Printed February 19, 2006 3:32 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 8:30 AM
Race #1, K1 1000 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fouhy, Ben New Zealand 03:38.38 1

4 Rhodes, David Cape Byron 03:41.33 2

6 Morrison, Luke Onkaparinga 03:44.54 3

3 Young, Luke Currumbin Creek 03:45.23 4

8 Baker, Reece Sorrento 03:47.37 5

1 McDowell, Marty New Zealand 03:48.02 6

7 Feathery, James New Zealand 03:50.86 7

9 Bayer, Samuel Holdfast Bay 03:56.88 8

2 Baker, Tony Manly-Warringah 04:28.66 9

Printed February 19, 2006 3:32 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 8:37 AM
Race #2, K1 1000 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:46.95 1

4 Welsh, Dale Holdfast Bay 03:48.96 2

6 Botha, Alex Onkaparinga 03:49.00 3

7 Galaz, Tim Holdfast Bay 03:49.94 4

9 Buttel, Paul Illawarra 03:54.63 5

3 Sloss, Dane Gold Coast 03:57.07 6

2 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 03:58.65 7

1 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 04:02.00 8

8 Peters, Colin Mitta Mitta 04:38.61 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 8:44 AM
Race #3, K1 1000 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Smith, David Illawarra 03:41.30 1

5 Michael, Luke St George 03:41.87 2

3 Hipwood, Troy Currumbin Creek 03:43.30 3

8 Mitchell, Travis New Zealand 03:44.19 4

4 Carrie, Alistair Mercantile 03:47.14 5

9 Brain, Robbie Mercantile 04:04.09 6

1 James, Gavin Manly-Warringah 04:09.46 7

2 Daley, Damien Manly-Warringah

7 Spur, Lieven Germany

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 8:51 AM
Race #4, K1 1000 Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Murray, Glen Gold Coast 03:45.10 1

6 Michael, Jake St George 03:46.31 2

5 Jacobs, Tim Manly-Warringah 03:46.52 3

4 MacDonald, Ross Mercantile 03:48.94 4

7 Bonney, Damon Mercantile 03:51.02 5

2 McGee, Sean Mercantile 03:53.27 6

3 French, Mathew Mercantile 04:00.41 7

9 Halpin, Mark Burley Griffin 04:05.25 8

1 Stedman, Ty Sorrento 04:07.49 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 8:58 AM
Race #5, K1 1000 Heat 5 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Singleton, Glenn Mercantile 03:41.03 1

4 Teear, Fred New Zealand 03:42.97 2

7 Vermey, Steven St George 03:47.27 3

1 O'Connor, Shaun New Zealand 03:47.90 4

9 Gargiulo, Peter Mercantile 03:50.74 5

2 Baker, Michael Sorrento 03:55.30 6

8 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 03:59.41 7

5 Christiansen, Piers Mercantile 04:09.58 8

3 Tutt, Kurt Cape Byron 04:22.96 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 9:05 AM
Race #6, K1 1000 Heat 6 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Alagich, Chris West Lakes 03:45.61 1

4 Cowdrey, Glenn St George 03:46.24 2

5 Burbidge, Troy New Zealand 03:48.38 3

3 Gorrie, Christian Sherbrooke-Knox 03:51.14 4

7 Flower, Matthew Mitta Mitta 03:54.23 5

1 Vowles, Kevin Mercantile 04:00.81 6

8 DePalma, John Manly-Warringah 04:09.92 7

2 Clark, Grant Fairfield 04:30.62 8

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 9:26 AM
Race #9, K1 1000 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Goble, Matthew West Lakes 03:58.28 1

7 Norton, Sam Derwent 04:00.98 2

8 Jenkin, Beau Sherbrooke-Knox 04:01.42 3

2 Arundel, Luke Sunshine Coast 04:02.86 4

5 Collins, Sean New Zealand 04:08.66 5

6 Welch, Ryan New Zealand 04:09.60 6

1 Berry, Joseph Sorrento 04:13.03 7

4 Abood, Cameron Mitta Mitta 04:21.95 8

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 9:33 AM
Race #10, K1 1000 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Thomson, Dale Onkaparinga 03:53.77 1

7 Donkin, Tim Indooroopilly 03:54.40 2

5 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 03:57.61 3

4 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 04:05.48 4

6 Sly, Steven New Zealand 04:06.63 5

3 Herrera, Thomas Sorrento 04:07.70 6

2 Cross, Ben New Zealand 04:22.69 7

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 9:40 AM
Race #11, K1 1000 18 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Boon, Haydn Manly-Warringah 03:55.98 1

5 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:57.54 2

6 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 04:01.33 3

7 Blanche, Dean St George 04:02.55 4

3 Bicknell, Scott New Zealand 04:12.11 5

4 Robertson, Angus Illawarra 04:13.46 6

2 Bartram, Roy Mitta Mitta 04:37.81 7

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 10:22 AM
Race #12, K2 1000 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

1 Michael, Luke
Michael, Jake
St George
St George
03:20.74 1

8 Jacobs, Tim
Singleton, Glenn
Manly-Warringah
Mercantile
03:21.86 2

6 Cowdrey, Glenn
Vermey, Steven
St George
St George
03:31.60 3

3 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
03:33.24 4

2 McGee, Sean
Baker, Reece
Mercantile
Sorrento
03:34.47 5

4 Brain, Robbie
Vowles, Kevin
Mercantile
Mercantile
03:41.42 6

7 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
03:53.73 7

5 Minchin, Mark
Sloss, Dane
Spur, Lieven
Manly-Warringah
Gold Coast
Germany

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 10:29 AM
Race #13, K2 1000 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Smith, David
Young, Luke
Illawarra
Currumbin Creek
03:27.90 1

2 Quill, Justin
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:30.46 2

4 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
03:33.90 3

7 Christiansen, Piers
Carrie, Alistair
Mercantile
Mercantile
03:37.98 4

6 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
03:47.46 5

3 Butler, Trent
Munro, David
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:52.24 6

8 Tutt, Kurt
Daley, Damien
Cape Byron
Manly-Warringah

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 10:36 AM
Race #14, K2 1000 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Hipwood, Troy
Wallace, Ken
Currumbin Creek
Currumbin Creek
03:27.39 1

8 Phillips, Jesse
Davey, Lee
Sorrento
Swan
03:32.53 2

4 French, Mathew
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
03:33.98 3

2 Gorrie, Christian
Halpin, Mark
Sherbrooke-Knox
Burley Griffin
03:35.88 4

5 Baker, Michael
Stedman, Ty
Sorrento
Sorrento
03:36.66 5

6 Feathery, James
Sly, Steven
New Zealand
New Zealand
03:38.69 6

7 Bayer, Samuel
Ferguson, Andrew
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:48.49 7

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 10:43 AM
Race #15, WK1 1000 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 04:05.14 1

8 Barclay, Kate West Lakes 04:10.11 2

7 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:10.38 3

9 Wood, Andrea Gold Coast 04:11.38 4

2 Richly, Silvio (C boat) Germany 04:15.03 5

1 Lachmann, Torsten (C boat) Penrith Valley 04:18.60 6

5 Holmes, Kirsty Kawana Waters 04:21.19 7

3 Anglem, Kristina New Zealand 04:23.78 8

4 Carrie, Ella Mercantile 04:39.13 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 10:50 AM
Race #16, WK1 1000 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Taylor, Erin New Zealand 04:14.48 1

1 Field, Chantel Holdfast Bay 04:14.96 2

3 Wilkinson, Katrina Cape Byron 04:20.26 3

6 McGrath, Kate Manly-Warringah 04:23.73 4

8 Berridge-Hart, Jessica New Zealand 04:30.42 5

5 Field, Khalee Holdfast Bay 04:38.47 6

2 Simper, Rachel Gold Coast

7 Davis, Hannah Holdfast Bay

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 10:57 AM
Race #17, WK1 1000 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Rankin, Amanda Gold Coast 04:09.99 1

4 Yardley, Elyse Illawarra 04:14.72 2

6 Ringsted, Mie Denmark 04:16.52 3

1 Bateman, Jenni Sorrento 04:19.95 4

5 Mitchell, Allison Mercantile 04:22.24 5

8 Richards, Connie New Zealand 04:30.75 6

7 Ley, Tiffany Holdfast Bay 04:40.36 7

2 CurryKenny, Lisa Kawana Waters

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 11:04 AM
Race #18, WK1 1000 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 04:22.55 1

5 Belcher, Lani Indooroopilly 04:23.59 2

7 Peters, Amy Mitta Mitta 04:37.25 3

3 Peters, Emma Mitta Mitta 04:37.99 4

4 Brown, Karine Patterson Lakes 04:47.95 5

2 Keelan, Rebecca Sydney Northern Beaches 05:04.57 6

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 11:11 AM
Race #19, WK1 1000 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Davies, Louise West Lakes 04:25.51 1

5 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 04:30.97 2

7 Rose, Megan Cobram-Barooga 04:36.39 3

4 Matthews, Charlotte New Zealand 04:39.23 4

2 Blyde, Alyssa New Zealand 04:52.84 5

6 Chapman, Nikki Sydney Northern Beaches

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 11:18 AM
Race #20, K1 1000 18 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Norton, Sam Derwent 03:52.60 1

3 Blanche, Dean St George 03:53.13 2

4 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 03:53.43 3

6 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 03:55.64 4

7 Arundel, Luke Sunshine Coast 04:04.39 5

2 Sly, Steven New Zealand 04:07.11 6

8 Robertson, Angus Illawarra 04:08.95 7

1 Welch, Ryan New Zealand 04:10.66 8

9 Cross, Ben New Zealand 04:18.43 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 11:25 AM
Race #21, K1 1000 18 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:52.79 1

5 Donkin, Tim Indooroopilly 03:54.78 2

3 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 03:54.79 3

2 Bicknell, Scott New Zealand 04:04.36 4

6 Jenkin, Beau Sherbrooke-Knox 04:04.92 5

7 Collins, Sean New Zealand 04:06.30 6

8 Herrera, Thomas Sorrento 04:11.73 7

1 Berry, Joseph Sorrento 04:17.20 8

9 Bartram, Roy Mitta Mitta 04:36.58 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 12:00 PM
Race #22, K1 1000 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fouhy, Ben New Zealand 03:34.43 1

6 Michael, Luke St George 03:38.46 2

8 Young, Luke Currumbin Creek 03:40.04 3

4 Murray, Glen Gold Coast 03:40.46 4

3 Cowdrey, Glenn St George 03:42.79 5

7 Botha, Alex Onkaparinga 03:43.40 6

2 Vermey, Steven St George 03:46.67 7

1 MacDonald, Ross Mercantile 03:47.15 8

9 Carrie, Alistair Mercantile 03:50.94 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 12:07 PM
Race #23, K1 1000 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:37.49 1

6 Rhodes, David Cape Byron 03:38.95 2

4 Singleton, Glenn Mercantile 03:39.48 3

3 Michael, Jake St George 03:44.79 4

7 Hipwood, Troy Currumbin Creek 03:46.30 5

1 O'Connor, Shaun New Zealand 03:47.27 6

9 Baker, Reece Sorrento 03:48.49 7

2 Burbidge, Troy New Zealand 03:53.09 8

8 Galaz, Tim Holdfast Bay 03:58.50 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 12:14 PM
Race #24, K1 1000 Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Smith, David Illawarra 03:39.92 1

3 Teear, Fred New Zealand 03:40.14 2

7 Morrison, Luke Onkaparinga 03:43.93 3

2 Jacobs, Tim Manly-Warringah 03:44.37 4

4 Alagich, Chris West Lakes 03:44.99 5

8 Mitchell, Travis New Zealand 03:46.41 6

9 McDowell, Marty New Zealand 03:46.50 7

1 Gorrie, Christian Sherbrooke-Knox 03:47.49 8

6 Welsh, Dale Holdfast Bay 03:47.69 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 1:17 PM
Race #25, K2 1000 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Thomson, Dale
Goble, Matthew
Onkaparinga
West Lakes
03:33.03 1

6 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
03:34.13 2

5 Wilkinson, Dane
Donkin, Tim
Currumbin Creek
Indooroopilly
03:34.31 3

2 Sirote, Chris
Norton, Sam
Sydney Northern Beaches
Derwent
03:46.77 4

4 Arundel, Luke
Beaver, Michael
Sunshine Coast
Indooroopilly
03:52.48 5

7 Robertson, Angus
Bartram, Roy
Illawarra
Mitta Mitta
04:12.89 6

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 1:24 PM
Race #26, K2 1000 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
03:40.99 1

2 Berry, Joseph
Herrera, Thomas
Sorrento
Sorrento
03:43.85 2

6 Bicknell, Scott
Cross, Ben
New Zealand
New Zealand
03:45.60 3

7 Jenkin, Beau
Abood, Cameron
Sherbrooke-Knox
Mitta Mitta
03:46.12 4

3 Collins, Sean
Welch, Ryan
New Zealand
New Zealand
03:54.17 5

4 Boon, Joshua
Dunbar, Wayne
Manly-Warringah
Manly-Warringah

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 1:31 PM
Race #27, WK1 1000 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Barclay, Kate West Lakes 04:07.15 1

7 Wood, Andrea Gold Coast 04:07.57 2

9 Richly, Silvio (C boat) Germany 04:12.05 3

6 Ringsted, Mie Denmark 04:14.46 4

3 Bateman, Jenni Sorrento 04:15.42 5

8 Richards, Connie New Zealand 04:20.88 6

4 Wilkinson, Katrina Cape Byron 04:22.72 7

1 Anglem, Kristina New Zealand 04:23.82 8

2 Berridge-Hart, Jessica New Zealand 04:35.58 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 1:38 PM
Race #28, WK1 1000 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:10.09 1

4 Yardley, Elyse Illawarra 04:11.24 2

5 Field, Chantel Holdfast Bay 04:13.80 3

0 Lachmann, Torsten (C boat) Penrith Valley 04:18.50 4

7 Holmes, Kirsty Kawana Waters 04:19.55 5

3 McGrath, Kate Manly-Warringah 04:21.75 6

2 Mitchell, Allison Mercantile 04:21.92 7

8 Field, Khalee Holdfast Bay 04:23.79 8

1 Carrie, Ella Mercantile 04:24.33 9

9 Ley, Tiffany Holdfast Bay 04:43.69 10

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 1:59 PM
Race #29, K2 1000 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Jacobs, Tim
Singleton, Glenn
Manly-Warringah
Mercantile
03:22.80 1

2 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
03:24.52 2

4 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
03:25.88 3

6 French, Mathew
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
03:29.97 4

7 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
03:33.20 5

3 Gorrie, Christian
Halpin, Mark
Sherbrooke-Knox
Burley Griffin
03:35.59 6

8 Feathery, James
Sly, Steven
New Zealand
New Zealand
03:38.37 7

1 Brain, Robbie
Vowles, Kevin
Mercantile
Mercantile
03:41.62 8

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 2:06 PM
Race #30, K2 1000 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Christiansen, Piers
Carrie, Alistair
Mercantile
Mercantile
03:24.87 1

5 Quill, Justin
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:26.15 2

4 Phillips, Jesse
Davey, Lee
Sorrento
Swan
03:26.25 3

6 Cowdrey, Glenn
Vermey, Steven
St George
St George
03:27.13 4

9 Bayer, Samuel
Ferguson, Andrew
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:34.81 5

7 McGee, Sean
Baker, Reece
Mercantile
Sorrento
03:39.89 6

2 Baker, Michael
Stedman, Ty
Sorrento
Sorrento
03:39.97 7

8 Butler, Trent
Munro, David
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:41.70 8

1 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
03:55.85 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 2:37 PM
Race #31, WK2 2500 18 Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Place

2 Peters, Emma
Peters, Amy
Mitta Mitta
Mitta Mitta
10:20.00 1

4 Rose, Megan
Brown, Karine
Cobram-Barooga
Patterson Lakes
10:26.00 2

1 Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie
Sorrento
Sorrento
10:50.00 3

3 Larsen, Sarah
Marshall, Samantha
Manly-Warringah
Manly-Warringah

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 17, 2006 2:44 PM
Race #32, K1 2500 18 Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Place

2 Norton, Sam Derwent 10:37.00 1

8 Herrera, Thomas Sorrento 10:46.00 2

1 Abood, Cameron Mitta Mitta 10:59.00 3

5 Berry, Joseph Sorrento 11:31.00 4

6 Bartram, Roy Mitta Mitta 12:16.00 5

3 Robinson, James Cobram-Barooga 12:44.00 6

2 Goble, Matthew West Lakes

4 Robertson, Angus Illawarra

7 Jenkin, Beau Sherbrooke-Knox

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 8:30 AM
Race #35, K1 1000 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Fouhy, Ben New Zealand 03:32.63 1 1

4 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:36.29 2

7 Rhodes, David Cape Byron 03:36.38 3

3 Michael, Luke St George 03:36.97 4

1 Singleton, Glenn Mercantile 03:38.94 5

6 Smith, David Illawarra 03:39.17 6

2 Teear, Fred New Zealand 03:40.85 7 2

9 Morrison, Luke Onkaparinga 03:43.99 8

8 Young, Luke Currumbin Creek 03:44.21 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 8:37 AM
Race #36, K1 1000 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Murray, Glen Gold Coast 03:41.82 1

4 Michael, Jake St George 03:42.05 2

2 Alagich, Chris West Lakes 03:42.20 3

9 Mitchell, Travis New Zealand 03:42.42 4

3 Cowdrey, Glenn St George 03:42.93 5

7 Hipwood, Troy Currumbin Creek 03:43.90 6

8 Botha, Alex Onkaparinga 03:44.40 7

6 Jacobs, Tim Manly-Warringah 03:45.92 8

1 O'Connor, Shaun New Zealand 03:46.12 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 8:44 AM
Race #37, WK1 1000 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 04:06.43 1

3 Barclay, Kate West Lakes 04:08.06 2

6 Rankin, Amanda Gold Coast 04:09.38 3

8 Wood, Andrea Gold Coast 04:10.74 4

4 Taylor, Erin New Zealand 04:12.04 5 1

0 Richly, Silvio (C boat) Germany 04:12.72 6 2

2 Yardley, Elyse Illawarra 04:13.09 7

7 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:14.23 8

1 Ringsted, Mie Denmark 04:19.19 9 3

9 Field, Chantel Holdfast Bay 04:24.96 10

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 8:51 AM
Race #38, WK1 1000 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Bateman, Jenni Sorrento 04:16.82 1

0 Lachmann, Torsten (C boat) Penrith Valley 04:18.56 2

7 Wilkinson, Katrina Cape Byron 04:21.20 3

4 Holmes, Kirsty Kawana Waters 04:21.38 4

2 Mitchell, Allison Mercantile 04:23.75 5

1 Anglem, Kristina New Zealand 04:24.84 6

3 Richards, Connie New Zealand 04:25.51 7

6 McGrath, Kate Manly-Warringah 04:25.83 8

8 Field, Khalee Holdfast Bay 04:27.04 9

9 Berridge-Hart, Jessica New Zealand 04:37.33 10

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 8:58 AM
Race #39, K2 1000 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

4 Thomson, Dale
Goble, Matthew
Onkaparinga
West Lakes
03:32.74 1

6 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
03:34.84 2

2 Wilkinson, Dane
Donkin, Tim
Currumbin Creek
Indooroopilly
03:36.14 3

5 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
03:37.24 4

8 Sirote, Chris
Norton, Sam
Sydney Northern Beaches
Derwent
03:39.03 5

3 Berry, Joseph
Herrera, Thomas
Sorrento
Sorrento
03:46.70 6

7 Bicknell, Scott
Cross, Ben
New Zealand
New Zealand
03:50.59 7 1

9 Arundel, Luke
Beaver, Michael
Sunshine Coast
Indooroopilly
03:53.28 8

1 Jenkin, Beau
Abood, Cameron
Sherbrooke-Knox
Mitta Mitta
03:57.56 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 9:05 AM
Race #40, WK1 1000 16 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Grinceri, Eleanor Sorrento 04:40.14 1

3 Schorer, Melanie Sorrento 04:41.28 2

4 Robinson, Madison Cobram-Barooga 05:04.34 3

6 Marshall, Samantha Manly-Warringah 05:27.47 4

2 Hill, Georgia Manly-Warringah 05:35.12 5

8 Larsen, Sarah Manly-Warringah 05:37.69 6

5 Keyte, Hayley Manly-Warringah

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 9:12 AM
Race #41, WK1 1000 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Davies, Louise West Lakes 04:16.24 1

3 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 04:18.96 2

4 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 04:19.67 3

6 Belcher, Lani Indooroopilly 04:26.44 4 1

2 Peters, Amy Mitta Mitta 04:26.76 5

7 Rose, Megan Cobram-Barooga 04:35.97 6

8 Peters, Emma Mitta Mitta 04:37.86 7

1 Matthews, Charlotte New Zealand 04:45.19 8 2

9 Brown, Karine Patterson Lakes 04:48.08 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 10:01 AM
Race #42, K2 1000 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Smith, David
Young, Luke
Illawarra
Currumbin Creek
03:23.07 1

5 Michael, Luke
Michael, Jake
St George
St George
03:23.26 2

7 Christiansen, Piers
Carrie, Alistair
Mercantile
Mercantile
03:25.18 3

6 Hipwood, Troy
Wallace, Ken
Currumbin Creek
Currumbin Creek
03:26.41 4

8 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
03:26.70 5

3 Jacobs, Tim
Singleton, Glenn
Manly-Warringah
Mercantile
03:28.07 6

9 Phillips, Jesse
Davey, Lee
Sorrento
Swan
03:30.93 7

1 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
03:31.05 8

2 Quill, Justin
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:35.80 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 10:08 AM
Race #43, K4 1000 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Berry, Joseph
Herrera, Thomas
Manly-Warringah
St George
Sorrento
Sorrento
03:18.15 1

6 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sirote, Chris
Norton, Sam
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Derwent
03:19.52 2

4 Wilkinson, Dane
Arundel, Luke
Beaver, Michael
Donkin, Tim
Currumbin Creek
Sunshine Coast
Indooroopilly
Indooroopilly
03:28.92 3

3 Jenkin, Beau
Robertson, Angus
Thomson, Dale
Bartram, Roy
Sherbrooke-Knox
Illawarra
Onkaparinga
Mitta Mitta
03:30.39 4

7 Bicknell, Scott
Collins, Sean
Cross, Ben
Welch, Ryan
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
03:26.79 DQ

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 10:50 AM
Race #44, WK2 1000 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

8 Peters, Emma
Peters, Amy
Mitta Mitta
Mitta Mitta
04:05.92 1

7 Brigden-Jones, Jo
Belcher, Lani
Sydney Northern Beaches
Indooroopilly
04:08.39 2

1 Rose, Megan
Brown, Karine
Cobram-Barooga
Patterson Lakes
04:17.46 3

4 Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie
Sorrento
Sorrento
04:18.55 4

3 Blyde, Alyssa
Matthews, Charlotte
New Zealand
New Zealand
04:27.28 5 1

6 Chapman, Nikki
Keelan, Rebecca
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
04:46.74 6

5 Larsen, Sarah
Marshall, Samantha
Manly-Warringah
Manly-Warringah
05:08.85 7

2 Wallace, Bernadette
Davies, Louise
Currumbin Creek
West Lakes

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 10:57 AM
Race #45, K1 1000 35 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Kenyon, Lawrence Manly-Warringah 04:26.72 1

6 Yeatman, Graeme Manly-Warringah 04:39.09 2

4 Peters, Colin Mitta Mitta 04:41.48 3

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 11:04 AM
Race #46, K1 1000 16 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Beaver, Michael Indooroopilly 04:19.84 1

7 Boon, Joshua Manly-Warringah 04:31.21 2

6 Robinson, James Cobram-Barooga 05:14.53 3

3 Dunbar, Wayne Manly-Warringah

4 Arvier, Matthew Indooroopilly

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 11:11 AM
Race #47, K1 1000 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Goble, Matthew West Lakes 03:54.23 1

6 Boon, Haydn Manly-Warringah 03:56.96 2

9 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 03:58.00 3

8 Blanche, Dean St George 03:58.22 4

7 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:58.50 5

3 Norton, Sam Derwent 04:00.79 6 1

2 Donkin, Tim Indooroopilly 04:00.87 7 2

1 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 04:02.78 8

4 Thomson, Dale Onkaparinga 04:05.41 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 11:18 AM
Race #48, K4 1000 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

4 Burns, Steve
Jacobs, Tim
Cowdrey, Glenn
Morrison, Luke
Goble, Matthew
Manly-Warringah
Manly-Warringah
St George
Onkaparinga
West Lakes
03:06.90 1

9 Christiansen, Piers
Quill, Justin
Singleton, Glenn
Carrie, Alistair
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile
03:07.65 2

8 Burbidge, Troy
McDowell, Marty
Mitchell, Travis
O'Connor, Shaun
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
03:09.16 3 1

2 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
McGee, Sean
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile
03:11.44 4

1 Baker, Michael
Baker, Reece
Phillips, Jesse
Davey, Lee
Sorrento
Sorrento
Sorrento
Swan
03:12.30 5

5 Tutt, Kurt
Vermey, Steven
Bayer, Samuel
Galaz, Tim
Cape Byron
St George
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:14.59 6

7 Brain, Robbie
Vowles, Kevin
French, Mathew
Flower, Matthew
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mitta Mitta
03:15.92 7

6 Gorrie, Christian
James, Gavin
Buckton, Alex
Austin, Darren
Sherbrooke-Knox
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
Ivanhoe-Northcote
03:21.06 8

3 Smith, David
Michael, Luke
Michael, Jake
Young, Luke
Illawarra
St George
St George
Currumbin Creek
03:04.52 DQ DQ

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 11:53 AM
Race #49, WK2 1000 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

2 Meek, Chantal
Oldenhof, Lisa
Manly-Warringah
Canning River
03:49.60 1

1 Simper, Rachel
Forgione, Kate
Gold Coast
Canning River
03:53.07 2

4 Pocock, Katie
Taylor, Erin
New Zealand
New Zealand
03:56.54 3 1

3 Wood, Anna
Cohen, Jasmin
Gold Coast
Kawana Waters
03:57.49 4

9 Yardley, Elyse
Boerema, Mieke
Illawarra
Onkaparinga
04:00.92 5

8 Richly, Silvio (C boat)
Lachmann, Torsten (C boat)
Germany
Penrith Valley
04:06.86 6 2

6 Roberts, Lauren
Venter, Tamaryn
New Zealand
New Zealand
04:10.31 7 3

7 Mitchell, Allison
Bateman, Jenni
Mercantile
Sorrento
04:10.58 8

5 Anglem, Kristina
Berridge-Hart, Jessica
New Zealand
New Zealand
04:16.35 9 4

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 12:00 PM
Race #50, K1 1000 20 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Baker, Michael Sorrento 03:57.46 1

5 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 03:57.86 2

7 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 04:03.74 3

3 Thomson, Dale Onkaparinga 04:10.99 4

6 James, Gavin Manly-Warringah 04:11.74 5

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 12:14 PM
Race #51.1, WK1 2500 16 Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Place

2 Larsen, Sarah Manly-Warringah

3 Marshall, Samantha Manly-Warringah

8 Robinson, Madison Cobram-Barooga

9 Hill, Georgia Manly-Warringah

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 12:14 PM
Race #51.2, WK1 2500 18 Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

2 Peters, Amy Mitta Mitta 11:15.07 1

7 Rose, Megan Cobram-Barooga 11:15.94 2

5 Belcher, Lani Indooroopilly 11:16.30 3 1

3 Peters, Emma Mitta Mitta 11:17.39 4

8 Robinson, Madison Cobram-Barooga 12:11.87 5

6 Brown, Karine Patterson Lakes 12:12.56 6

9 Hill, Georgia Manly-Warringah 14:52.98 7

1 Schorer, Melanie Sorrento

4 Grinceri, Eleanor Sorrento

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 12:21 PM
Race #52, K2 2500 18 Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Place

1 Boon, Joshua
Dunbar, Wayne
Manly-Warringah
Manly-Warringah

2 Berry, Joseph
Herrera, Thomas
Sorrento
Sorrento

3 Thomson, Dale
Goble, Matthew
Onkaparinga
West Lakes

4 Robertson, Angus
Bartram, Roy
Illawarra
Mitta Mitta

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 1:03 PM
Race #53, K4 1000 INVITE Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rhodes, David
Michael, Luke
Wallace, Ken
Singleton, Glenn
Cape Byron
St George
Currumbin Creek
Mercantile
02:59.45 1

4 Burns, Steve
Hipwood, Troy
Morrison, Luke
Alagich, Chris
Manly-Warringah
Currumbin Creek
Onkaparinga
West Lakes
03:04.87 2

6 Smith, David
Michael, Jake
Young, Luke
Murray, Glen
Illawarra
St George
Currumbin Creek
Gold Coast
03:06.26 3

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 3:15 PM
Race #54, WK1 500 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Rankin, Amanda Gold Coast 01:54.93 1

6 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 01:58.62 2

5 Oldenhof, Lisa Canning River 01:59.82 3

3 Field, Chantel Holdfast Bay 01:59.86 4

1 Davies, Louise West Lakes 02:01.11 5

8 Wilkinson, Katrina Cape Byron 02:03.22 6

2 CurryKenny, Lisa Kawana Waters 02:03.23 7

7 Holmes, Kirsty Kawana Waters 02:03.85 8

9 Richly, Silvio (C boat) Germany 01:57.74

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 3:20 PM
Race #55, WK1 500 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Meek, Chantal Manly-Warringah 01:53.78 1

4 Harvey, Paula Manly-Warringah 01:54.58 2

6 Barclay, Kate West Lakes 02:01.80 3

3 Wood, Anna Gold Coast 02:03.66 4

1 Ringsted, Mie Denmark 02:03.74 5

7 McGrath, Kate Manly-Warringah 02:04.63 6

2 Berridge-Hart, Jessica New Zealand 02:15.84 7

8 Roberts, Lauren New Zealand

9 Lachmann, Torsten (C boat) Penrith Valley 02:03.06

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 3:25 PM
Race #56, WK1 500 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Davis, Hannah Holdfast Bay 01:54.96 1

5 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 01:55.13 2

4 Wood, Andrea Gold Coast 02:00.27 3

3 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 02:00.34 4

7 Cohen, Jasmin Kawana Waters 02:02.88 5

8 Whatley, Jo-Anne Sunshine Coast 02:04.23 6

2 Mitchell, Allison Mercantile 02:04.99 7

9 Carrie, Ella Mercantile 02:13.37 8

1 Ley, Tiffany Holdfast Bay 02:13.55 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 3:30 PM
Race #57, WK1 500 Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Lovell, Rachel Gold Coast 01:55.64 1

6 Forgione, Kate Canning River 01:57.46 2

2 Yardley, Elyse Illawarra 02:00.82 DQ

3 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:01.96 4

7 Bateman, Jenni Sorrento 02:03.94 5

8 Field, Khalee Holdfast Bay 02:04.65 6

9 Anglem, Kristina New Zealand 02:06.58 7

1 Richards, Connie New Zealand 02:06.74 8

4 Simper, Rachel Gold Coast

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 3:35 PM
Race #58, K2 500 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Sirote, Chris
Norton, Sam
Sydney Northern Beaches
Derwent
01:41.48 1

5 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
01:44.39 2

4 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
01:45.77 3

2 Bicknell, Scott
Cross, Ben
New Zealand
New Zealand
01:46.37 4

6 Jenkin, Beau
Abood, Cameron
Sherbrooke-Knox
Mitta Mitta
01:47.95 5

7 Robertson, Angus
Bartram, Roy
Illawarra
Mitta Mitta
01:58.11 6

8 Boon, Joshua
Dunbar, Wayne
Manly-Warringah
Manly-Warringah

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 3:40 PM
Race #59, K2 500 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Thomson, Dale
Goble, Matthew
Onkaparinga
West Lakes
01:43.98 1

2 Wilkinson, Dane
Donkin, Tim
Currumbin Creek
Indooroopilly
01:45.39 2

5 Berry, Joseph
Herrera, Thomas
Sorrento
Sorrento
01:48.42 3

7 Arundel, Luke
Beaver, Michael
Sunshine Coast
Indooroopilly
01:50.26 4

3 Collins, Sean
Welch, Ryan
New Zealand
New Zealand
01:52.69 5

6 Kenyon, Lawrence
Peters, Colin
Manly-Warringah
Mitta Mitta
02:07.21 6

7 Arvier, Matthew Indooroopilly 01:50.26

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 3:45 PM
Race #60, K1 500 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fouhy, Ben New Zealand 01:44.83 1

6 Hipwood, Troy Currumbin Creek 01:48.19 2

8 Vermey, Steven St George 01:49.03 3

2 Gargiulo, Peter Mercantile 01:49.10 4

4 Morrison, Luke Onkaparinga 01:49.36 5

3 Young, Luke Currumbin Creek 01:49.90 6

7 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 01:51.73 7

1 Halpin, Mark Burley Griffin 01:54.84 8

9 Spur, Lieven Germany SCR

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 3:50 PM
Race #61, K1 500 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 01:46.45 1

1 Michael, Jake St George 01:47.80 2

6 Christiansen, Piers Mercantile 01:47.92 3

7 McGee, Sean Mercantile 01:48.44 4

9 Bonney, Damon Mercantile 01:49.18 5

4 Alagich, Chris West Lakes 01:51.50 6

3 Sloss, Dane Gold Coast 01:52.24 7

8 Elkington-Cole, Rupert Manly-Warringah 01:55.90 8

2 Berkley, Michael Cronulla-Sutherland 01:57.13 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 3:55 PM
Race #62, K1 500 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Burns, Steve Manly-Warringah 01:45.33 1

5 Schumacher, Tony St George 01:45.41 2

6 Burbidge, Troy New Zealand 01:49.32 3

9 Botha, Alex Onkaparinga 01:51.28 4

8 Feathery, James New Zealand 01:52.35 5

2 Buttel, Paul Illawarra 01:54.83 6

1 Flower, Matthew Mitta Mitta 01:55.29 7

7 DePalma, John Manly-Warringah 01:59.39 8

3 James, Gavin Manly-Warringah 02:02.39 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 4:00 PM
Race #63, K1 500 Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Smith, Tate Cape Byron 01:47.70 1

6 Singleton, Glenn Mercantile 01:47.96 2

3 Bayer, James Holdfast Bay 01:51.52 3

7 Smith, David Illawarra 01:52.64 4

5 Rogers, George Holdfast Bay 01:53.61 5

2 Tutt, Kurt Cape Byron 01:54.41 6

8 French, Mathew Mercantile 01:58.53 7

1 Daley, Damien Manly-Warringah DNS

9 Peters, Colin Mitta Mitta SCR

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 4:05 PM
Race #64, K1 500 Heat 5 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rhodes, David Cape Byron 01:49.11 1

9 Baker, Reece Sorrento 01:50.98 2

6 Carrie, Alistair Mercantile 01:51.09 3

7 Cowdrey, Glenn St George 01:51.47 4

1 Phillips, Jesse Sorrento 01:52.64 5

4 Welsh, Dale Holdfast Bay 01:52.70 6

2 Vowles, Kevin Mercantile 01:57.13 7

3 Brain, Robbie Mercantile 01:59.77 8

8 Baker, Michael Sorrento 02:02.14 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 4:10 PM
Race #65, K1 500 Heat 6 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Michael, Luke St George 01:47.81 1

7 McDowell, Marty New Zealand 01:48.19 2

6 Minchin, Mark Manly-Warringah 01:49.51 3

3 Gorrie, Christian Sherbrooke-Knox 01:50.71 4

1 Mitchell, Travis New Zealand 01:52.58 5

9 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 01:53.74 6

8 Stedman, Ty Sorrento 01:54.83 7

4 Teear, Fred New Zealand 01:56.19 8

2 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 01:57.01 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 4:15 PM
Race #66, K1 500 Heat 7 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Quill, Justin Mercantile 01:48.57 1

7 O'Connor, Shaun New Zealand 01:49.51 2

1 Murray, Glen Gold Coast 01:49.66 3

4 Davey, Lee Swan 01:50.33 4

5 Bayer, Samuel Holdfast Bay 01:51.81 5

3 Galaz, Tim Holdfast Bay 01:52.02 6

2 MacDonald, Ross Mercantile 01:57.95 7

9 Baker, Tony Manly-Warringah 02:02.05 8

8 Clark, Grant Fairfield 02:04.69 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 4:25 PM
Race #67, WK1 500 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Davies, Louise West Lakes 02:11.93 1

4 Peters, Amy Mitta Mitta 02:14.67 2

8 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 02:17.07 3

7 Matthews, Charlotte New Zealand 02:18.58 4

2 Brown, Karine Patterson Lakes 02:21.53 5

6 Blyde, Alyssa New Zealand 02:23.94 6

5 Keelan, Rebecca Sydney Northern Beaches 02:29.11 7

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 4:30 PM
Race #68, WK1 500 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 02:08.81 1

3 Belcher, Lani Indooroopilly 02:11.01 2

8 Rose, Megan Cobram-Barooga 02:13.57 3

4 Peters, Emma Mitta Mitta 02:15.47 4

5 Schorer, Melanie Sorrento 02:16.56 5

7 Grinceri, Eleanor Sorrento 02:17.88 6

6 Chapman, Nikki Sydney Northern Beaches 02:26.97 7

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 4:45 PM
Race #69, WK2 500 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Lovell, Rachel
Simper, Rachel
Gold Coast
Gold Coast
01:50.63 1

1 Barclay, Kate
Forgione, Kate
West Lakes
Canning River
01:50.87 2

5 Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:51.90 3

2 Fogarty, Lyndsie
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Holdfast Bay
01:52.33 4

6 Yardley, Elyse
Boerema, Mieke
Illawarra
Onkaparinga
01:56.19 5

8 Anglem, Kristina
Berridge-Hart, Jessica
New Zealand
New Zealand
02:00.93 6

7 Roberts, Lauren
Venter, Tamaryn
New Zealand
New Zealand
02:01.86 7

3 Wilkinson, Katrina
Field, Khalee
Cape Byron
Holdfast Bay
02:01.93 8

9 Richly, Silvio (C boat)
Lachmann, Torsten (C boat)
Germany
Penrith Valley
01:55.47

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 4:50 PM
Race #70, WK2 500 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

1 Meek, Chantal
Oldenhof, Lisa
Manly-Warringah
Canning River
01:53.00 1

7 Wood, Anna
Cohen, Jasmin
Gold Coast
Kawana Waters
01:53.97 2

6 Pocock, Katie
Taylor, Erin
New Zealand
New Zealand
01:54.00 3

5 CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Kawana Waters
Kawana Waters
01:57.73 4

8 McGrath, Kate
Brigden-Jones, Jo
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:59.88 5

4 Jenkins, Kristina
Carrie, Ella
Manly-Warringah
Mercantile
02:02.03 6

3 Mitchell, Allison
Bateman, Jenni
Mercantile
Sorrento
02:03.61 7

2 TBA, unknown
Field, Chantel
AC
Holdfast Bay

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 4:55 PM
Race #71, K1 500 18 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Donkin, Tim Indooroopilly 01:53.60 1

2 Blanche, Dean St George 01:57.62 2

6 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 01:58.01 3

3 Robertson, Angus Illawarra 01:58.91 4

4 Jenkin, Beau Sherbrooke-Knox 01:59.10 5

1 Beaver, Michael Indooroopilly 02:03.20 6

5 Bartram, Roy Mitta Mitta 02:20.87 7

7 Arvier, Matthew Indooroopilly

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 5:00 PM
Race #72, K1 500 18 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Goble, Matthew West Lakes 01:55.75 1

5 Arundel, Luke Sunshine Coast 01:57.71 2

4 Sly, Steven New Zealand 01:59.04 3

7 Thomson, Dale Onkaparinga 01:59.06 4

6 Herrera, Thomas Sorrento 02:00.03 5

2 Norton, Sam Derwent 02:02.95 6

3 Collins, Sean New Zealand 02:02.95 6

1 Berry, Joseph Sorrento 02:05.27 8

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 5:05 PM
Race #73, K1 500 18 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Boon, Haydn Manly-Warringah 01:54.73 1

3 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 01:55.30 2

1 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 01:57.30 3

2 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 01:58.22 4

6 Bicknell, Scott New Zealand 01:59.50 5

8 Abood, Cameron Mitta Mitta 02:01.09 6

5 Welch, Ryan New Zealand 02:03.13 7

4 Cross, Ben New Zealand 02:08.32 8

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 18, 2006 5:10 PM
Race #74, K1 500 20 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Goble, Matthew West Lakes 01:45.77 1

9 Phillips, Jesse Sorrento 01:46.54 2

8 Bayer, Samuel Holdfast Bay 01:49.76 3

4 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 01:50.71 4

2 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 01:52.45 5

5 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 01:52.47 6

3 Baker, Michael Sorrento 01:53.03 7

6 James, Gavin Manly-Warringah 01:56.96 8

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 8:30 AM
Race #75, WK1 500 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rankin, Amanda Gold Coast 01:57.50 1

4 Harvey, Paula Manly-Warringah 01:57.57 2

6 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 02:01.41 3

8 Davies, Louise West Lakes 02:03.80 4

3 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:04.33 5

7 Bateman, Jenni Sorrento 02:04.35 6

9 CurryKenny, Lisa Kawana Waters 02:06.04 7

1 McGrath, Kate Manly-Warringah 02:06.81 8

2 Cohen, Jasmin Kawana Waters 02:06.91 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 8:35 AM
Race #76, WK1 500 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Meek, Chantal Manly-Warringah 01:57.72 1

6 Oldenhof, Lisa Canning River 01:59.21 2

4 Forgione, Kate Canning River 02:00.03 3

3 Wood, Andrea Gold Coast 02:01.18 4

2 Field, Chantel Holdfast Bay 02:02.72 5

7 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 02:04.81 6

8 Ringsted, Mie Denmark 02:06.59 7

1 Holmes, Kirsty Kawana Waters 02:07.37 8

9 Anglem, Kristina New Zealand 02:09.24 9

0 Lachmann, Torsten (C boat) Penrith Valley 02:02.42

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 8:40 AM
Race #77, WK1 500 Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Lovell, Rachel Gold Coast 01:57.65 1

4 Davis, Hannah Holdfast Bay 01:58.15 2

3 Barclay, Kate West Lakes 01:58.23 3

6 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 01:59.67 4

7 Wood, Anna Gold Coast 02:03.37 5

1 Wilkinson, Katrina Cape Byron 02:06.24 6

2 Field, Khalee Holdfast Bay 02:07.48 7

8 Whatley, Jo-Anne Sunshine Coast 02:08.87 8

9 Mitchell, Allison Mercantile 02:09.88 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 8:45 AM
Race #78, K2 500 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Hipwood, Troy
Wallace, Ken
Currumbin Creek
Currumbin Creek
01:38.01 1

3 McGee, Sean
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
01:40.52 2

6 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:40.83 3

2 Vowles, Kevin
French, Mathew
Mercantile
Mercantile
01:43.91 4

8 Baker, Michael
Stedman, Ty
Sorrento
Sorrento
01:46.08 5

7 DePalma, John
Elkington-Cole, Rupert
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:48.75 6

5 Buttel, Paul
Berkley, Michael
Illawarra
Cronulla-Sutherland

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 8:50 AM
Race #79, K2 500 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Smith, Tate
Murray, Glen
Cape Byron
Gold Coast
01:41.03 1

6 Minchin, Mark
Spur, Lieven
Manly-Warringah
Germany
01:42.74 2

7 Bayer, Samuel
Ferguson, Andrew
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:46.83 3

2 Smith, David
Young, Luke
Illawarra
Currumbin Creek
01:47.50 4

4 Gorrie, Christian
Halpin, Mark
Sherbrooke-Knox
Burley Griffin
01:48.79 5

8 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:53.74 6

3 Galaz, Tim
Welsh, Dale
Holdfast Bay
Holdfast Bay

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 8:55 AM
Race #80, K2 500 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Burns, Steve
Jacobs, Tim
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:37.15 1

7 Singleton, Glenn
Carrie, Alistair
Mercantile
Mercantile
01:37.39 2

4 McDowell, Marty
O'Connor, Shaun
New Zealand
New Zealand
01:38.18 3

2 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
01:41.67 4

3 Christiansen, Piers
Quill, Justin
Mercantile
Mercantile
01:43.25 5

6 Feathery, James
Teear, Fred
New Zealand
New Zealand
01:43.32 6

8 Tutt, Kurt
Daley, Damien
Cape Byron
Manly-Warringah
DNS

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 9:00 AM
Race #81, K2 500 Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Michael, Luke
Michael, Jake
St George
St George
01:37.99 1

6 Phillips, Jesse
Davey, Lee
Sorrento
Swan
01:38.98 2

2 Schumacher, Tony
Baker, Reece
St George
Sorrento
01:40.31 3

4 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
01:40.48 4

7 Cowdrey, Glenn
Vermey, Steven
St George
St George
01:41.02 5

5 Butler, Trent
Munro, David
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:44.75 6

8 Brain, Robbie
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
01:46.19 7

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 9:05 AM
Race #82, WK1 500 16 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Robinson, Madison Cobram-Barooga 02:21.33 1

4 Marshall, Samantha Manly-Warringah 02:29.44 2

6 Larsen, Sarah Manly-Warringah 02:37.91 3

5 Hill, Georgia Manly-Warringah 02:42.09 4

3 Keyte, Hayley Manly-Warringah 02:47.52 5

8 Blyde, Alyssa New Zealand 02:20.83 DQ

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 9:10 AM
Race #83, K1 500 18 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 01:51.49 1

6 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 01:51.66 2

5 Blanche, Dean St George 01:52.58 3

4 Sly, Steven New Zealand 01:55.36 4

2 Herrera, Thomas Sorrento 01:55.40 5

7 Robertson, Angus Illawarra 01:56.14 6

8 Abood, Cameron Mitta Mitta 01:58.82 7

9 Collins, Sean New Zealand 01:58.87 8

1 Beaver, Michael Indooroopilly 01:59.10 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 9:15 AM
Race #84, K1 500 18 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Thomson, Dale Onkaparinga 01:49.60 1

4 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 01:50.15 2

6 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 01:51.70 3

5 Arundel, Luke Sunshine Coast 01:52.14 4

7 Jenkin, Beau Sherbrooke-Knox 01:54.17 5

8 Norton, Sam Derwent 01:54.28 6

2 Bicknell, Scott New Zealand 01:54.76 7

9 Welch, Ryan New Zealand 02:00.09 8

1 Bartram, Roy Mitta Mitta 02:13.16 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 9:20 AM
Race #85, K1 500 16 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Dunbar, Wayne
Beaver, Michael
Manly-Warringah
Indooroopilly
1

4 Boon, Joshua Manly-Warringah 02:05.62 2

6 Robinson, James Cobram-Barooga 02:26.78 3

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 9:55 AM
Race #86, WK1 500 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

4 Davies, Louise West Lakes 02:02.04 1

5 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 02:02.59 2

2 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 02:04.69 3

3 Belcher, Lani Indooroopilly 02:06.50 4 1

6 Peters, Amy Mitta Mitta 02:07.62 5

1 Peters, Emma Mitta Mitta 02:10.00 6

7 Rose, Megan Cobram-Barooga 02:10.19 7

9 Schorer, Melanie Sorrento 02:12.42 8

8 Matthews, Charlotte New Zealand 02:13.31 9 2

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 10:00 AM
Race #87, WK2 500 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Meek, Chantal
Oldenhof, Lisa
Manly-Warringah
Canning River
01:45.13 1

6 Barclay, Kate
Forgione, Kate
West Lakes
Canning River
01:47.23 2

8 Fogarty, Lyndsie
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Holdfast Bay
01:49.16 3

2 Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:49.69 4

4 Lovell, Rachel
Simper, Rachel
Gold Coast
Gold Coast
01:49.88 5

7 Pocock, Katie
Taylor, Erin
New Zealand
New Zealand
01:51.70 6 1

3 Wood, Anna
Cohen, Jasmin
Gold Coast
Kawana Waters
01:51.91 7

9 Yardley, Elyse
Boerema, Mieke
Illawarra
Onkaparinga
01:52.70 8

1 CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Kawana Waters
Kawana Waters
01:56.08 9

0 Richly, Silvio (C boat)
Lachmann, Torsten (C boat)
Germany
Penrith Valley
01:59.13

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 10:10 AM
Race #88, K1 500 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fouhy, Ben New Zealand 01:42.08 1

4 Rhodes, David Cape Byron 01:42.45 2

1 Morrison, Luke Onkaparinga 01:43.98 3

6 Singleton, Glenn Mercantile 01:44.06 4

7 Minchin, Mark Manly-Warringah 01:47.15 5

8 McGee, Sean Mercantile 01:47.22 6

3 O'Connor, Shaun New Zealand 01:47.41 7

2 Botha, Alex Onkaparinga 01:51.94 8

9 Young, Luke Currumbin Creek 01:54.11 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 10:15 AM
Race #89, K1 500 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 01:42.57 1

2 Murray, Glen Gold Coast 01:44.04 2

8 Gorrie, Christian Sherbrooke-Knox 01:44.34 3

3 Bayer, James Holdfast Bay 01:45.21 4

6 Baker, Reece Sorrento 01:46.73 5

7 Burbidge, Troy New Zealand 01:46.82 6

1 Mitchell, Travis New Zealand 01:49.03 7

4 Hipwood, Troy Currumbin Creek 01:49.12 8

9 Bonney, Damon Mercantile 01:50.64 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 10:20 AM
Race #90, K1 500 Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Michael, Luke St George 01:43.34 1

5 Burns, Steve Manly-Warringah 01:44.04 2

9 Phillips, Jesse Sorrento 01:47.01 3

3 Vermey, Steven St George 01:47.11 4

7 Christiansen, Piers Mercantile 01:47.14 5

2 Cowdrey, Glenn St George 01:48.24 6

8 Smith, David Illawarra 01:48.52 7

1 Bayer, Samuel Holdfast Bay 01:49.41 8

6 Schumacher, Tony St George DQ

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 10:25 AM
Race #91, K1 500 Semifinal 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Michael, Jake St George 01:44.15 1

5 Smith, Tate Cape Byron 01:44.44 2

7 Carrie, Alistair Mercantile 01:45.23 3

6 McDowell, Marty New Zealand 01:47.20 4

8 Davey, Lee Swan 01:48.16 5

2 Gargiulo, Peter Mercantile 01:48.27 6

9 Rogers, George Holdfast Bay 01:48.65 7

4 Quill, Justin Mercantile 01:49.19 8

1 Feathery, James New Zealand 01:49.91 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 10:30 AM
Race #92, K1 500 35 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Kenyon, Lawrence Manly-Warringah 02:05.77 1

6 Peters, Colin Mitta Mitta 02:15.46 2

5 Yeatman, Graeme Manly-Warringah CAP

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 10:35 AM
Race #93, K2 500 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Thomson, Dale
Goble, Matthew
Onkaparinga
West Lakes
01:38.42 1

3 Wilkinson, Dane
Donkin, Tim
Currumbin Creek
Indooroopilly
01:40.16 2

6 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
01:40.17 3

7 Berry, Joseph
Herrera, Thomas
Sorrento
Sorrento
01:42.79 4

4 Sirote, Chris
Norton, Sam
Sydney Northern Beaches
Derwent
01:42.86 5

2 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
01:45.89 6

9 Jenkin, Beau
Abood, Cameron
Sherbrooke-Knox
Mitta Mitta
01:46.22 7

1 Arundel, Luke
Beaver, Michael
Sunshine Coast
Indooroopilly
01:48.03 8

8 Bicknell, Scott
Cross, Ben
New Zealand
New Zealand
01:48.14 9 1

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 11:25 AM
Race #94, WK4 500 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rose, Megan
Peters, Emma
Peters, Amy
Brown, Karine
Cobram-Barooga
Mitta Mitta
Mitta Mitta
Patterson Lakes
01:48.36 1

4 Brigden-Jones, Jo
Wallace, Bernadette
Matthews, Charlotte
Belcher, Lani
Sydney Northern Beaches
Currumbin Creek
New Zealand
Indooroopilly
01:50.09 2

6 Chapman, Nikki
Keelan, Rebecca
Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sorrento
Sorrento
01:58.67 3

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 11:30 AM
Race #95, WK1 500 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Meek, Chantal Manly-Warringah 01:54.75 1

3 Harvey, Paula Manly-Warringah 01:56.85 2

5 Rankin, Amanda Gold Coast 01:56.98 3

9 Barclay, Kate West Lakes 01:57.68 4

7 Oldenhof, Lisa Canning River 01:57.92 5

6 Lovell, Rachel Gold Coast 01:58.21 6

2 Davis, Hannah Holdfast Bay 01:58.32 7

8 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 01:58.85 8

1 Forgione, Kate Canning River 01:59.38 9

0 Richly, Silvio (C boat) Germany 02:01.24

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 11:35 AM
Race #96, WK1 500 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 01:59.55 1

4 Wood, Andrea Gold Coast 02:00.95 2

7 Field, Chantel Holdfast Bay 02:01.71 3

1 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 02:03.28 4

3 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:03.29 5

8 Bateman, Jenni Sorrento 02:03.95 6

2 Wood, Anna Gold Coast 02:04.09 7

5 Davies, Louise West Lakes 02:06.38 8

9 Wilkinson, Katrina Cape Byron 02:06.71 9

0 Lachmann, Torsten (C boat) Penrith Valley 02:03.40

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 11:40 AM
Race #97, K2 500 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Singleton, Glenn
Carrie, Alistair
Mercantile
Mercantile
01:36.30 1

5 Hipwood, Troy
Wallace, Ken
Currumbin Creek
Currumbin Creek
01:37.35 2

3 Schumacher, Tony
Baker, Reece
St George
Sorrento
01:37.97 3

2 Christiansen, Piers
Quill, Justin
Mercantile
Mercantile
01:38.30 4

4 Minchin, Mark
Spur, Lieven
Manly-Warringah
Germany
01:40.72 5

7 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
01:44.27 6

8 Baker, Michael
Stedman, Ty
Sorrento
Sorrento
01:46.66 7

1 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:52.29 8

9 Brain, Robbie
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
SCR

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 11:45 AM
Race #98, K2 500 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Smith, Tate
Murray, Glen
Cape Byron
Gold Coast
01:36.42 1

4 Phillips, Jesse
Davey, Lee
Sorrento
Swan
01:37.19 2

7 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
01:37.22 3

3 McDowell, Marty
O'Connor, Shaun
New Zealand
New Zealand
01:38.65 4

6 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:39.96 5

8 Gorrie, Christian
Halpin, Mark
Sherbrooke-Knox
Burley Griffin
01:43.17 6

9 Butler, Trent
Munro, David
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:43.53 7

2 Vowles, Kevin
French, Mathew
Mercantile
Mercantile
01:44.35 8

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 11:50 AM
Race #99, K2 500 Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Michael, Luke
Michael, Jake
St George
St George
01:36.67 1

4 Burns, Steve
Jacobs, Tim
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:36.93 2

7 Smith, David
Young, Luke
Illawarra
Currumbin Creek
01:38.39 3

6 McGee, Sean
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
01:39.25 4

3 Bayer, Samuel
Ferguson, Andrew
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:41.06 5

2 Cowdrey, Glenn
Vermey, Steven
St George
St George
01:42.06 6

1 DePalma, John
Elkington-Cole, Rupert
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:49.15 7

8 Feathery, James
Teear, Fred
New Zealand
New Zealand
SCR

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 12:45 PM
Race #100, WK2 500 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

3 Peters, Emma
Peters, Amy
Mitta Mitta
Mitta Mitta
01:59.55 1

7 Brigden-Jones, Jo
Belcher, Lani
Sydney Northern Beaches
Indooroopilly
01:59.61 2

8 Grinceri, Eleanor
Schorer, Melanie
Sorrento
Sorrento
02:02.75 3

6 Blyde, Alyssa
Matthews, Charlotte
New Zealand
New Zealand
02:10.35 4 1

1 Rose, Megan
Brown, Karine
Cobram-Barooga
Patterson Lakes
02:10.54 5

9 Chapman, Nikki
Keelan, Rebecca
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
02:16.77 6

2 Larsen, Sarah
Marshall, Samantha
Manly-Warringah
Manly-Warringah
02:27.76 7

4 Hill, Georgia
Keyte, Hayley
Manly-Warringah
Manly-Warringah
02:44.98 8

5 Wallace, Bernadette
Davies, Louise
Currumbin Creek
West Lakes

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 12:50 PM
Race #101, WK4 500 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

3 Meek, Chantal
Rankin, Amanda
Barclay, Kate
Oldenhof, Lisa
Manly-Warringah
Gold Coast
West Lakes
Canning River
01:39.08 1

7 Fogarty, Lyndsie
Lovell, Rachel
Simper, Rachel
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Gold Coast
Gold Coast
Holdfast Bay
01:39.29 2

4 Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley
Wood, Andrea
Forgione, Kate
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Gold Coast
Canning River
01:42.12 3

5 Wood, Anna
Cohen, Jasmin
CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Gold Coast
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
01:44.69 4

6 Pocock, Katie
Richards, Connie
Taylor, Erin
Venter, Tamaryn
New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand
01:45.45 5 1

2 Wilkinson, Katrina
Yardley, Elyse
Field, Chantel
Boerema, Mieke
Cape Byron
Illawarra
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:45.68 6

8 Jenkins, Kristina
Davies, Louise
Mitchell, Allison
Bateman, Jenni
Manly-Warringah
West Lakes
Mercantile
Sorrento
01:49.26 7

1 McGrath, Kate
Field, Khalee
Ley, Tiffany
Carrie, Ella
Manly-Warringah
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Mercantile
01:54.74 8

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 12:55 PM
Race #102, K1 500 18 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

4 Goble, Matthew West Lakes 01:46.72 1

6 Boon, Haydn Manly-Warringah 01:47.69 2

2 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 01:50.13 3

5 Donkin, Tim Indooroopilly 01:50.77 4 1

8 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 01:51.64 5

3 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 01:52.76 6

1 Blanche, Dean St George 01:53.51 7

7 Thomson, Dale Onkaparinga 01:53.69 8

9 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 01:54.30 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 1:00 PM
Race #103, K1 500 Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fouhy, Ben New Zealand 01:41.28 1

2 Rhodes, David Cape Byron 01:41.87 2

6 Michael, Luke St George 01:43.85 3

8 Burns, Steve Manly-Warringah 01:44.18 4

7 Murray, Glen Gold Coast 01:46.12 5

9 Smith, Tate Cape Byron 01:46.14 6

3 Michael, Jake St George 01:47.07 7

1 Morrison, Luke Onkaparinga 01:49.64 8

4 Wallace, Ken Currumbin Creek 01:52.54 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 1:05 PM
Race #104, K1 500 Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Singleton, Glenn Mercantile 01:45.23 1

5 Gorrie, Christian Sherbrooke-Knox 01:46.29 2

1 Baker, Reece Sorrento 01:47.04 3

9 Burbidge, Troy New Zealand 01:48.00 4

6 Phillips, Jesse Sorrento 01:49.03 5

2 Bayer, James Holdfast Bay 01:50.02 6

7 Vermey, Steven St George 01:50.83 7

4 Carrie, Alistair Mercantile 01:51.87 8

8 McDowell, Marty New Zealand 01:53.83 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 2:05 PM
Race #105, WK4 500 INVITE Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fogarty, Lyndsie
Rankin, Amanda
Davis, Hannah
Barclay, Kate
Currumbin Creek
Gold Coast
Holdfast Bay
West Lakes
01:38.95 1

6 Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley
Lovell, Rachel
Forgione, Kate
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Gold Coast
Canning River
01:42.75 2

4 Wood, Anna
Cohen, Jasmin
CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Gold Coast
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
01:44.74 3

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 2 2006 February 19, 2006 2:10 PM
Race #106, K2 500 Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Michael, Luke
Michael, Jake
St George
St George
01:34.27 1

1 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
01:34.33 2

5 Singleton, Glenn
Carrie, Alistair
Mercantile
Mercantile
01:34.99 3

4 Smith, Tate
Murray, Glen
Cape Byron
Gold Coast
01:35.13 4

7 Phillips, Jesse
Davey, Lee
Sorrento
Swan
01:35.79 5

2 Burns, Steve
Jacobs, Tim
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:36.47 6

8 Schumacher, Tony
Baker, Reece
St George
Sorrento
01:36.89 7

3 Hipwood, Troy
Wallace, Ken
Currumbin Creek
Currumbin Creek
01:38.86 8

9 Smith, David
Young, Luke
Illawarra
Currumbin Creek
01:42.30 9

Printed February 19, 2006 3:33 PM by JRaceman