Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 08:30
Race #1, K2 500 18 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Thomson, Dale
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
West Lakes
01:50.50 1

6 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
01:51.96 2

7 Kowarzik, Alex
Jenkin, Beau
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
01:55.34 3

4 Culbertson, Liam
Alger, Arthur
Footscray
Patterson Lakes
02:01.18 4

3 Abood, Cameron
Crawford, Matt
Mitta Mitta
Mitta Mitta
02:03.25 5

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 08:35
Race #2, K2 500 18 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Davis, Rupert
Goble, Matthew
Christian Brothers College
West Lakes
01:38.31 1

3 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
01:41.61 2

6 Knauer, Michael
French, Rhys
Onkaparinga
West Lakes
01:54.68 3

7 McGrath, Adam
Arundel, Luke
Ascot
Sunshine Coast
01:55.34 4

5 Boerema, Tomas
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
01:58.23 5

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 08:40
Race #3, K1 500 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Michael, Luke St George 01:47.85 1

6 Singleton, Glenn Mercantile 01:49.65 2

3 MacDonald, Ross Mercantile 01:52.60 3

4 Welsh, Dale Holdfast Bay 01:53.64 4

7 Galaz, Tim Holdfast Bay 01:54.24 5

1 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 01:55.44 6

8 Hosken, Andrew Sherbrooke-Knox 01:56.51 7

2 Murray, Trevor Gippsland SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 08:45
Race #4, K1 500 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Christiansen, Piers Mercantile 01:53.36 1

2 Rogers, George Holdfast Bay 01:54.42 2

5 Bayer, James Holdfast Bay 01:55.24 3

7 Gargiulo, Peter Mercantile 01:58.42 4

6 Bayer, Samuel Holdfast Bay 02:00.31 5

3 Brain, Robbie Mercantile 02:04.30 6

1 James, Gavin Manly-Warringah 02:04.65 7

8 DePalma, John Manly-Warringah 02:09.92 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 08:50
Race #5, K1 500 Heat 3 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Morrison, Luke Onkaparinga 01:53.06 1

3 Botha, Alex Onkaparinga 01:54.72 2

6 Smith, David Illawarra 01:55.14 3

4 Davey, Lee Swan 01:55.51 4

2 Stedman, Ty Sorrento 02:00.67 5

1 Baker, Michael Sorrento 02:01.16 6

8 Bonney, Damon Mercantile 02:01.60 7

7 Halpin, Mark Burley Griffin 02:01.92 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 08:55
Race #6, K1 500 Heat 4 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Alagich, Chris West Lakes 01:52.37 1

3 Cowdrey, Glenn St George 01:53.12 2

4 Jacobs, Tim Manly-Warringah 01:55.10 3

6 Sloss, Dane Gold Coast 01:56.77 4

2 Stimpson, Andrew Footscray 01:58.77 5

7 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 02:00.00 6

1 Wade, Callum Ivanhoe-Northcote 02:04.48 7

8 Vowles, Kevin Mercantile 02:05.05 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 09:00
Race #7, K1 500 Heat 5 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Carrie, Alistair Mercantile 01:52.31 1

2 Tutt, Kurt Cape Byron 01:52.85 2

4 Michael, Jake St George 01:53.42 3

6 Quill, Justin Mercantile 01:57.57 4

3 Cole, David Ballarat 01:58.96 5

8 Vermey, Steven St George 02:00.53 6

7 McGee, Sean Mercantile 02:01.24 7

1 Wallis, James Ivanhoe-Northcote 02:08.38 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 09:05
Race #8, K1 500 Heat 6 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Burns, Steve Manly-Warringah 01:53.85 1

1 Flower, Matthew Mitta Mitta 01:54.60 2

4 Phillips, Jesse Sorrento 01:55.45 3

7 Minchin, Mark Manly-Warringah 01:56.24 4

6 Baker, Reece Sorrento 01:57.94 5

2 O'Regan, Stewart St George 02:02.35 6

8 Boon, Haydn Manly-Warringah 02:02.63 7

3 Clark, Grant Fairfield 02:13.02 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 09:10
Race #9, WK2 500 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Fogarty, Lyndsie
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Holdfast Bay
01:55.27 1

4 Harvey, Paula
Jenkins, Kristina
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:56.53 2

2 Forgione, Kate
Boerema, Mieke
Canning River
Onkaparinga
01:57.55 3

7 Carrie, Ella
Mitchell, Allison
Mercantile
Mercantile
02:05.45 4

8 CurryKenny, Lisa
Cohen, Jasmin
Kawana Waters
Kawana Waters
02:05.76 5

6 Cottrill, Olivia
Bateman, Jenni
Mercantile
Sorrento
02:13.50 6

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 09:15
Race #10, WK2 500 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Oldenhof, Lisa
Barclay, Kate
Canning River
West Lakes
01:53.67 1

2 Rankin, Amanda
Meek, Chantal
Gold Coast
Manly-Warringah
01:54.81 2

3 Wood, Anna
Holmes, Kirsty
Gold Coast
Kawana Waters
02:02.46 3

7 Haymes, Anna
Field, Chantel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
02:02.81 4

6 Wilkinson, Katrina
Yardley, Elyse
Cape Byron
Illawarra
02:06.70 5

5 Field, Khalee
Davies, Louise
Holdfast Bay
West Lakes
02:08.98 6

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 10:00
Race #11, K1 500 18 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Goble, Matthew West Lakes 01:56.81 1

2 Boon, Haydn Manly-Warringah 01:58.49 2

1 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 01:59.67 3

5 Blanche, Dean St George 02:00.90 4

8 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 02:01.96 5

9 Jenkin, Beau Sherbrooke-Knox 02:06.45 6

4 Kowarzik, Alex Sherbrooke-Knox 02:08.33 7

10 Fletcher, Laurence West Lakes 02:13.33 8

7 Culbertson, Liam Footscray 02:20.54 9

3 Crawford, Matt Mitta Mitta 02:26.21 10

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 10:05
Race #12, K1 500 18 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

1 Davis, Rupert Christian Brothers College 01:52.49 1

7 Thomson, Dale Onkaparinga 01:57.29 2

4 Arundel, Luke Sunshine Coast 01:58.31 3

3 French, Rhys West Lakes 02:00.95 4

5 Knauer, Michael Onkaparinga 02:03.00 5

6 McGrath, Adam Ascot 02:04.07 6

2 Haniford, Luke West Lakes 02:11.10 7

9 Abood, Cameron Mitta Mitta 02:11.44 8

8 Alger, Arthur Patterson Lakes 02:11.96 9

10 Duggin, Matt West Lakes 02:13.35 10

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 10:10
Race #13, K2 500 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Jacobs, Tim
Burns, Steve
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:40.48 1

6 Quill, Justin
Christiansen, Piers
Mercantile
Mercantile
01:41.15 2

2 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:42.56 3

4 Carrie, Alistair
Singleton, Glenn
Mercantile
Mercantile
01:43.24 4

3 Ferguson, Andrew
Bayer, Samuel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:45.28 5

7 Altman, Tim
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
01:48.18 6

8 Cole, David
Stimpson, Andrew
Ballarat
Footscray
01:49.50 7

9 Brain, Robbie
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
01:53.97 8

1 Murray, Trevor
Hosken, Andrew
Gippsland
Sherbrooke-Knox
SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 10:15
Race #14, K2 500 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Young, Luke
Smith, David
Currumbin Creek
Illawarra
01:43.04 1

6 MacDonald, Ross
Vowles, Kevin
Mercantile
Mercantile
01:45.20 2

4 Tutt, Kurt
Sloss, Dane
Cape Byron
Gold Coast
01:47.59 3

8 Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn
St George
St George
01:48.08 4

1 Galaz, Tim
DePalma, John
Holdfast Bay
Manly-Warringah
01:49.73 5

3 Wade, Callum
Wallis, James
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
01:53.82 6

7 Stedman, Ty
Baker, Michael
Sorrento
Sorrento
01:58.09 7

2 Macklin, Alan
Bergin, Norman
Kawana Waters
Kawana Waters
02:04.39 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 10:20
Race #15, K2 500 Heat 3 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

1 Welsh, Dale
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
West Lakes
01:39.85 1

6 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
01:40.90 2

7 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
01:41.47 3

2 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
01:43.07 4

3 Minchin, Mark
Baker, Reece
Manly-Warringah
Sorrento
01:43.37 5

5 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
01:46.09 6

4 Halpin, Mark
Austin, Darren
Burley Griffin
Ivanhoe-Northcote
01:47.90 7

8 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:54.82 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 10:25
Race #16, WK1 500 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Oldenhof, Lisa Canning River 02:03.85 1

4 Forgione, Kate Canning River 02:05.20 2

7 Barclay, Kate West Lakes 02:09.06 3

3 CurryKenny, Lisa Kawana Waters 02:12.18 4

1 Wilkinson, Katrina Cape Byron 02:13.55 5

8 Holmes, Kirsty Kawana Waters 02:14.66 6

2 Carrie, Ella Mercantile 02:19.20 7

5 Haymes, Anna Holdfast Bay SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 10:30
Race #17, WK1 500 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 02:07.99 1

4 Field, Chantel Holdfast Bay 02:12.49 2

2 Bateman, Jenni Sorrento 02:12.78 3

6 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 02:13.83 4

3 Cohen, Jasmin Kawana Waters 02:14.22 5

7 Yardley, Elyse Illawarra 02:14.60 6

1 Cottrill, Olivia Mercantile 02:21.36 7

8 Ley, Tiffany Holdfast Bay 02:29.12 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 10:35
Race #18, WK1 500 Heat 3 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Meek, Chantal Manly-Warringah 02:02.27 1

1 Rankin, Amanda Gold Coast 02:04.35 2

5 Davis, Hannah Holdfast Bay 02:08.47 3

4 Wood, Anna Gold Coast 02:12.76 4

6 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:14.47 5

2 Field, Khalee Holdfast Bay 02:16.50 6

7 Mitchell, Allison Mercantile 02:17.00 7

8 Whatley, Jo-Anne Sunshine Coast 02:18.74 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 11:00
Race #19, State Relay Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 12:35
Race #20, K2 1000 18 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Davis, Rupert
Goble, Matthew
Christian Brothers College
West Lakes
03:52.23 1

4 Thomson, Dale
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
West Lakes
03:58.61 2

5 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
03:59.60 3

3 Knauer, Michael
French, Rhys
Onkaparinga
West Lakes
04:09.26 4

7 Abood, Cameron
Crawford, Matt
Mitta Mitta
Mitta Mitta
04:35.78 5

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 12:42
Race #21, K2 1000 18 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
04:04.89 1

6 Kowarzik, Alex
Jenkin, Beau
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
04:17.05 2

7 Culbertson, Liam
Alger, Arthur
Footscray
Patterson Lakes
04:19.89 3

5 Boerema, Tomas
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
04:21.97 4

4 McGrath, Adam
Arundel, Luke
Ascot
Sunshine Coast
CAP

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 12:49
Race #22, K1 1000 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Smith, David Illawarra 03:59.68 1

4 MacDonald, Ross Mercantile 04:00.54 2

5 Michael, Luke St George 04:01.80 3

6 Alagich, Chris West Lakes 04:15.79 4

2 Halpin, Mark Burley Griffin 04:16.83 5

10 Flower, Matthew Mitta Mitta 04:19.46 6

8 Stedman, Ty Sorrento 04:27.60 7

1 DePalma, John Manly-Warringah 04:29.60 8

7 Brain, Robbie Mercantile 04:31.35 9

9 James, Gavin Manly-Warringah 04:35.20 10

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 12:56
Race #23, K1 1000 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Cowdrey, Glenn St George 04:01.21 1

3 Sloss, Dane Gold Coast 04:04.86 2

5 Jacobs, Tim Manly-Warringah 04:05.16 3

6 Michael, Jake St George 04:08.74 4

1 Bonney, Damon Mercantile 04:09.84 5

2 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 04:11.20 6

7 Cole, David Ballarat 04:13.40 7

8 Stimpson, Andrew Footscray 04:19.31 8

9 Baker, Michael Sorrento 04:20.74 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 13:03
Race #24, K1 1000 Heat 3 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Morrison, Luke Onkaparinga 03:55.78 1

5 Christiansen, Piers Mercantile 03:56.88 2

2 Minchin, Mark Manly-Warringah 04:00.06 3

3 Baker, Reece Sorrento 04:06.22 4

8 Tutt, Kurt Cape Byron 04:08.22 5

1 Vowles, Kevin Mercantile 04:13.22 6

6 Phillips, Jesse Sorrento 04:14.45 7

9 Wade, Callum Ivanhoe-Northcote 04:33.64 8

7 Clark, Grant Fairfield 04:48.61 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 13:10
Race #25, K1 1000 Heat 4 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Singleton, Glenn Mercantile 03:59.31 1

4 Botha, Alex Onkaparinga 04:01.79 2

1 Vermey, Steven St George 04:02.28 3

5 Welsh, Dale Holdfast Bay 04:02.75 4

3 Davey, Lee Swan 04:03.28 5

7 Galaz, Tim Holdfast Bay 04:04.67 6

8 Hosken, Andrew Sherbrooke-Knox 04:18.63 7

9 Wallis, James Ivanhoe-Northcote 04:40.61 8

2 Murray, Trevor Gippsland SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 13:17
Race #26, K1 1000 Heat 5 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Young, Luke Currumbin Creek 04:08.17 1

5 Carrie, Alistair Mercantile 04:10.86 2

3 Bayer, James Holdfast Bay 04:11.82 3

2 Rogers, George Holdfast Bay 04:13.29 4

9 Burns, Steve Manly-Warringah 04:14.26 5

6 Bayer, Samuel Holdfast Bay 04:18.22 6

1 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 04:23.12 7

7 Gargiulo, Peter Mercantile 04:23.72 8

8 O'Regan, Stewart St George 04:39.72 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 13:31
Race #28, WK2 1000 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Oldenhof, Lisa
Barclay, Kate
Canning River
West Lakes
04:04.95 1

3 Rankin, Amanda
Meek, Chantal
Gold Coast
Manly-Warringah
04:06.29 2

4 Fogarty, Lyndsie
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Holdfast Bay
04:07.26 3

5 Forgione, Kate
Boerema, Mieke
Canning River
Onkaparinga
04:07.71 4

7 CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Kawana Waters
Kawana Waters
04:14.87 5

2 Ley, Tiffany
Field, Khalee
Holdfast Bay
Holdfast Bay
04:39.93 6

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 13:38
Race #29, WK2 1000 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 Harvey, Paula
Jenkins, Kristina
Manly-Warringah
Manly-Warringah
04:10.85 1

4 Wood, Anna
Cohen, Jasmin
Gold Coast
Kawana Waters
04:14.64 2

2 Wilkinson, Katrina
Yardley, Elyse
Cape Byron
Illawarra
04:18.31 3

6 Carrie, Ella
Mitchell, Allison
Mercantile
Mercantile
04:26.96 4

3 Haymes, Anna
Field, Chantel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SCR

5 Cottrill, Olivia
Bateman, Jenni
Mercantile
Sorrento
CAP

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 13:45
Race #30, K1 1000 16 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Hollindale, Matthew Kawana Waters 04:40.63 1

5 Haniford, Luke West Lakes 04:41.58 2

8 Beale, Caleb Kawana Waters 04:42.05 3

7 Duggin, Matt West Lakes 04:42.35 4

2 Boerema, Tomas Onkaparinga 04:43.78 5

3 Byrne, Nick Patterson Lakes 04:44.49 6

6 Alger, Eric Patterson Lakes 04:45.85 7

9 Coutts, Reid Patterson Lakes 05:32.63 8

1 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 05:43.33 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 13:52
Race #31, K1 1000 14 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Petho, Jeremy West Lakes 04:56.56 1

4 Davis, Henri Christian Brothers College 05:20.22 2

6 Robinson, James Cobram-Barooga 05:22.94 3

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 14:28
Race #32, K2 1000 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
03:36.21 1

1 Carrie, Alistair
Singleton, Glenn
Mercantile
Mercantile
03:37.59 2

4 Young, Luke
Smith, David
Currumbin Creek
Illawarra
03:47.05 3

6 Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn
St George
St George
03:48.96 4

7 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
03:50.83 5

5 Galaz, Tim
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
West Lakes
03:51.28 6

2 Stedman, Ty
Baker, Michael
Sorrento
Sorrento
03:51.56 7

8 Cole, David
Stimpson, Andrew
Ballarat
Footscray
03:56.37 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 14:35
Race #33, K2 1000 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

1 Gargiulo, Peter
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
03:48.25 1

2 Ferguson, Andrew
Bayer, Samuel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:54.60 2

8 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
03:54.87 3

4 DePalma, John
Hosken, Andrew
Manly-Warringah
Sherbrooke-Knox
03:58.76 4

6 Tutt, Kurt
Sloss, Dane
Cape Byron
Gold Coast
03:59.56 5

3 Halpin, Mark
Austin, Darren
Burley Griffin
Ivanhoe-Northcote
04:00.59 6

7 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
04:04.86 7

5 Wade, Callum
Wallis, James
Ivanhoe-Northcote
Ivanhoe-Northcote
04:10.54 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 14:42
Race #34, K2 1000 Heat 3 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Jacobs, Tim
Burns, Steve
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:33.96 1

2 Christiansen, Piers
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
03:34.83 2

7 Quill, Justin
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:48.56 3

5 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
03:57.12 4

8 Bonney, Damon
Altman, Tim
Mercantile
Mercantile
03:58.27 5

6 Vowles, Kevin
Brain, Robbie
Mercantile
Mercantile
04:02.05 6

4 Welsh, Dale
Baker, Reece
Holdfast Bay
Sorrento
04:11.21 7

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 14:49
Race #35, WK1 1000 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Meek, Chantal Manly-Warringah 04:22.20 1

5 Forgione, Kate Canning River 04:28.02 2

4 Field, Chantel Holdfast Bay 04:32.21 3

7 Yardley, Elyse Illawarra 04:36.04 4

2 Cohen, Jasmin Kawana Waters 04:38.89 5

6 Bateman, Jenni Sorrento 04:44.20 6

8 Ley, Tiffany Holdfast Bay 05:14.24 7

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 14:56
Race #36, WK1 1000 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Rankin, Amanda Gold Coast 04:28.77 1

4 Davis, Hannah Holdfast Bay 04:36.30 2

2 Field, Khalee Holdfast Bay 04:40.37 3

7 CurryKenny, Lisa Kawana Waters 04:42.57 4

6 Mitchell, Allison Mercantile 04:46.14 5

8 Cottrill, Olivia Mercantile 05:00.87 6

5 Haymes, Anna Holdfast Bay SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 15:03
Race #37, WK1 1000 Heat 3 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 04:20.46 1

3 Barclay, Kate West Lakes 04:21.38 2

2 Holmes, Kirsty Kawana Waters 04:36.05 3

4 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:36.72 4

7 Boerema, Mieke Onkaparinga 04:46.49 5

6 Carrie, Ella Mercantile 05:09.79 6

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 15:10
Race #38, K1 1000 18 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Blanche, Dean St George 04:13.68 1

7 Davis, Rupert Christian Brothers College 04:14.08 2

2 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 04:19.43 3

1 Arundel, Luke Sunshine Coast 04:20.52 4

8 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 04:23.74 5

3 Jenkin, Beau Sherbrooke-Knox 04:30.28 6

5 Kowarzik, Alex Sherbrooke-Knox 04:40.28 7

6 Alger, Arthur Patterson Lakes 04:43.24 8

9 McGrath, Adam Ascot 04:45.42 9

10 Boerema, Tomas Onkaparinga 05:20.99 10

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 15:17
Race #39, K1 1000 18 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

7 Goble, Matthew West Lakes 04:13.11 1

6 Boon, Haydn Manly-Warringah 04:13.37 2

3 French, Rhys West Lakes 04:20.93 3

9 Thomson, Dale Onkaparinga 04:22.54 4

4 Knauer, Michael Onkaparinga 04:27.31 5

1 Haniford, Luke West Lakes 04:39.21 6

10 Fletcher, Laurence West Lakes 04:43.71 7

2 Abood, Cameron Mitta Mitta 04:43.99 8

8 Culbertson, Liam Footscray 04:57.46 9

5 Crawford, Matt Mitta Mitta 05:11.34 10

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 15:46
Race #40, K4 1000 Heat 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

2 Davis, Rupert
Ferguson, Andrew
Morrison, Luke
Goble, Matthew
Christian Brothers College
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
03:21.19 1

3 Davey, Lee
Baker, Reece
Baker, Michael
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
Sorrento
Sorrento
03:23.62 2

7 Rogers, George
Bayer, James
Botha, Alex
Alagich, Chris
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
03:31.03 3

5 Bonney, Damon
MacDonald, Ross
Altman, Tim
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile
03:31.89 4

4 James, Gavin
Buckton, Alex
Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
03:38.20 5

6 Cole, David
Stimpson, Andrew
DePalma, John
Stedman, Ty
Ballarat
Footscray
Manly-Warringah
Sorrento
SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 13 January 2006 15:53
Race #41, K4 1000 Heat 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Quill, Justin
Carrie, Alistair
Christiansen, Piers
Singleton, Glenn
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile
03:16.23 1

4 Tutt, Kurt
Jacobs, Tim
Minchin, Mark
Burns, Steve
Cape Byron
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:19.55 2

7 Michael, Jake
Michael, Luke
Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn
St George
St George
St George
St George
03:24.18 3

6 Galaz, Tim
Welsh, Dale
Bayer, Samuel
Thomson, Dale
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
03:30.61 4

2 Gargiulo, Peter
Vowles, Kevin
Brain, Robbie
Flower, Matthew
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mitta Mitta
03:32.56 5

5 Halpin, Mark
Clark, Grant
Smith, David
Austin, Darren
Burley Griffin
Fairfield
Illawarra
Ivanhoe-Northcote
SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 08:30
Race #42, K2 1000 18 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Davis, Rupert
Goble, Matthew
Christian Brothers College
West Lakes
03:41.78 1

2 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
03:46.98 2

6 Thomson, Dale
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
West Lakes
03:53.09 3

5 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
03:58.47 4

3 Kowarzik, Alex
Jenkin, Beau
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
03:58.81 5

8 Knauer, Michael
French, Rhys
Onkaparinga
West Lakes
04:06.78 6

1 Boerema, Tomas
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
04:08.30 7

7 Culbertson, Liam
Alger, Arthur
Footscray
Patterson Lakes
04:11.27 8

9 Abood, Cameron
Crawford, Matt
Mitta Mitta
Mitta Mitta
04:24.23 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 08:37
Race #43, K1 1000 20 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 04:03.54 1

6 Baker, Michael Sorrento 04:04.09 2

7 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 04:15.21 3

2 James, Gavin Manly-Warringah 04:17.71 4

3 Wade, Callum Ivanhoe-Northcote SCR

5 Wallis, James Ivanhoe-Northcote SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 08:44
Race #44, WK1 1000 Semifinal 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Forgione, Kate Canning River 04:17.15 1

7 Yardley, Elyse Illawarra 04:19.87 2

1 Bateman, Jenni Sorrento 04:20.81 3

3 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:21.52 4

6 Holmes, Kirsty Kawana Waters 04:23.27 5

2 Mitchell, Allison Mercantile 04:24.69 6

4 Field, Khalee Holdfast Bay 04:39.20 7

8 Carrie, Ella Mercantile 04:50.86 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 08:51
Race #45, WK1 1000 Semifinal 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Barclay, Kate West Lakes 04:24.40 1

5 Davis, Hannah Holdfast Bay 04:25.98 2

2 Boerema, Mieke Onkaparinga 04:27.12 3

6 Field, Chantel Holdfast Bay 04:29.60 4

3 CurryKenny, Lisa Kawana Waters 04:30.19 5

7 Cohen, Jasmin Kawana Waters 04:36.49 6

8 Cottrill, Olivia Mercantile 04:46.81 7

1 Ley, Tiffany Holdfast Bay 04:54.20 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 08:58
Race #46, WK1 1000 16 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Burton-Hockam, Rhyann Kawana Waters 05:05.52 1

7 Robinson, Madison Cobram-Barooga 05:14.85 2

4 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 05:26.52 3

2 Macklin, Kara Kawana Waters 05:27.07 4

8 Marshall, Samantha Manly-Warringah 05:32.58 5

5 Lamb, Alycia Sherbrooke-Knox 05:41.15 6

6 Crawford, Emma Mitta Mitta 05:41.85 7

1 Larsen, Sarah Manly-Warringah 05:42.87 8

9 Corena/Duggan, - C2 paddlers AC 06:14.42 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 09:05
Race #47, WK1 1000 18 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Davies, Louise West Lakes 04:34.11 1

5 Peters, Amy Mitta Mitta 04:40.37 2

7 Davis, Jemimah Holdfast Bay 04:42.70 3

4 Rose, Megan Cobram-Barooga 04:44.10 4

1 Peters, Emma Mitta Mitta 04:47.90 5

3 May, Aria Sorrento 05:01.34 6

9 Brown, Karine Patterson Lakes 05:02.35 7

8 Dehey, Sarah West Lakes 05:03.06 8

2 Stone, Casey Sherbrooke-Knox 05:06.88 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 09:48
Race #48, K4 1000 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Quill, Justin
Carrie, Alistair
Christiansen, Piers
Singleton, Glenn
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile
03:11.87 1

2 Rogers, George
Bayer, James
Botha, Alex
Alagich, Chris
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
03:12.83 2

3 Tutt, Kurt
Jacobs, Tim
Minchin, Mark
Burns, Steve
Cape Byron
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:13.83 3

7 Michael, Jake
Michael, Luke
Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn
St George
St George
St George
St George
03:18.06 4

1 Galaz, Tim
Welsh, Dale
Bayer, Samuel
Thomson, Dale
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
03:23.00 5

4 Davis, Rupert
Ferguson, Andrew
Morrison, Luke
Goble, Matthew
Christian Brothers College
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
03:23.99 6

6 Davey, Lee
Baker, Reece
Baker, Michael
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
Sorrento
Sorrento
03:29.58 7

8 Bonney, Damon
MacDonald, Ross
Altman, Tim
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile
03:31.62 8

9 Gargiulo, Peter
Vowles, Kevin
Brain, Robbie
Flower, Matthew
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mitta Mitta
03:32.32 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 09:55
Race #49, WK1 1000 Final 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Meek, Chantal Manly-Warringah 04:14.66 1

3 Forgione, Kate Canning River 04:16.79 2

7 Barclay, Kate West Lakes 04:18.15 3

6 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 04:18.99 4

4 Rankin, Amanda Gold Coast 04:22.10 5

2 Davis, Hannah Holdfast Bay 04:27.09 6

8 Yardley, Elyse Illawarra 04:29.33 7

1 Bateman, Jenni Sorrento 04:35.54 8

9 Boerema, Mieke Onkaparinga 04:41.85 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 10:02
Race #50, WK1 1000 Final 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:26.30 1

4 Field, Chantel Holdfast Bay 04:28.93 2

6 CurryKenny, Lisa Kawana Waters 04:30.71 3

3 Holmes, Kirsty Kawana Waters 04:32.92 4

1 Field, Khalee Holdfast Bay 04:36.54 5

7 Mitchell, Allison Mercantile 04:36.97 6

2 Cohen, Jasmin Kawana Waters 04:43.37 7

8 Cottrill, Olivia Mercantile 04:48.53 8

9 Carrie, Ella Mercantile 05:08.11 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 10:09
Race #51, WK2 1000 18 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

2 Peters, Emma
Peters, Amy
Mitta Mitta
Mitta Mitta
04:14.57 1

5 Davis, Jemimah
Davies, Louise
Holdfast Bay
West Lakes
04:14.57 1

3 May, Aria
Stone, Casey
Sorrento
Sherbrooke-Knox
04:45.98 3

7 Haymes, Phoebe
Dehey, Sarah
Holdfast Bay
West Lakes
04:49.91 4

1 Crawford, Emma
Brown, Karine
Mitta Mitta
Patterson Lakes
04:53.68 5

6 Burton-Hockam, Rhyann
Macklin, Kara
Kawana Waters
Kawana Waters
04:57.40 6

4 Marshall, Samantha
Larsen, Sarah
Manly-Warringah
Manly-Warringah
05:02.38 7

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 10:45
Race #52, K4 1000 18 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Davis, Rupert
Thomson, Dale
Goble, Matthew
Fletcher, Laurence
Christian Brothers College
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
03:35.21 1

4 McGrath, Adam
Abood, Cameron
Boon, Haydn
Blanche, Dean
Ascot
Mitta Mitta
Manly-Warringah
St George
03:38.70 2

3 Culbertson, Liam
Alger, Arthur
Kowarzik, Alex
Jenkin, Beau
Footscray
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
03:43.78 3

6 Knauer, Michael
Haniford, Luke
French, Rhys
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
West Lakes
04:04.36 4

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 10:52
Race #53, K1 1000 Semifinal 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Smith, David Illawarra 03:57.95 1

2 Alagich, Chris West Lakes 03:59.48 2

4 Singleton, Glenn Mercantile 04:00.19 3

3 Carrie, Alistair Mercantile 04:02.93 4

6 Sloss, Dane Gold Coast 04:05.32 5

8 Welsh, Dale Holdfast Bay 04:06.93 6

7 Minchin, Mark Manly-Warringah 04:10.76 7

1 Bonney, Damon Mercantile 04:11.45 8

9 Burns, Steve Manly-Warringah 04:38.75 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 10:59
Race #54, K1 1000 Semifinal 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Michael, Luke St George 03:54.75 1

4 Young, Luke Currumbin Creek 03:57.56 2

2 Michael, Jake St George 03:57.93 3

5 Cowdrey, Glenn St George 03:58.33 4

1 Tutt, Kurt Cape Byron 04:01.74 5

6 Christiansen, Piers Mercantile 04:03.00 6

9 Galaz, Tim Holdfast Bay 04:13.23 7

7 Vermey, Steven St George 04:14.85 8

8 Rogers, George Holdfast Bay 04:28.28 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 11:06
Race #55, K1 1000 Semifinal 3 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 MacDonald, Ross Mercantile 03:55.14 1

5 Morrison, Luke Onkaparinga 03:55.45 2

3 Jacobs, Tim Manly-Warringah 03:56.41 3

1 Davey, Lee Swan 03:57.83 4

6 Botha, Alex Onkaparinga 04:12.48 5

2 Baker, Reece Sorrento 04:12.82 6

8 Halpin, Mark Burley Griffin 04:16.14 7

9 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 04:47.35 8

7 Bayer, James Holdfast Bay 04:49.05 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 11:13
Race #56, WK2 1000 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Oldenhof, Lisa
Barclay, Kate
Canning River
West Lakes
03:59.11 1

2 Fogarty, Lyndsie
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Holdfast Bay
04:00.46 2

3 Wood, Anna
Cohen, Jasmin
Gold Coast
Kawana Waters
04:02.01 3

5 Harvey, Paula
Jenkins, Kristina
Manly-Warringah
Manly-Warringah
04:02.87 4

6 Rankin, Amanda
Meek, Chantal
Gold Coast
Manly-Warringah
04:05.12 5

8 Forgione, Kate
Boerema, Mieke
Canning River
Onkaparinga
04:09.37 6

7 Wilkinson, Katrina
Yardley, Elyse
Cape Byron
Illawarra
04:12.60 7

9 CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Kawana Waters
Kawana Waters
04:13.15 8

1 Carrie, Ella
Mitchell, Allison
Mercantile
Mercantile
04:22.71 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 12:00
Race #57, K2 1000 16 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Hollindale, Matthew
Beale, Caleb
Kawana Waters
Kawana Waters
04:17.37 1

4 Boerema, Tomas
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
04:20.10 2

5 Byrne, Nick
Alger, Eric
Patterson Lakes
Patterson Lakes
04:21.74 3

2 Petho, Jeremy
Haniford, Luke
West Lakes
West Lakes
04:29.99 4

3 Coutts, Reid
Cox, Jonathon
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox
05:10.46 5

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 12:07
Race #58, K1 1000 18 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

1 Thomson, Dale Onkaparinga 04:06.30 1

3 Boon, Haydn Manly-Warringah 04:07.17 2

6 Davis, Rupert Christian Brothers College 04:07.86 3

4 Blanche, Dean St George 04:09.23 4

5 Goble, Matthew West Lakes 04:11.20 5

2 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 04:18.11 6

9 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 04:20.00 7

8 Arundel, Luke Sunshine Coast 04:24.93 8

7 French, Rhys West Lakes 04:27.21 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 12:14
Race #59, K1 1000 Final 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Smith, David Illawarra 03:53.36 1

4 Michael, Luke St George 03:53.84 2

2 Morrison, Luke Onkaparinga 03:56.36 3

3 Alagich, Chris West Lakes 04:00.74 4

1 Michael, Jake St George 04:03.94 5

8 Singleton, Glenn Mercantile 04:04.33 6

9 Jacobs, Tim Manly-Warringah 04:04.77 7

6 MacDonald, Ross Mercantile 04:05.16 8

7 Young, Luke Currumbin Creek 04:11.31 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 12:21
Race #60, K1 1000 Final 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

1 Christiansen, Piers Mercantile 03:55.30 1

4 Cowdrey, Glenn St George 03:56.08 2

2 Botha, Alex Onkaparinga 03:58.66 3

3 Sloss, Dane Gold Coast 03:59.44 4

8 Welsh, Dale Holdfast Bay 04:06.37 5

6 Davey, Lee Swan 04:10.15 6

9 Halpin, Mark Burley Griffin 04:22.72 7

5 Carrie, Alistair Mercantile 04:30.63 8

7 Tutt, Kurt Cape Byron 04:33.49 9

9 Baker, Reece Sorrento SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 13:00
Race #61, WK2 2500 18 Final Nagambie Lakes - LD
Results
Lane Person Team Result Place

211 Peters, Emma
Peters, Amy
Mitta Mitta
Mitta Mitta
11:21.00 1

214 Haymes, Phoebe
Dehey, Sarah
Holdfast Bay
West Lakes
12:35.00 2

210 May, Aria
Stone, Casey
Sorrento
Sherbrooke-Knox
12:36.00 3

215 Marshall, Samantha
Larsen, Sarah
Manly-Warringah
Manly-Warringah
13:23.00 4

212 Crawford, Emma
Brown, Karine
Mitta Mitta
Patterson Lakes

213 Burton-Hockam, Rhyann
Macklin, Kara
Kawana Waters
Kawana Waters

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 13:00
Race #62, K1 2500 16 Final Nagambie Lakes - LD
Results
Lane Person Team Result Place

316 Haniford, Luke West Lakes 11:23.00 1

315 Duggin, Matt West Lakes 11:30.00 2

317 Hollindale, Matthew Kawana Waters 11:32.00 3

310 Alger, Eric Patterson Lakes 11:37.00 4

311 Beale, Caleb Kawana Waters 11:51.00 5

312 Boerema, Tomas Onkaparinga 11:56.00 6

318 Petho, Jeremy West Lakes 13:00.00 7

313 Coutts, Reid Patterson Lakes 13:10.00 8

314 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 13:00
Race #63, K1 2500 18 LD Final Nagambie Lakes - LD
Results
Lane Person Team Result Place

113 Goble, Matthew West Lakes 10:57.00 1

111 Thomson, Dale Onkaparinga 11:00.00 2

106 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 11:02.00 3

103 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 11:05.00 4

101 McGrath, Adam Ascot 11:07.00 5

102 Kowarzik, Alex Sherbrooke-Knox 11:23.00 6

110 Abood, Cameron Mitta Mitta 11:27.00 7

104 Knauer, Michael Onkaparinga 11:28.00 8

108 Alger, Arthur Patterson Lakes 11:37.00 9

105 French, Rhys West Lakes 11:47.00 10

112 Culbertson, Liam Footscray 11:49.00 11

109 Crawford, Matt Mitta Mitta 12

107 Haniford, Luke West Lakes SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 13:34
Race #64, K2 1000 Semifinal 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

1 Galaz, Tim
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
West Lakes
03:38.09 1

4 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
03:41.13 2

6 Quill, Justin
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:42.07 3

3 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
03:42.27 4

7 Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn
St George
St George
03:52.26 5

9 Cole, David
Stimpson, Andrew
Ballarat
Footscray
03:55.68 6

2 Halpin, Mark
Austin, Darren
Burley Griffin
Ivanhoe-Northcote
03:57.61 7

8 Vowles, Kevin
Brain, Robbie
Mercantile
Mercantile
04:00.32 8

5 Carrie, Alistair
Singleton, Glenn
Mercantile
Mercantile
04:03.35 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 13:41
Race #65, K2 1000 Semifinal 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Christiansen, Piers
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
00:00.01 1

6 Young, Luke
Smith, David
Currumbin Creek
Illawarra
00:00.02 2

2 Bonney, Damon
Altman, Tim
Mercantile
Mercantile
00:00.03 3

1 Stedman, Ty
Baker, Michael
Sorrento
Sorrento
00:00.04 4

7 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
00:00.05 5

3 Tutt, Kurt
Sloss, Dane
Cape Byron
Gold Coast
00:00.06 6

5 Ferguson, Andrew
Bayer, Samuel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
00:00.07 7

8 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
00:00.08 8

9 Welsh, Dale
Baker, Reece
Holdfast Bay
Sorrento

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 14:14
Race #66, WK1 2500 16 Final Nagambie Lakes - LD
Results
Lane Person Team Result Place

5 Robinson, Madison Cobram-Barooga 13:54.00 1

4 Marshall, Samantha Manly-Warringah 14:06.00 2

2 Lamb, Alycia Sherbrooke-Knox 14:16.00 3

3 Larsen, Sarah Manly-Warringah 4

1 Burton-Hockam, Rhyann Kawana Waters CAP

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 14:14
Race #67, WK1 2500 18 Final Nagambie Lakes - LD
Results
Lane Person Team Result Place

313 Peters, Amy Mitta Mitta 11:44.00 1

315 Rose, Megan Cobram-Barooga 11:46.00 2

314 Peters, Emma Mitta Mitta 11:59.00 3

310 Brown, Karine Patterson Lakes 12:20.00 4

311 Dehey, Sarah West Lakes 12:38.00 5

312 May, Aria Sorrento 12:46.00 6

316 Stone, Casey Sherbrooke-Knox 7

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 14:14
Race #68, K2 2500 16 Final Nagambie Lakes - LD
Results
Lane Person Team Result Place

210 Hollindale, Matthew
Beale, Caleb
Kawana Waters
Kawana Waters
10:31.00 1

213 Boerema, Tomas
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
10:32.00 2

212 Petho, Jeremy
Haniford, Luke
West Lakes
West Lakes
11:06.00 3

211 Byrne, Nick
Alger, Eric
Patterson Lakes
Patterson Lakes
11:10.00 4

214 Coutts, Reid
Cox, Jonathon
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 14:14
Race #69, K2 2500 18 Final Nagambie Lakes - LD
Results
Lane Person Team Result Place

104 Davis, Rupert
Goble, Matthew
Christian Brothers College
West Lakes
09:51.04 1

103 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
10:00.98 2

106 McGrath, Adam
Blanche, Dean
Ascot
St George
10:03.19 3

107 Thomson, Dale
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
West Lakes
10:38.71 4

108 Knauer, Michael
French, Rhys
Onkaparinga
West Lakes
10:39.51 5

101 Culbertson, Liam
Alger, Arthur
Footscray
Patterson Lakes
10:41.38 6

105 Abood, Cameron
Crawford, Matt
Mitta Mitta
Mitta Mitta

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 14 January 2006 14:47
Race #70, K2 1000 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

2 Young, Luke
Smith, David
Currumbin Creek
Illawarra
03:35.42 1

6 Jacobs, Tim
Burns, Steve
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:35.59 2

5 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
03:39.01 3

3 Galaz, Tim
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
West Lakes
03:40.82 4

1 Quill, Justin
MacDonald, Ross
Mercantile
Mercantile
03:43.11 5

7 Christiansen, Piers
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
03:43.47 6

4 Gargiulo, Peter
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
03:47.43 7

8 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
03:53.34 8

9 Bonney, Damon
Altman, Tim
Mercantile
Mercantile
04:02.93 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 08:30
Race #71, K1 500 20 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 01:56.12 1

2 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 01:56.48 2

5 Baker, Michael Sorrento 02:00.64 3

3 James, Gavin Manly-Warringah 02:02.17 4

4 Wallis, James Ivanhoe-Northcote

7 Wade, Callum Ivanhoe-Northcote

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 08:35
Race #72, K2 500 16 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Hollindale, Matthew
Beale, Caleb
Kawana Waters
Kawana Waters
01:59.90 1

4 Byrne, Nick
Alger, Eric
Patterson Lakes
Patterson Lakes
02:01.58 2

5 Boerema, Tomas
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
02:02.55 3

2 Petho, Jeremy
Haniford, Luke
West Lakes
West Lakes
02:12.10 4

3 Coutts, Reid
Cox, Jonathon
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox
02:23.99 5

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 08:40
Race #73, WK1 500 Semifinal 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Davis, Hannah Holdfast Bay 02:05.28 1

5 Forgione, Kate Canning River 02:06.27 2

2 Cohen, Jasmin Kawana Waters 02:08.18 3

3 Wood, Anna Gold Coast 02:08.53 4

4 Bateman, Jenni Sorrento 02:09.98 5

1 Holmes, Kirsty Kawana Waters 02:11.50 6

7 CurryKenny, Lisa Kawana Waters 02:12.26 7

8 Field, Khalee Holdfast Bay 02:16.83 8

9 Cottrill, Olivia Mercantile 02:21.74 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 08:45
Race #74, WK1 500 Semifinal 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

6 Barclay, Kate West Lakes 02:08.41 1

2 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:08.75 2

4 Rankin, Amanda Gold Coast 02:09.23 3

5 Field, Chantel Holdfast Bay 02:10.08 4

8 Yardley, Elyse Illawarra 02:13.42 5

9 Mitchell, Allison Mercantile 02:15.64 6

7 Wilkinson, Katrina Cape Byron 02:20.17 7

1 Carrie, Ella Mercantile 02:21.09 8

3 Jenkins, Kristina Manly-Warringah CAP

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 08:50
Race #75, WK1 500 16 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Burton-Hockam, Rhyann Kawana Waters 02:32.18 1

3 Robinson, Madison Cobram-Barooga 02:33.20 2

2 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 02:38.99 3

8 Marshall, Samantha Manly-Warringah 02:39.99 4

5 Macklin, Kara Kawana Waters 02:43.70 5

1 Larsen, Sarah Manly-Warringah 02:46.53 6

7 Crawford, Emma Mitta Mitta 02:50.72 7

6 Lamb, Alycia Sherbrooke-Knox 02:53.06 8

9 Corena/Duggan, - C2 paddlers AC 03:29.63 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 08:55
Race #76, WK1 500 18 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Davies, Louise West Lakes 02:12.14 1

8 Davis, Jemimah Holdfast Bay 02:19.35 2

2 Peters, Emma Mitta Mitta 02:19.70 3

6 Peters, Amy Mitta Mitta 02:21.47 4

1 Dehey, Sarah West Lakes 02:22.28 5

3 Rose, Megan Cobram-Barooga 02:23.11 6

7 May, Aria Sorrento 02:30.52 7

9 Brown, Karine Patterson Lakes 02:31.09 8

5 Stone, Casey Sherbrooke-Knox 02:36.54 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 09:00
Race #77, K1 500 35 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Bergin, Norman Kawana Waters 02:17.80 1

4 Macklin, Alan Kawana Waters 02:25.15 2

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 09:35
Race #78, K1 500 Semifinal 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Michael, Luke St George 01:49.41 1

4 Alagich, Chris West Lakes 01:49.85 2

2 Michael, Jake St George 01:50.30 3

7 Bayer, James Holdfast Bay 01:52.14 4

6 Botha, Alex Onkaparinga 01:52.91 5

1 Sloss, Dane Gold Coast 01:53.50 6

8 Welsh, Dale Holdfast Bay 01:55.00 7

3 Flower, Matthew Mitta Mitta 01:56.59 8

9 Galaz, Tim Holdfast Bay 02:06.89 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 09:40
Race #79, K1 500 Semifinal 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Carrie, Alistair Mercantile 01:49.26 1

1 Quill, Justin Mercantile 01:49.92 2

6 Singleton, Glenn Mercantile 01:52.11 3

5 Christiansen, Piers Mercantile 01:52.40 4

2 Phillips, Jesse Sorrento 01:52.65 5

3 Cowdrey, Glenn St George 01:56.74 6

8 Gargiulo, Peter Mercantile 01:58.81 7

7 Smith, David Illawarra 01:59.39 8

9 Austin, Darren Ivanhoe-Northcote 02:05.68 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 09:45
Race #80, K1 500 Semifinal 3 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Burns, Steve Manly-Warringah 01:50.09 1

1 Minchin, Mark Manly-Warringah 01:50.84 2

5 Morrison, Luke Onkaparinga 01:51.52 3

2 Jacobs, Tim Manly-Warringah 01:51.99 4

3 Tutt, Kurt Cape Byron 01:53.35 5

8 Davey, Lee Swan 01:56.30 6

7 MacDonald, Ross Mercantile 01:57.86 7

6 Rogers, George Holdfast Bay 02:03.50 8

9 Hosken, Andrew Sherbrooke-Knox DNS

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 09:50
Race #81, K4 500 16 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Hollindale, Matthew
Beale, Caleb
Byrne, Nick
Alger, Eric
Kawana Waters
Kawana Waters
Patterson Lakes
Patterson Lakes
01:53.94 1

5 Boerema, Tomas
Petho, Jeremy
Haniford, Luke
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
West Lakes
02:05.52 2

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 09:55
Race #82, WK1 500 Final 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Oldenhof, Lisa Canning River 02:01.85 1

6 Meek, Chantal Manly-Warringah 02:04.61 2

3 Davis, Hannah Holdfast Bay 02:05.56 3

4 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 02:05.94 4

7 Barclay, Kate West Lakes 02:06.50 5

8 Forgione, Kate Canning River 02:07.97 6

9 Rankin, Amanda Gold Coast 02:08.23 7

2 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:09.39 8

1 Cohen, Jasmin Kawana Waters 02:09.69 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 10:00
Race #83, WK1 500 Final 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Field, Chantel Holdfast Bay 02:07.71 1

3 Bateman, Jenni Sorrento 02:08.81 2

1 CurryKenny, Lisa Kawana Waters 02:09.98 3

5 Wood, Anna Gold Coast 02:10.86 4

6 Yardley, Elyse Illawarra 02:11.53 5

2 Mitchell, Allison Mercantile 02:11.89 6

7 Holmes, Kirsty Kawana Waters 02:15.25 7

9 Field, Khalee Holdfast Bay 02:18.26 8

8 Wilkinson, Katrina Cape Byron 02:18.53 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 10:05
Race #84, WK2 500 18 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Davis, Jemimah
Davies, Louise
Holdfast Bay
West Lakes
02:02.46 1

2 Peters, Emma
Peters, Amy
Mitta Mitta
Mitta Mitta
02:03.98 2

4 Haymes, Phoebe
Dehey, Sarah
Holdfast Bay
West Lakes
02:20.20 3

8 Crawford, Emma
Brown, Karine
Mitta Mitta
Patterson Lakes
02:24.25 4

7 May, Aria
Stone, Casey
Sorrento
Sherbrooke-Knox
02:27.76 5

6 Marshall, Samantha
Larsen, Sarah
Manly-Warringah
Manly-Warringah
02:35.00 6

5 Burton-Hockam, Rhyann
Macklin, Kara
Kawana Waters
Kawana Waters
SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 10:40
Race #85, K1 500 18 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Goble, Matthew West Lakes 01:50.41 1

6 Boon, Haydn Manly-Warringah 01:52.90 2

5 Davis, Rupert Christian Brothers College 01:54.24 3

9 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 01:57.53 4

3 Thomson, Dale Onkaparinga 01:58.10 5

8 Blanche, Dean St George 01:58.84 6

7 Arundel, Luke Sunshine Coast 02:00.49 7

1 French, Rhys West Lakes 02:00.86 8

2 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 02:17.26 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 10:45
Race #86, WK2 500 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

3 Rankin, Amanda
Meek, Chantal
Gold Coast
Manly-Warringah
01:51.80 1

5 Oldenhof, Lisa
Barclay, Kate
Canning River
West Lakes
01:53.12 2

4 Fogarty, Lyndsie
Davis, Hannah
Currumbin Creek
Holdfast Bay
01:53.91 3

6 Harvey, Paula
Jenkins, Kristina
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:56.77 4

2 Forgione, Kate
Boerema, Mieke
Canning River
Onkaparinga
01:57.70 5

1 Wilkinson, Katrina
Yardley, Elyse
Cape Byron
Illawarra
02:00.93 6

9 CurryKenny, Lisa
Cohen, Jasmin
Kawana Waters
Kawana Waters
02:02.86 7

8 Carrie, Ella
Mitchell, Allison
Mercantile
Mercantile
02:07.19 8

7 Wood, Anna
Holmes, Kirsty
Gold Coast
Kawana Waters
02:09.29 9

1 Haymes, Anna
Field, Chantel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 10:50
Race #87, K2 500 Semifinal 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Quill, Justin
Christiansen, Piers
Mercantile
Mercantile
01:41.18 1

6 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
01:41.50 2

3 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
01:44.10 3

1 Altman, Tim
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
01:45.17 4

2 Galaz, Tim
DePalma, John
Holdfast Bay
Manly-Warringah
01:47.12 5

4 Tutt, Kurt
Sloss, Dane
Cape Byron
Gold Coast
01:50.93 6

8 Halpin, Mark
Austin, Darren
Burley Griffin
Ivanhoe-Northcote
01:51.74 7

7 Carrie, Alistair
Singleton, Glenn
Mercantile
Mercantile
02:33.88 8

9 Macklin, Alan
Bergin, Norman
Kawana Waters
Kawana Waters
SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 10:55
Race #88, K2 500 Semifinal 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

2 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
01:40.59 1

4 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
01:40.97 2

3 Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn
St George
St George
01:41.36 3

6 Rogers, George
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:41.70 4

7 Ferguson, Andrew
Bayer, Samuel
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:46.16 5

5 MacDonald, Ross
Vowles, Kevin
Mercantile
Mercantile
01:46.67 6

8 Stedman, Ty
Baker, Michael
Sorrento
Sorrento
01:48.83 7

9 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:50.54 8

1 Brain, Robbie
Flower, Matthew
Mercantile
Mitta Mitta
01:51.24 9

0 Minchin, Mark
Baker, Reece
Manly-Warringah
Sorrento
SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 11:00
Race #89, K1 500 16 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

2 Beale, Caleb Kawana Waters 02:06.82 1

4 Hollindale, Matthew Kawana Waters 02:11.39 2

8 Duggin, Matt West Lakes 02:14.52 3

3 Haniford, Luke West Lakes 02:14.90 4

5 Boerema, Tomas Onkaparinga 02:15.73 5

6 Alger, Eric Patterson Lakes 02:18.20 6

9 Byrne, Nick Patterson Lakes 02:19.15 7

1 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 02:36.77 8

10 Coutts, Reid Patterson Lakes 02:37.49 9

7 Davis, Henri Christian Brothers College SCR

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 11:55
Race #90, WK4 500 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

2 Oldenhof, Lisa
Rankin, Amanda
Meek, Chantal
Barclay, Kate
Canning River
Gold Coast
Manly-Warringah
West Lakes
01:43.78 1

6 Fogarty, Lyndsie
Forgione, Kate
Davis, Hannah
Yardley, Elyse
Currumbin Creek
Canning River
Holdfast Bay
Illawarra
01:47.98 2

7 Wood, Anna
CurryKenny, Lisa
Holmes, Kirsty
Cohen, Jasmin
Gold Coast
Kawana Waters
Kawana Waters
Kawana Waters
01:51.58 3

4 Wilkinson, Katrina
Field, Chantel
Field, Khalee
Boerema, Mieke
Cape Byron
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:57.22 4

1 Carrie, Ella
Mitchell, Allison
Cottrill, Olivia
Bateman, Jenni
Mercantile
Mercantile
Mercantile
Sorrento
01:58.83 5

3 Robinson, Madison
Rose, Megan
Ley, Tiffany
Brown, Karine
Cobram-Barooga
Cobram-Barooga
Holdfast Bay
Patterson Lakes
02:03.08 6

8 Peters, Emma
Peters, Amy
May, Aria
Stone, Casey
Mitta Mitta
Mitta Mitta
Sorrento
Sherbrooke-Knox
02:06.62 7

5 Haymes, Phoebe
Davis, Jemimah
Dehey, Sarah
Davies, Louise
Holdfast Bay
Holdfast Bay
West Lakes
West Lakes
02:08.96 8

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 12:00
Race #91, K2 500 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Jacobs, Tim
Burns, Steve
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:39.64 1

2 Bayer, James
Alagich, Chris
Holdfast Bay
West Lakes
01:39.92 2

3 Quill, Justin
Christiansen, Piers
Mercantile
Mercantile
01:40.65 3

6 Welsh, Dale
Maxwell, Bennett
Holdfast Bay
West Lakes
01:41.01 4

4 Young, Luke
Smith, David
Currumbin Creek
Illawarra
01:42.70 5

8 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
01:44.16 6

7 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Sorrento
01:44.40 7

1 Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
Mercantile
Mercantile
01:47.93 8

9 Vermey, Steven
Cowdrey, Glenn
St George
St George
01:51.49 9

Printed 24 February 2006 15:15 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:16 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 12:05
Race #92, K2 500 18 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

5 Davis, Rupert
Goble, Matthew
Christian Brothers College
West Lakes
01:46.60 1

6 Buckton, Brendan
Dunstan, Oliver
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
01:48.18 2

2 Kowarzik, Alex
Jenkin, Beau
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
01:49.07 3

4 Thomson, Dale
Fletcher, Laurence
Onkaparinga
West Lakes
01:51.39 4

1 McGrath, Adam
Arundel, Luke
Ascot
Sunshine Coast
01:55.06 5

8 Culbertson, Liam
Alger, Arthur
Footscray
Patterson Lakes
02:00.69 6

7 Knauer, Michael
French, Rhys
Onkaparinga
West Lakes
02:00.90 7

9 Boerema, Tomas
Duggin, Matt
Onkaparinga
West Lakes
02:14.87 8

3 Boon, Haydn
Blanche, Dean
Manly-Warringah
St George
SCR

Printed 24 February 2006 15:16 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:16 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 12:10
Race #93, K1 500 14 Final Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

4 Petho, Jeremy West Lakes 02:18.99 1

5 Robinson, James Cobram-Barooga 02:31.82 2

6 Davis, Henri Christian Brothers College 02:32.18 3

3 Duggan, Guy - C boat paddler AC 03:26.95 4

Printed 24 February 2006 15:16 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:16 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 13:05
Race #94, K1 500 Final 1 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

1 Singleton, Glenn Mercantile 01:45.51 1

4 Carrie, Alistair Mercantile 01:46.83 2

5 Michael, Luke St George 01:47.77 3

9 Morrison, Luke Onkaparinga 01:49.46 4

6 Burns, Steve Manly-Warringah 01:49.70 5

3 Alagich, Chris West Lakes 01:50.43 6

2 Minchin, Mark Manly-Warringah 01:50.94 7

7 Quill, Justin Mercantile 01:54.28 8

8 Michael, Jake St George 01:54.79 9

Printed 24 February 2006 15:16 by JRaceman

Printed 24 February 2006 15:16 by JRaceman
AC Flatwater Grand Prix 1 2006 15 January 2006 13:10
Race #95, K1 500 Final 2 Nagambie Lakes
Results
Lane Person Team Result Place

2 Tutt, Kurt Cape Byron 01:48.74 1

1 Cowdrey, Glenn St George 01:49.24 2

4 Christiansen, Piers Mercantile 01:49.51 3

6 Jacobs, Tim Manly-Warringah 01:52.42 4

9 Davey, Lee Swan 01:52.75 5

3 Botha, Alex Onkaparinga 01:54.69 6

8 Sloss, Dane Gold Coast 01:54.93 7

7 Phillips, Jesse Sorrento 01:55.15 8

5 Bayer, James Holdfast Bay 01:55.42 9

Printed 24 February 2006 15:16 by JRaceman