Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 08:30
Race #1, K1 1000 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Morrison, Luke Onkaparinga 03:42.46 1

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:46.56 2

6 Cowdrey, Glenn St George 03:46.89 3

1 Christiansen, Piers Mercantile 03:48.60 4

3 MacDonald, Ross Mercantile 03:49.21 5

9 Needham, Justin Holdfast Bay 03:50.45 6

7 Galaz, Tim Holdfast Bay 03:53.85 7

2 Baker, Michael Sorrento 03:55.30 8

8 French, Mathew Mercantile 03:59.07 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 08:37
Race #2, K1 1000 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rhodes, David Cape Byron 03:43.28 1

6 Hipwood, Troy Currumbin Creek 03:44.20 2

3 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 03:46.54 3

4 Young, Luke Currumbin Creek 03:47.36 4

7 Gargiulo, Peter Mercantile 03:50.58 5

2 Bayer, Samuel Holdfast Bay 03:58.94 6

8 Vowles, Kevin Mercantile 03:59.64 7

1 James, Gavin Manly-Warringah 04:08.02 8

9 Rogers, George Holdfast Bay

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 08:44
Race #3, K1 1000 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Murray, Glen Gold Coast 03:43.79 1

5 Michael, Luke St George 03:44.66 2

9 Smith, Tate Cape Byron 03:45.05 3

6 Botha, Alex Onkaparinga 03:51.12 4

3 Welsh, Dale Holdfast Bay 03:51.17 5

2 Sloss, Dane Gold Coast 03:53.73 6

7 Bonney, Damon Mercantile 03:53.79 7

8 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 04:01.89 8

1 Bayer, James Holdfast Bay

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 08:51
Race #4, K1 1000 Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Singleton, Glenn Mercantile 03:44.93 1

3 Baker, Reece Sorrento 03:47.76 2

4 Michael, Jake St George 03:49.55 3

6 Jacobs, Tim Manly-Warringah 03:51.45 4

2 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 03:57.46 5

8 Halpin, Mark Burley Griffin 04:00.80 6

1 Clark, Grant Fairfield 04:30.54 7

7 McGee, Sean Mercantile

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 08:58
Race #5, K1 1000 Heat 5 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Alagich, Chris West Lakes 03:50.12 1

6 Vermey, Steven St George 03:51.29 2

7 Flower, Matthew Mitta Mitta 03:56.12 3

5 Smith, David Illawarra 03:56.62 4

2 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 03:57.82 5

8 Stedman, Ty Sorrento 04:04.13 6

1 Coutts, Aaron Ivanhoe-Northcote 04:16.80 7

3 Carrie, Alistair Mercantile

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 09:05
Race #6, K1 1000 16 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Hardy, Pierce Kawana Waters 04:01.84 1

4 Rovira, Alexander Ascot 04:17.39 2

5 Wood, Chris Sorrento 04:23.40 3

2 Beale, Caleb Kawana Waters 04:23.94 4

1 Hollindale, Matthew Kawana Waters 04:24.31 5

6 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 04:26.52 6

7 McNamara, William West Lakes 04:40.57 7

3 Gohier, Benjamin Kawana Waters 05:02.76 8

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 09:12
Race #7, K1 1000 16 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Fletcher, Laurence West Lakes 04:12.20 1

3 Beaver, Michael Indooroopilly 04:20.89 2

7 Boon, Joshua Manly-Warringah 04:21.70 3

2 De Haas, Jake Canning River 04:23.55 4

4 Refeld, Dan Sorrento 04:29.15 5

6 Jackson, Christopher Sorrento 04:41.31 6

5 Robinson, James Cobram-Barooga 05:04.02 7

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 09:19
Race #8, K1 1000 16 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Rice, Brendan Sorrento 04:16.77 1

8 Boerema, Tomas Onkaparinga 04:18.68 2

6 Haniford, Luke West Lakes 04:21.28 3

5 Arvier, Matthew Indooroopilly 04:30.50 4

7 Funtowicz, Paul Sorrento 04:30.72 5

2 Cornish, James Indooroopilly 04:39.24 6

4 Melville, Craig Western Australia 04:42.10 7

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 09:26
Race #9, K1 1000 16 Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Ray, Michael Canning River 04:15.33 1

8 Bendeich, Joe Currumbin Creek 04:21.03 2

6 Alger, Eric Patterson Lakes 04:21.20 3

7 Gallard, Ben Onkaparinga 04:22.32 4

5 Duggin, Matt West Lakes 04:32.27 5

4 Hatfield, Jack Manly-Warringah 04:44.71 6

3 Thatcher, Josh Canning River 04:45.42 7

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 09:33
Race #10, WK1 1000 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 04:14.47 1

7 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:15.54 2

8 Mitchell, Allison Mercantile 04:25.33 3

2 Field, Khalee Holdfast Bay 04:31.43 4

4 Edwards, Suzi Manly-Warringah 04:33.61 5

3 Deek, Diana Canada 04:35.23 6

6 Haymes, Anna Holdfast Bay

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 09:40
Race #11, WK1 1000 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wood, Andrea Gold Coast 04:19.78 1

4 Field, Chantel Holdfast Bay 04:22.85 2

6 Bateman, Jenni Sorrento 04:25.67 3

7 McGrath, Kate Manly-Warringah 04:29.78 4

3 Ley, Tiffany Holdfast Bay 04:45.20 5

2 Boerema, Mieke Onkaparinga

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 09:47
Race #12, WK1 1000 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Davis, Jemimah Holdfast Bay 04:27.13 1

2 Belcher, Lani Indooroopilly 04:29.89 2

8 Smith, Lauren Illawarra 04:31.50 3

3 Farr, Hilary Sorrento 04:38.84 4

7 Dehey, Sarah West Lakes 04:42.13 5

4 Persson, Karin Malte Kayak 04:58.37 6

5 Bonner, Kate Manly-Warringah 05:07.20 7

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 09:54
Race #13, WK1 1000 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Davies, Louise West Lakes 04:29.83 1

2 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 04:42.17 2

8 Brown, Karine Patterson Lakes 04:46.24 3

7 May, Aria Sorrento 04:48.41 4

4 Jonsson, Ilona Malte Kayak 04:53.07 5

6 Roberts, Alison Ascot 05:00.23 6

5 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 05:13.71 7

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 10:01
Race #14, WK1 1000 18 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 04:28.19 1

3 Rose, Megan Cobram-Barooga 04:38.90 2

2 Peters, Amy Mitta Mitta 04:40.91 3

8 Peters, Emma Mitta Mitta 04:41.35 4

4 Hammond, Kathleen Swan 04:44.35 5

6 Stone, Casey Sherbrooke-Knox 04:48.80 6

5 Hellgren, Sandra Malte Kayak 05:03.65 7

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 10:29
Race #15, K1 1000 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Goble, Matthew West Lakes 03:55.63 1

4 Davis, Rupert Christian Brothers College 03:57.95 2

5 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 03:58.66 3

2 Boon, Haydn Manly-Warringah 04:02.74 4

8 Arundel, Luke Sunshine Coast 04:02.95 5

1 Jenkin, Beau Mercantile 04:03.35 6

3 Herrera, Thomas Sorrento 04:10.10 7

6 Knauer, Michael Onkaparinga 04:17.18 8

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 10:36
Race #16, K1 1000 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Thomson, Dale Onkaparinga 03:53.81 1

8 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:56.26 2

3 Blanche, Dean St George 04:00.26 3

4 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 04:01.55 4

7 Donkin, Tim Indooroopilly 04:04.94 5

6 French, Rhys West Lakes 04:10.78 6

1 Alger, Arthur Patterson Lakes 04:11.84 7

5 Berry, Joseph Sorrento 04:13.42 8

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 10:43
Race #17, K1 1000 18 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Norton, Sam Derwent 03:58.09 1

1 Buckton, Brendon Sydney Northern Beaches 03:58.61 2

7 Robertson, Angus Illawarra 04:06.81 3

5 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 04:11.62 4

3 Linardi, Kurt Ascot 04:21.46 5

6 Culbertson, Liam Footscray 04:26.71 6

2 Bartram, Roy Mitta Mitta 04:34.90 7

4 Duggin, Matt West Lakes

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 11:04
Race #18, K1 1000 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Morrison, Luke Onkaparinga 03:44.34 1

7 Smith, Tate Cape Byron 03:44.80 2

8 Jacobs, Tim Manly-Warringah 03:45.79 3

6 Hipwood, Troy Currumbin Creek 03:47.95 4

2 Christiansen, Piers Mercantile 03:50.89 5

3 Vermey, Steven St George 03:51.78 6

1 Gargiulo, Peter Mercantile 03:53.27 7

9 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 04:06.07 8

4 Singleton, Glenn Mercantile DNF

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 11:11
Race #19, K1 1000 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rhodes, David Cape Byron 03:41.08 1

6 Michael, Luke St George 03:42.35 2

4 Alagich, Chris West Lakes 03:42.90 3

8 Smith, David Illawarra 03:43.75 4

3 Cowdrey, Glenn St George 03:46.97 5

7 Michael, Jake St George 03:49.25 6

2 Young, Luke Currumbin Creek 03:49.48 7

1 Welsh, Dale Holdfast Bay 03:50.12 8

9 Needham, Justin Holdfast Bay 03:53.20 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 11:18
Race #20, K1 1000 Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:44.14 1

5 Murray, Glen Gold Coast 03:46.39 2

2 Botha, Alex Onkaparinga 03:47.51 3

6 Baker, Reece Sorrento 03:48.92 4

3 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 03:50.96 5

8 MacDonald, Ross Mercantile 03:53.22 6

9 Sloss, Dane Gold Coast 03:53.95 7

7 Flower, Matthew Mitta Mitta 03:55.91 8

1 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 04:12.03 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 12:07
Race #21, WK1 1000 16 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Smith, Lauren Illawarra 04:25.54 1

2 Andersson, Klara Malte Kayak 04:30.62 2

4 Granstedt, Agneta Malte Kayak 04:46.46 3

3 Tiley, Samantha Indooroopilly 04:47.30 4

7 Robinson, Madison Cobram-Barooga 04:53.73 5

6 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 05:05.78 6

5 Meywes, Anneliese Currumbin Creek 05:21.86 7

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 12:14
Race #22, WK1 1000 16 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Burton-Hockam, Rhyann Kawana Waters 04:45.61 1

7 Velin, Cecilia Malte Kayak 04:53.02 2

2 Higgins, Stacey Sunshine Coast 04:57.78 3

4 Morrissey, Theda Ascot 04:59.44 4

6 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 04:59.47 5

3 Le Lievre, Riley Sherbrooke-Knox 05:19.79 6

5 Larsen, Sarah Manly-Warringah 05:29.62 7

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 12:21
Race #23, WK1 1000 16 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Schorer, Melanie Sorrento 04:36.82 1

7 Grinceri, Eleanor Sorrento 04:41.17 2

4 Brennan, Bess Indooroopilly 05:03.77 3

8 Ferguson, Kate Holdfast Bay 05:09.93 4

5 Lamb, Alycia Sherbrooke-Knox 05:16.49 5

3 Macklin, Kara Kawana Waters 05:17.17 6

2 Marshall, Samantha Manly-Warringah

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 12:28
Race #24, K1 1000 18 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Boon, Haydn Manly-Warringah 03:50.07 1

5 Davis, Rupert Christian Brothers College 03:51.28 2

4 Blanche, Dean St George 03:53.59 3

2 Donkin, Tim Indooroopilly 04:00.30 4

1 Jenkin, Beau Mercantile 04:02.51 5

6 Robertson, Angus Illawarra 04:05.11 6

3 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 04:09.57 7

9 Alger, Arthur Patterson Lakes 04:15.25 8

8 Culbertson, Liam Footscray 04:22.81 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 12:35
Race #25, K1 1000 18 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 03:54.85 1

5 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:56.54 2

3 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 03:56.82 3

4 Buckton, Brendon Sydney Northern Beaches 03:56.92 4

7 Arundel, Luke Sunshine Coast 04:04.13 5

1 Herrera, Thomas Sorrento 04:05.90 6

8 French, Rhys West Lakes 04:07.77 7

2 Linardi, Kurt Ascot 04:19.89 8

9 Bartram, Roy Mitta Mitta 04:28.01 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 13:10
Race #26, K2 1000 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Rhodes, David
Collins, Daniel
Cape Byron
Cronulla-Sutherland
03:26.34 1

5 Singleton, Glenn
Jacobs, Tim
Mercantile
Manly-Warringah
03:28.56 2

1 Carrie, Alistair
Christiansen, Piers
Mercantile
Mercantile
03:30.24 3

8 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
03:32.57 4

6 Morrison, Luke
Schumacher, Tony
Onkaparinga
St George
03:34.28 5

7 Galaz, Tim
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:35.04 6

2 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
03:35.39 7

4 Halpin, Mark
Vowles, Kevin
Burley Griffin
Mercantile
03:43.91 8

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 13:17
Race #27, K2 1000 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

1 Wallace, Ken
Hipwood, Troy
Currumbin Creek
Currumbin Creek
03:27.28 1

6 Quill, Justin
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:34.31 2

2 Smith, Tate
Murray, Glen
Cape Byron
Gold Coast
03:39.04 3

4 Sloss, Dane
McGee, Sean
Gold Coast
Mercantile
03:39.72 4

8 Baker, Reece
Baker, Michael
Sorrento
Sorrento
03:40.11 5

7 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
03:43.41 6

5 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
03:52.28 7

3 Munro, David
Butler, Trent
Manly-Warringah
Manly-Warringah

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 13:24
Race #28, K2 1000 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Ferguson, Steve
Walker, Mike
New Zealand
New Zealand
03:24.59 1

7 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
03:33.38 2

6 Young, Luke
Smith, David
Currumbin Creek
Illawarra
03:33.96 3

5 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
03:35.88 4

8 Austin, Darren
Gorrie, Christian
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
03:36.50 5

3 French, Mathew
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
03:36.61 6

4 Welsh, Dale
Needham, Justin
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:41.44 7

1 Ferguson, Andrew
Bayer, Samuel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:45.08 8

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 13:31
Race #29, K1 1000 16 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Hardy, Pierce Kawana Waters 04:02.96 1

4 Beaver, Michael Indooroopilly 04:20.29 2

6 Boerema, Tomas Onkaparinga 04:23.65 3

3 Alger, Eric Patterson Lakes 04:23.74 4

7 Gallard, Ben Onkaparinga 04:26.64 5

8 Hollindale, Matthew Kawana Waters 04:26.74 6

2 Funtowicz, Paul Sorrento 04:34.53 7

9 McNamara, William West Lakes 04:36.39 8

1 Jackson, Christopher Sorrento 04:41.54 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 13:38
Race #30, K1 1000 16 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fletcher, Laurence West Lakes 04:15.74 1

4 Bendeich, Joe Currumbin Creek 04:18.98 2

3 Haniford, Luke West Lakes 04:20.63 3

2 Beale, Caleb Kawana Waters 04:25.53 4

6 Wood, Chris Sorrento 04:25.56 5

8 Refeld, Dan Sorrento 04:30.92 6

1 Melville, Craig Western Australia 04:46.33 7

9 Hatfield, Jack Manly-Warringah 04:51.91 8

7 Arvier, Matthew Indooroopilly 05:06.69 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 13:45
Race #31, K1 1000 16 Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Ray, Michael Canning River 04:14.12 1

6 Rovira, Alexander Ascot 04:17.40 2

4 Rice, Brendan Sorrento 04:20.92 3

3 Boon, Joshua Manly-Warringah 04:23.00 4

2 Duggin, Matt West Lakes 04:25.39 5

7 De Haas, Jake Canning River 04:27.29 6

1 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 04:38.29 7

8 Cornish, James Indooroopilly 04:38.50 8

9 Thatcher, Josh Canning River 04:51.97 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 14:06
Race #32, WK1 1000 16 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Andersson, Klara Malte Kayak 04:26.78 1

7 Tiley, Samantha Indooroopilly 04:42.87 2

2 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 04:55.43 3

6 Brennan, Bess Indooroopilly 04:57.77 4

1 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 04:58.93 5

4 Higgins, Stacey Sunshine Coast 04:59.27 6

3 Ferguson, Kate Holdfast Bay 05:08.53 7

8 Macklin, Kara Kawana Waters 05:11.49 8

9 Larsen, Sarah Manly-Warringah 05:24.85 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 14:13
Race #33, WK1 1000 16 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Grinceri, Eleanor Sorrento 04:36.82 1

6 Granstedt, Agneta Malte Kayak 04:39.84 2

5 Velin, Cecilia Malte Kayak 04:40.56 3

7 Robinson, Madison Cobram-Barooga 04:53.17 4

3 Morrissey, Theda Ascot 05:08.08 5

1 Meywes, Anneliese Currumbin Creek 05:14.45 6

8 Le Lievre, Riley Sherbrooke-Knox 05:20.23 7

2 Lamb, Alycia Sherbrooke-Knox 05:22.55 8

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 14:41
Race #34, WK2 1000 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Oldenhof, Lisa
Meek, Chantal
Canning River
Manly-Warringah
03:42.67 1

6 Forgione, Kate
Barclay, Kate
Canning River
West Lakes
03:48.55 2

7 Field, Khalee
Mitchell, Allison
Holdfast Bay
Mercantile
04:00.63 3

5 McGrath, Kate
Edwards, Suzi
Manly-Warringah
Manly-Warringah
04:12.19 4

3 Wilkinson, Katrina
Bateman, Jenni
Cape Byron
Sorrento
CAP

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 14:48
Race #35, K2 1000 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Norton, Sam
Sirote, Chris
Derwent
Sydney Northern Beaches
03:41.94 1

5 Buckton, Brendon
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
03:43.15 2

7 Berry, Joseph
Herrera, Thomas
Sorrento
Sorrento
03:44.22 3

2 Linardi, Kurt
Rovira, Alexander
Ascot
Ascot
03:51.60 4

3 Culbertson, Liam
Alger, Arthur
Footscray
Patterson Lakes
03:57.48 5

4 Jenkin, Beau
Kowarzik, Mitch
Mercantile
Sherbrooke-Knox
04:41.67 6

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 14:55
Race #36, K2 1000 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Thomson, Dale
Goble, Matthew
Onkaparinga
West Lakes
03:36.29 1

5 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
03:41.44 2

6 Wilkinson, Dane
Donkin, Tim
Currumbin Creek
Indooroopilly
03:42.51 3

4 Davis, Rupert
French, Rhys
Christian Brothers College
West Lakes
03:52.58 4

3 Bartram, Roy
Arundel, Luke
Mitta Mitta
Sunshine Coast
03:54.41 5

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 15:23
Race #37, WK1 1000 18 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Belcher, Lani Indooroopilly 04:23.20 1

6 Peters, Amy Mitta Mitta 04:24.85 2

3 Peters, Emma Mitta Mitta 04:30.56 3

7 Farr, Hilary Sorrento 04:32.02 4

2 Jonsson, Ilona Malte Kayak 04:39.82 5

8 Stone, Casey Sherbrooke-Knox 04:43.08 6

1 Persson, Karin Malte Kayak 04:46.84 7

4 Brown, Karine Patterson Lakes 04:51.31 8

9 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 05:05.34 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 15:30
Race #38, WK1 1000 18 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 04:13.61 1

6 Smith, Lauren Illawarra 04:13.74 2

4 Rose, Megan Cobram-Barooga 04:21.16 3

7 Dehey, Sarah West Lakes 04:29.16 4

2 Hammond, Kathleen Swan 04:32.37 5

9 Hellgren, Sandra Malte Kayak 04:42.49 6

3 May, Aria Sorrento 04:43.14 7

8 Roberts, Alison Ascot 04:49.04 8

1 Bonner, Kate Manly-Warringah 04:52.98 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 15:37
Race #39, K2 1000 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Smith, Tate
Murray, Glen
Cape Byron
Gold Coast
03:17.70 1

5 Singleton, Glenn
Jacobs, Tim
Mercantile
Manly-Warringah
03:17.82 2

6 Young, Luke
Smith, David
Currumbin Creek
Illawarra
03:17.85 3

3 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
03:22.80 4

7 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
03:24.67 5

8 French, Mathew
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
03:30.06 6

1 Galaz, Tim
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:30.32 7

2 Baker, Reece
Baker, Michael
Sorrento
Sorrento
03:34.10 8

9 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
03:43.83 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 15:44
Race #40, K2 1000 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
03:18.94 1

6 Carrie, Alistair
Christiansen, Piers
Mercantile
Mercantile
03:19.38 2

4 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
03:19.61 3

5 Quill, Justin
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:19.63 4

9 Welsh, Dale
Needham, Justin
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:24.24 5

2 Austin, Darren
Gorrie, Christian
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
03:28.34 6

1 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
03:30.23 7

3 Sloss, Dane
McGee, Sean
Gold Coast
Mercantile
03:41.04 8

7 Morrison, Luke
Schumacher, Tony
Onkaparinga
St George
04:07.77 9

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 15:51
Race #41, K2 1000 16 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Bendeich, Joe
Hollindale, Matthew
Currumbin Creek
Kawana Waters
03:48.30 1

7 Ray, Michael
Rice, Brendan
Canning River
Sorrento
03:51.03 2

3 Haniford, Luke
McNamara, William
West Lakes
West Lakes
03:53.45 3

5 Arvier, Matthew
Beaver, Michael
Indooroopilly
Indooroopilly
03:56.12 4

4 Boon, Joshua
Hatfield, Jack
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:59.48 5

6 Jackson, Christopher
Melville, Craig
Sorrento
Western Australia
04:17.65 6

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 15:58
Race #42, K2 1000 16 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Boerema, Tomas
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
West Lakes
03:42.60 1

7 Beale, Caleb
Hardy, Pierce
Kawana Waters
Kawana Waters
03:47.06 2

5 De Haas, Jake
Funtowicz, Paul
Canning River
Sorrento
03:47.61 3

4 Refeld, Dan
Wood, Chris
Sorrento
Sorrento
03:49.18 4

3 Gallard, Ben
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
03:53.31 5

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 16:30
Race #43, WK2 1000 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Belcher, Lani
Brigden-Jones, Jo
Indooroopilly
Sydney Northern Beaches
04:03.16 1

2 Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie
Sorrento
Sorrento
04:03.65 2

4 Persson, Karin
Hellgren, Sandra
Malte Kayak
Malte Kayak
04:15.85 3

5 Rose, Megan
Brown, Karine
Cobram-Barooga
Patterson Lakes
04:16.23 4

7 Higgins, Stacey
Stone, Casey
Sunshine Coast
Sherbrooke-Knox
04:27.04 5

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2006 8 March 2006 16:37
Race #44, WK2 1000 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Peters, Emma
Peters, Amy
Mitta Mitta
Mitta Mitta
04:08.34 1

3 Jonsson, Ilona
Granstedt, Agneta
Malte Kayak
Malte Kayak
04:14.05 2

6 Roberts, Alison
Farr, Hilary
Ascot
Sorrento
04:15.92 3

4 Hammond, Kathleen
May, Aria
Swan
Sorrento
04:18.85 4

7 Bonner, Kate
Horsnell, Larissa
Manly-Warringah
Manly-Warringah
04:38.57 5

Printed 8 March 2006 18:52 by JRaceman