02:16.26

6

 


7

Persson, Karin

Malte Kayak

02:19.43

7

 


1

Hellgren, Sandra

Malte Kayak

02:27.65

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 15:15

Race #82, WK1 500 18 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


1

Davies, Louise

West Lakes

02:03.16

1

 


6

Brigden-Jones, Jo

Sydney Northern Beaches

02:09.48

2

 


5

Rose, Megan

Cobram-Barooga

02:09.91

3

 


7

Peters, Amy

Mitta Mitta

02:11.81

4

 


3

May, Aria

Sorrento

02:13.01

5

 


8

Peters, Emma

Mitta Mitta

02:13.26

6

 


2

Farr, Hilary

Sorrento

02:15.41

7

 


4

Higgins, Stacey

Sunshine Coast

02:29.11

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 15:20

Race #83, WK1 500 18 Heat 3

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Wallace, Bernadette

Currumbin Creek

02:13.28

1

 


7

Schorer, Melanie

Sorrento

02:16.52

2

 


5

Grinceri, Eleanor

Sorrento

02:19.76

3

 


8

Stone, Casey

Sherbrooke-Knox

02:22.57

4

 


4

Roberts, Alison

Ascot

02:26.30

5

 


2

Horsnell, Larissa

Manly-Warringah

02:27.89

6

 


6

Bonner, Kate

Manly-Warringah

02:28.07

7

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 15:25

Race #84, K1 500 18 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


1

Thomson, Dale

Onkaparinga

01:48.31

1

 


6

Sirote, Chris

Sydney Northern Beaches

01:50.52

2

 


4

Blanche, Dean

St George

01:50.68

3

 


2

Buckton, Brendon

Sydney Northern Beaches

01:53.08

4

 


3

Dunstan, Oliver

Sydney Northern Beaches

01:53.62

5

 


5

Norton, Sam

Derwent

02:00.12

6

 


7

French, Rhys

West Lakes

02:00.41

7

 


8

Duggin, Matt

West Lakes

02:07.66

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 15:30

Race #85, K1 500 18 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Davis, Rupert

Christian Brothers College

01:50.01

1

 


5

Arundel, Luke

Sunshine Coast

01:52.13

2

 


3

Herrera, Thomas

Sorrento

01:52.51

3

 


1

Jenkin, Beau

Mercantile

01:52.60

4

 


2

Robertson, Angus

Illawarra

01:53.31

5

 


4

Kowarzik, Mitch

Sherbrooke-Knox

01:55.45

6

 


6

Knauer, Michael

Onkaparinga

01:56.36

7

 


8

Alger, Arthur

Patterson Lakes

01:59.12

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 15:35

Race #86, K1 500 18 Heat 3

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Boon, Haydn

Manly-Warringah

01:50.16

1

 


8

Donkin, Tim

Indooroopilly

01:51.74

2

 


6

Goble, Matthew

West Lakes

01:54.69

3

 


1

Wilkinson, Dane

Currumbin Creek

01:56.10

4

 


2

Berry, Joseph

Sorrento

01:56.92

5

 


4

Linardi, Kurt

Ascot

02:02.25

6

 


5

Culbertson, Liam

Footscray

02:03.33

7

 


7

Bartram, Roy

Mitta Mitta

02:09.12

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 16:15

Race #87, WK1 500 16 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Andersson, Klara

Malte Kayak

02:10.84

1

 


1

Tiley, Samantha

Indooroopilly

02:16.73

2

 


2

Granstedt, Agneta

Malte Kayak

02:18.92

3

 


7

Robinson, Madison

Cobram-Barooga

02:21.17

4

 


8

Brennan, Bess

Indooroopilly

02:25.64

5

 


4

Marshall, Samantha

Manly-Warringah

02:25.65

6

 


6

Haymes, Phoebe

Holdfast Bay

02:25.72

7

 


10

Ferguson, Kate

Holdfast Bay

02:31.62

8

 


9

Love, Kathleen

Cronulla-Sutherland

02:35.66

9

 


5

Larsen, Sarah

Manly-Warringah

02:35.76

10

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 16:20

Race #88, WK1 500 16 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


2

Velin, Cecilia

Malte Kayak

02:15.42

1

 


1

Burton-Hockam, Rhyann

Kawana Waters

02:17.68

2

 


6

Higgins, Stacey

Sunshine Coast

02:23.81

3

 


7

Cullen, Carleanne

Currumbin Creek

02:24.92

4

 


5

Morrissey, Theda

Ascot

02:25.10

5

 


9

Macklin, Kara

Kawana Waters

02:31.29

6

 


3

Lamb, Alycia

Sherbrooke-Knox

02:33.66

7

 


8

Le Lievre, Riley

Sherbrooke-Knox

02:34.19

8

 


4

Meywes, Anneliese

Currumbin Creek

 

DNF

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 16:25

Race #89, WK1 500 Semifinal 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Meek, Chantal

Manly-Warringah

01:53.81

1

 


6

Simper, Rachel

Gold Coast

01:56.17

2

 


4

Davis, Hannah

Holdfast Bay

01:56.52

3

 


2

Wood, Anna

Gold Coast

02:00.70

4

 


8

Boerema, Mieke

Onkaparinga

02:00.76

5

 


7

Davies, Louise

West Lakes

02:01.21

6

 


3

Jenkins, Kristina

Manly-Warringah

02:02.26

7

 


1

CurryKenny, Lisa

Kawana Waters

02:04.20

8

 


9

Field, Khalee

Holdfast Bay

02:08.32

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 16:30

Race #90, WK1 500 Semifinal 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Oates-Wilding, Shelley

Manly-Warringah

01:54.76

1

 


6

Oldenhof, Lisa

Canning River

01:55.13

2

 


5

Harvey, Paula

Manly-Warringah

01:56.03

3

 


4

Barclay, Kate

West Lakes

01:56.32

4

 


2

Yardley, Elyse

Illawarra

01:58.66

5

 


7

Field, Chantel

Holdfast Bay

02:00.62

6

 


8

Bateman, Jenni

Sorrento

02:00.66

7

 


1

Holmes, Kirsty

Kawana Waters

02:05.13

8

 


9

Mitchell, Allison

Mercantile

02:09.33

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 16:35

Race #91, WK1 500 Semifinal 3

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Rankin, Amanda

Gold Coast

01:54.32

1

 


6

Fogarty, Lyndsie

Currumbin Creek

01:54.65

2

 


7

Wood, Andrea

Gold Coast

01:55.79

3

 


5

Forgione, Kate

Canning River

01:56.41

4

 


3

Haymes, Anna

Holdfast Bay

01:57.28

5

 


8

McGrath, Kate

Manly-Warringah

02:02.83

6

 


2

Cohen, Jasmin

Kawana Waters

02:03.11

7

 


1

Wilkinson, Katrina

Cape Byron

02:04.28

8

 


9

Edwards, Suzi

Manly-Warringah

02:08.82

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 16:40

Race #92, K2 500 16 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Boerema, Tomas
Fletcher, Laurence

Onkaparinga
West Lakes

01:49.54

1

 


8

Beale, Caleb
Hardy, Pierce

Kawana Waters
Kawana Waters

01:50.81

2

 


6

Alger, Eric
Rice, Brendan

Patterson Lakes
Sorrento

01:51.53

3

 


3

Bendeich, Joe
Hollindale, Matthew

Currumbin Creek
Kawana Waters

01:52.23

4

 


5

Haniford, Luke
McNamara, William

West Lakes
West Lakes

01:54.92

5

 


2

Refeld, Dan
Wood, Chris

Sorrento
Sorrento

02:01.33

6

 


7

Jackson, Christopher
Melville, Craig

Sorrento
Western Australia

02:03.62

7

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 16:45

Race #93, K2 500 16 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Rovira, Alexander
Ray, Michael

Ascot
Canning River

01:49.85

1

 


6

De Haas, Jake
Funtowicz, Paul

Canning River
Sorrento

01:51.67

2

 


7

Gallard, Ben
Duggin, Matt

Onkaparinga
West Lakes

01:52.31

3

 


3

Arvier, Matthew
Beaver, Michael

Indooroopilly
Indooroopilly

01:54.55

4

 


2

Thatcher, Josh
Cornish, James

Canning River
Indooroopilly

01:58.13

5

 


4

Boon, Joshua
Hatfield, Jack

Manly-Warringah
Manly-Warringah

01:59.81

6

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 16:50

Race #94, K2 500 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Michael, Jake
Michael, Luke

St George
St
George

01:33.04

1

 


8

Ferguson, Steve
Walker, Mike

New Zealand
New Zealand

01:33.07

2

 


1

Smith, Tate
Murray, Glen

Cape Byron
Gold Coast

01:34.17

3

 


7

Wallace, Ken
Hipwood, Troy

Currumbin Creek
Currumbin Creek

01:36.69

4

 


3

Davey, Lee
Phillips, Jesse

Swan
Sorrento

01:38.21

5

 


2

Rogers, George
Botha, Alex

Holdfast Bay
Onkaparinga

01:38.92

6

 


5

Ferguson, Andrew
Bayer, Samuel

Holdfast Bay
Holdfast Bay

01:39.51

7

 


9

Vowles, Kevin
Halpin, Mark

Mercantile
Burley Griffin

01:41.50

8

 


4

French, Mathew
Flower, Matthew

Mercantile
Mitta Mitta

01:43.25

9

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 16:55

Race #95, K2 500 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


1

Rhodes, David
Collins, Daniel

Cape Byron
Cronulla-Sutherland

01:34.42

1

 


6

Carrie, Alistair
Singleton, Glenn

Mercantile
Mercantile

01:34.96

2

 


8

Welsh, Dale
Maxwell, Bennett

Holdfast Bay
Holdfast Bay

01:38.84

3

 


2

Minchin, Mark
Spur, Lieven

Manly-Warringah
Germany

01:39.28

4

 


7

Bonney, Damon
Gargiulo, Peter

Mercantile
Mercantile

01:43.46

5

 


3

Clark, Grant
Coutts, Aaron

Fairfield
Ivanhoe-Northcote

01:50.91

6

 


5

James, Gavin
Buckton, Alex

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches

01:51.08

7

 


4

Munro, David
Butler, Trent

Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

DNS

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 17:00

Race #96, K2 500 Heat 3

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


2

Bayer, James
Alagich, Chris

Holdfast Bay
West Lakes

01:32.47

1

 


8

Jacobs, Tim
Burns, Steve

Manly-Warringah
Manly-Warringah

01:33.46

2

 


4

Quill, Justin
Christiansen, Piers

Mercantile
Mercantile

01:37.29

3

 


5

Austin, Darren
Gorrie, Christian

Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote

01:38.28

4

 


3

MacDonald, Ross
McGee, Sean

Mercantile
Mercantile

01:38.36

5

 


6

Morrison, Luke
Schumacher, Tony

Onkaparinga
St
George

01:39.77

6

 


1

Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn

St George
St
George

01:40.89

7

 


7

Stedman, Ty
Baker, Michael

Sorrento
Sorrento

01:46.33

8

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 17:05

Race #97, K2 500 18 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Davis, Rupert
Goble, Matthew

Christian Brothers College
West Lakes

01:41.53

1

 


4

Wilkinson, Dane
Donkin, Tim

Currumbin Creek
Indooroopilly

01:42.27

2

 


2

Berry, Joseph
Herrera, Thomas

Sorrento
Sorrento

01:43.21

3

 


7

Sirote, Chris
Norton, Sam

Sydney Northern Beaches
Derwent

01:46.42

4

 


6

Linardi, Kurt
Knauer, Michael

Ascot
Onkaparinga

01:48.32

5

 


3

Bartram, Roy
Arundel, Luke

Mitta Mitta
Sunshine Coast

01:50.12

6

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 17:10

Race #98, K2 500 18 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Thomson, Dale
French, Rhys

Onkaparinga
West Lakes

01:44.91

1

 


3

Boon, Haydn
Blanche, Dean

Manly-Warringah
St George

01:46.99

2

 


4

Jenkin, Beau
Kowarzik, Mitch

Mercantile
Sherbrooke-Knox

01:47.46

3

 


5

Buckton, Brendon
Dunstan, Oliver

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

01:50.55

4

 


7

Culbertson, Liam
Alger, Arthur

Footscray
Patterson Lakes

01:53.92

5

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 17:15

Race #99, WK2 500 18 Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Davis, Jemimah
Davies, Louise

Holdfast Bay
West Lakes

01:59.53

1

 


2

Brigden-Jones, Jo
Belcher, Lani

Sydney Northern Beaches
Indooroopilly

02:01.08

2

 


4

Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie

Sorrento
Sorrento

02:01.28

3

 


6

Hammond, Kathleen
May, Aria

Swan
Sorrento

02:06.13

4

 


3

Roberts, Alison
Farr, Hilary

Ascot
Sorrento

02:07.00

5

 


5

Haymes, Phoebe
Dehey, Sarah

Holdfast Bay
West Lakes

02:07.10

6

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman


Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2006

9 March 2006 17:20

Race #100, WK2 500 18 Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Peters, Emma
Peters, Amy

Mitta Mitta
Mitta Mitta

01:59.21

1

 


3

Hellgren, Sandra
Andersson, Klara

Malte Kayak
Malte Kayak

02:00.42

2

 


4

Brown, Karine
Stone, Casey

Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox

02:04.68

3

 


7

Persson, Karin
Jonsson, Ilona

Malte Kayak
Malte Kayak

02:06.03

4

 


6

Bonner, Kate
Horsnell, Larissa

Manly-Warringah
Manly-Warringah

02:18.07

5

 


 

Printed 9 March 2006 18:44 by JRaceman